Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rastuchowy Browar z Bursztynowej zaczyna...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rastuch
    Junior
    • 07-2004
    • 5

    Rastuchowy Browar z Bursztynowej zaczyna...

    Dnia pewnego net przeglądając natknowszy sie na strone witryną internetową zwaną oczom mym ukazał sie opis ze ludzie piwo w domu warzą!
    Czem prędzej studowac począłem witryne niniejszą aby dowiedziec sie co i jak bo ciekawosc moja granic nie zaznała.Dnia nastepnego , gdy słonce wysoko na niebie juz było, w skądzie browamatora zestaw nabyłem płacąc za niego ni mniej ni więcej tylko równowartość 75 piw w szynku wypitych a żwywiec nazwe noszących.
    Transakcja potwierdzona natychmiast została, a mi jeno czekac pozostało na ów sprzet do warzenia potrzebny.
    Czekałem , czekałem ze dwa dni bedzie chyba a czekając pilnie studiowałem strony gdzie uczeni w pismie i warzeniu piwa mądrości swe spisują skrzętnie.
    Dwa dni na studiowaniu spędziwszy, pod wieczór dnia trzeciego awizo ujżałem w skrzynce na listy.
    Zapewne pocztylion pod nieobecność moją zostawił- pomyslałem.
    Na poczte szybkim krokiem sie udałem aby cud ów odebrac i do domu powrócić alby warzyc zacząć.
    Pudło wielkie rozwarłem , a w nim caluśki zestaw do piwa produkcji oraz brew kit Ciemne do fermentacyji górnej przeznaczony ujrzałem.
    Wielkie odkazanie nastapiło w chwil kilka , garnków dużych poszukiwania, i............ po 4 kwadransach wszystko smacznie bulgotało w garze a fermentor bakteri sie pozbywał za chloraminy działaniem. Trwało to godzin 3 , aż kopyścią wielka drożdze mieszac wraz z nastawem w wielkiej ( 30 litroerj) kadzi rozpocząłem.
    W temperaturze jak polecano całość zostawiłem i dni 4 juz tak stoi.Blg skrzętnie kontrolując, do przegżania kadzi nie dopuszczając , jutro kroki swe skieruje aby flaszki jakowes nabyc po rozlaniu do sklepu Piwosz wstapie , aby Brew-kit jasny nabyć oraz języka w dolnej fermentacyji zasięgnąć.
    Za 4 noce jak całość do siebie dojdzie we flaszkach owych spocznie na leżakowanie długie kolejną warkę nastawić czas nadejdzie.
    Temi słowy , czoła chyląć ku wszystkim piwowarom tu obecnym koncze ten post przydługi , i słowo piwowarskie daje ze trunkiem szlachetnym po fermentacyji cichej podzielić sie nie zapomne z forumowiczami
    Rastuchowy Browar z Bursztynowej za Otwarty UWAŻAM !


    Hrabia RASTUCH co piwem parać sie zaczął
  • blues-beer
    Senior
    • 11-2003
    • 114

    #2
    Witaj w klubie.
    Życzę samych udanych warek.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎