Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alken Maes, Grimbergen Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Alken Maes, Grimbergen Blonde

    Piwo belgijskie zamykane korkiem niczym szampan, zresztą przy otwieraniu strzela podobnie. Piana pięknie biała, trzyma się bardzo długo. Smak lekko winny. Mnie, pozostałym uczestnikom degustacji, bardzo smakowało. Kiedy się skończyło to bardzo żałowaliśmy, że nie mamy go więcej.
    Kupione w Geant, za prawie 10zł – takie ceny to zbrodnia, nawet za tak dobre piwo. Butelka z zielonego szkła, pojemności 0,75l. Alk. 6,7%.
    Aha, warzone w browarze Alken-Maes w Waarloos.
    Polecam, warto spróbować tego smaku.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    W kwestii uzupełnienia. Alken-Maes to jest grupa producencka mająca pod sobą kilka browarów produkując w nich całą gamę piw.

    Kiedyś dostałem pod choinkę zestaw: Blonde, Dubbel, Tripel i Optimo Bruno. To dopiero była jazda. Polecam.

    Comment

    • Cezar
      Senior
      • 05-2001
      • 1349

      #3
      Dziwne piwo. Jęczmienne, ale o posmaku pszenicznego. Piana faktycznie imponująca, mimo późniejszych dziur utrzymuje się do samego końca. Alkoholu chyba więcej niż 6,7%, jakoś mi ostro uderzyło do głowy. Ale z drugiej strony producent chyba nie ma powodu, aby kłamać. Być może była to wina upału (34° C). Reasumując, mnie akurat nie za bardzo smakowało, ledwo je zmęczyłem.

      W kolejce czeka analogiczne ciemne (DUBBEL), może będzie lepsze.

      Comment

      • Cezar
        Senior
        • 05-2001
        • 1349

        #4
        Właśnie wypiłem piwo Grimbergen Dubbel. Barwa ciemnej miedzi, opakowanie takie same jak dla Blonde, smak prawie identyczny - słodko-winny, piana - początkowo bardzo intensywna, jednak dosyć szybko zanikająca. Spróbowałem tych piw raz i wystarczy. Nalepki z butelek odkleiłem na pamiątkę.

        To nie było to, co tygrysy lubią najbardziej.

        PS. W Auchan w Warszawie piwa te kosztują nawet ponad 10 zł.

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Ja planuję pewien numer związany z tym piwem. Otóż na najbliższej imprezie zamierzam użyć go zamiast szampana. Zobaczę jaką reakcję spowoduje to u piwnych ignorantów.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            Cezar napisal/a
            Właśnie wypiłem piwo Grimbergen Dubbel. ... smak prawie identyczny ...
            Oj, wg mnie Dubbel smakuje inaczej niż Blonde. Piłem dzisiaj (buteleczka 0,33l), więc mam dosyć świeże spostrzeżenia. Dla mnie super. Na pewno nabędę jeszcze nie raz.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • NoLeafClover
              Senior
              • 09-2001
              • 449

              #7
              [QUOTE]Cezar napisal/a
              [B]Dziwne piwo. Jęczmienne, ale o posmaku pszenicznego. Piana faktycznie imponująca, mimo późniejszych dziur utrzymuje się do samego końca. Alkoholu chyba więcej niż 6,7%, jakoś mi ostro uderzyło do głowy. Ale z drugiej strony producent chyba nie ma powodu, aby kłamać. Być może była to wina upału (34° C). Reasumując, mnie akurat nie za bardzo smakowało, ledwo je zmęczyłem.

              Posmak rzeczywiście jęczmienny ale nie pszeniczny - wedle mnie. Bardziej bym skłaniał się ku owocowemu. I faktycznie uderza do głowy. Mnie smakowało choć bez zachwytów
              NoLeafClover

              Comment

              • pjenknik
                • 08-2001
                • 3388

                #8
                Nabyte we Wrocławskim Piwoszu za 12 zł. Tak na marginesie jest to najtańsze piwo belgijskie w butelce 0,75.
                Polecam wszystkim którzy nie pili jeszcze piwa belgijskiego.
                Nie rozstrzygnę czy posmak jest jęczmienny czy pszeniczny, ale zgadzam się z owocowym posmakiem.
                Barwa ciemnozłota z perłowym "połyskiem". Smakowało mi wyśmienicie, stawiam 4+
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  #9
                  Moje mialo 0.33 l, kupione na granicy belgijsko-francuskiej.
                  Ciemnozlote, srednio nagazowane, wysoka sredniobabelkowa trwala piana.
                  Wyrazny chmielowo-drozdzowo-owocowy zapach. Smak drozdzowo-owocowy ze slodowym, slodkawym posmakiem. Oceniam na belgijska 4, jednak jeszcze lepiej mi podszedl Dubbel z tego browaru.
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19165

                    #10
                    nabyty bączek 0.33 w Świecie Piwa... w Krakowie (ostatnia sztuka) za 5.60 zł smakował mi bardzo i już od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem kupna, ale wersja większa (szampańska) była kiedyś chyba po 16 zł i dałem sobie spokój...
                    zapach wyraźnie młodego wina, owocowy; w smaku już mniej wyczuwalny, choć rzeczywiście niepiwny; piana niezła, w miarę długo utrzymująca się, choć z dziurami, pęcherzyki spore jasne; kolor złoty, nie miedziany!
                    gdyby nie cena to można by powrócić do niego, ale i tak 4+

                    Comment

                    • franekf
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 944

                      #11
                      A ja kupiłem za 15 złotych !!! i myślalem że nie przepłaciłem! Piwko całkiem niezłe, piana niezbyt okazała ale utrzymuje się przez cały czas i jest dość gęsta. Piwo ma bardzo przyjemny zapach, smak nieco słodkawy, daje się tez wyczuć drożdzowy aromat. Po wypiciu na języku miły cierpko - kwaskowaty posmak. Szczerze mówiąc z piw tego typu (blonde) piłem tylko Leffe, więc ciężko mi je oceniać. Sądze jednak że warto spróbować, chociażby ze względu na w miarę przystępną cenę. Planuje teraz nabyć La Trappe blonde, wtedy będe mógł uczciwie porównać.
                      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                      Piwny Janusz bez Teku

                      Comment

                      • Dreamer
                        Senior
                        • 05-2003
                        • 1576

                        #12
                        zaw. alk. 6,7%, but. 0,33 l
                        dostępne w kraju

                        Kolejne, dość powszechnie występujące w naszych sklepach piwo, testowane w ramach powracania do tego, co najlepsze
                        Kolor - złoty, połyskliwy, piwo klarowne;
                        piana - miękki kożuszek średniej grubości, ale drobny i szybko opada do ledwie kołderki;
                        nasycenie - duże;
                        zapach - owocowa świeżość z nutą przypraw i drożdży;
                        smak - pyszna górnofermentacyjna owocowość i pełen kosz cytrusów zaklętych w jednej małej butelce z odrobiną kwaskowości nadającej orzeźwienia i rozgrzewającą, słodkawą nutą alkoholową; całość spowita silnym „pszeniczniakowatym” aromatem drożdżowym (żeby nie było wątpliwości – piwo jest jęczmienne, ale na prawdę trudno w to uwierzyć). Całości dopełnia cierpko-owocowy posmak zachęcający do sięgania po kolejne łyki.

                        Podsumowując - równe, belgijskie ale "środka"; bez fantazji w żadną stronę, ale mimo to jedno z moich ulubionych
                        Attached Files
                        Blog: Piwna Brytania

                        Comment

                        • Borysko
                          Senior
                          • 02-2004
                          • 1144

                          #13
                          Podoba mi sie ten autoportret na pokalu piwa

                          Comment

                          • Dreamer
                            Senior
                            • 05-2003
                            • 1576

                            #14
                            Oj tam, czepiasz się
                            A tak na poważnie, można tego uniknąć robiąc zdjęcie pod kątem, ale lubię czasem pstryknąć z poziomu kielicha, no i... wychodzi jak wychodzi. Zastanawiam się jak tego uniknąć, ale to już inny temat...
                            Blog: Piwna Brytania

                            Comment

                            • Borysko
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1144

                              #15
                              Wcale się nie czepiam; jakby popracować nad wyrazistością wizerunku, to byłby to najlepszy możliwy portret piwosza

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎