Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Prosta (przy Karolkowej), Pub Królewski (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    Prosta (przy Karolkowej), Pub Królewski (zamknięte)

    Bardzo sympatyczny lokal, w sam raz na zakończenie spaceru .
    Można napić się dobrego beczkowego Belfasta tudzież Króla za 4 zł. Poza nim lane są jeszcze Warka, Żywiec i chyba Lech (po 5 zeta). Nie wiem, czy dobre, bo nie próbowałem.
    Wnętrze lokalu niewielkie, sytuację trochę ratują stojące na zewnątrz stoły i ławy. Niestety główny ogródek mieści się przy ruchliwej ulicy Prostej; w zamian dwa stoliki z drugiej strony, od zupełnie nieruchliwej Hrubieszowskiej. Na pewno jeszcze tam zawitam.

    Pozdrowienia dla Sławki i Warszawiaka, z okazji niespodziewanego spotkania w tymże lokalu
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet
  • sodom
    Senior
    • 12-2002
    • 351

    #2
    i jeszcze leją Tyskie

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2868

      #3
      Jeszcze latem piłem tam Króla z Cooprem. Obecnie lokal przekształcono w bar orientalny. Temat do zamknięcia.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeszcze latem piłem tam Króla z Cooprem. Obecnie lokal przekształcono w bar orientalny. Temat do zamknięcia.
        Uuuu, kolejne miejsce z tradycjami zniknęło. Do dziś wspominam przerwy obiadowe spędzane tu na lanym Belfaście. Raz na rok wpadałem odświeżyć wspomnienia choć ostatnio butelkowa niepasteryzowana Perła była ohydna.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2294

          #5
          Pijało się tam z dekadę temu m.in. beczkowego Królewskiego Portera czy Królewskie Light z butli. Pub nazywał się pierwotnie Cerbeer i tak wśród znajomych się na niego mówiło. Bardzo klimatyczne miejsce. Kiedy działała jeszcze Róża Luksemburg, Kasprzak i nie było mowy o szklanych biurowcach schodzili się w tygodniu głównie panowie z tych pobliskich zakładów, a w weekend z pobliskiej Hrubieszowskiej czy osiedla Szarych Szeregów.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎