Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pietra, Pietra Bière Ambrée

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    Pietra, Pietra Bière Ambrée

    Piwo z Korsyki, warzone z kasztanami (tymi jadalnymi - maronami)

    alkohol 6%
    kolor - bardzo ciemno żółty

    Zapach - ciężki, mało chmielowy.

    Smak - jak ciężkie piwo, nie nadaje się do gaszenia pragnienia w 30 stopniowym upale. W ogóle mi nie smakowało. Niektórym smakowało.

    Ocena: 3.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    browar Pietra mieści się w miejscowości Furiani, a piwo, które opisujesz to chyba Pietra Ambree
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • piwo
      Senior
      • 08-2001
      • 810

      #3
      Tak - ogólnie mówią na nie Pietra gdyż browar robi jeszcze serenę i colombe (białe).

      Jest tam też knajpa gdzie podają warzone gdzieś "domowym" sposobem piwo - niestety nie warzą na miejscu.

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Smaku wprawdzie zbyt dobrze nie pamiętam ale nie wydawało mi się ciężkie.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
          Smaku wprawdzie zbyt dobrze nie pamiętam ale nie wydawało mi się ciężkie.
          spróbowane wspołnie z Maggykiem i Bakłażankiem, dzięki któremu trafiło na nasze podniebienia.

          Nie było u nas 30-stopniowego upału i w tym przypadku podobnie co Koss nie odczuwałem zbytniego ciężaru tego piwa, może dzięki zastosowaniu owej mączki z kasztanów było tylko nieco bardziej treściwe niż standardowy lager ale wg nas nie ciężkie, lekko chmielone. Nie wyróżniało się jakimiś wyjątkowo oryginalnymi smaczkami. Za to piana jak marzenie.

          zdjątko w galerii : http://www.browar.biz/galeria.php?id=5896

          z dodatkowych informacji, właściciel browaru (o zdolnościach prod. 10 tys hl) Dominique Sialelli był niegdyś pracownikiem France Telecom, tak więc podobnych osiągnięć życzę także wszystkim Forumowiczom pracującym w Telekomunikacji Polskiej
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Radegast
            Senior
            • 02-2001
            • 1124

            #6
            Pietra, Pietra Bière Ambrée

            Piwo z wyspy Korsyki zaskoczylo mnie bardzo mile, bardzo delikatne z dobra goryczka.
            Prawde mowiac jedno z lepszych jakie ostatnio mialem okazje pic. Korsyka jest zlepkiem wielu kultur i moze z tad tak niesamowity charakter tego piwa.
            Adres:Brasserie Pietra, Route de la Marana 20600 Furiam, Corse, France

            Piana duza, dziurawa szybko opadajaca
            Barwa ciemno zlocista
            Alc 6% vol.
            Gaz, malo nasycone-jedyny mankament

            W skali 1-5 4+
            Last edited by Radegast; 21-07-2006, 07:27.
            Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

            Comment

            • Dreamer
              Senior
              • 05-2003
              • 1576

              #7
              zaw. alk. 6,0%, but. 0,33 l
              już dostępne w kraju: sieć Piotr i Paweł

              Pietra, do niedawna zaszczycająca swoją obecnością jedynie stoły na Korsyce i okazyjnie we Francji, za sprawą kilku importerów zaczęła podbijać świat. No i trafiła pod nasze strzechy.
              kolor – herbaciany, bursztynowy; lekko opalizujące (delikatne zmętnienie);
              piana – średnioziarnista, tworzy pęcherzykowatą czapę, która dość szybko pęka i znika tworząc drobniutką warstewkę;
              nasycenie – spore;
              zapach – orzechowo-słodowy; dość ciekawy;
              smak – pierwsze wrażenie to dość mocna, równomierna i trwała goryczka (trochę przypominająca goryczkowe angielskie ales); pod nią możemy doszukać się rozmaitych niuansów słodowych, ale bardzo wytrawnych, orzechowych; żadnej, nawet głęboko ukrytej słodyczy czy owoców; zaś od samego początku do końca przewija się pewna aromatyczna nutka jałowcowo-żywiczna, współgrająca z goryczką i bardzo charakterystyczna dla tego piwa (z pewnością efekt mączki z kasztanów jadalnych dodawanych oprócz słodu do piwa); posmak wybitnie aromatyczny.
              Blog: Piwna Brytania

              Comment

              • boku
                Senior
                • 09-2002
                • 444

                #8
                To piwo jest też omawiane w temacie" Pietra, Ambree" ale skorzystałem z tego adresu, gdyż napis ma właściwe ogonki nad literami
                Ja piłem ten trunek kilka lat temu, ale pamiętam, że bardzo mi smakował. Butelka była nietypowa 75 cl, czyli 3/4 litra. Większość napisów jest w języku korsykańskim. Nie ma się co dziwić, gdyż historia tej krainy jest starsza od Francji. To na tej wyspie urodził się korsykański zdrajca niejaki Napoleon Bonaparte
                Wracając do piwa to miejscowość nazywa się Furiani. Kod 349 8640 10302 6 . Butelka jest jednorazowa, a ciekawostką niech będzie fakt, że ma typowy korek z szampana. Zresztą można zobaczyć to na zdjęciu. Zastanawiałem się wtedy, gdzie wrzucić to zdjęcie i nie wiem czy wybór był najszczęśliwszy.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  w opisach piw lepiej nie poruszać wątków polityczno-historycznych zwłaszcza bzdurnych.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    Ładnie opalizuje, jasne lekko wpadające w pomarańcz.
                    Piana znikoma a i te niewielkie ilości znikają ekspresowo.
                    Gazu jest sporo, mocno drapie w język.
                    Zapach - pierwszym wdechu, można byłoby sądzić, że to jakaś lemoniadka. Potem dopiero czuć że coś jest "nie tak" - jest w nim nuta zapachu jaki mają kremy kasztanowe, ale dosyć odległa.
                    Co do smaku - podobnie jak Dreamer nasunęło i mnie się skojarzenie z Ale.
                    Ogólnie fajna ciekawostka. No i jeszcze ta informacja o byłym pracowniku FT. Może kiedyś i o mnie będą mówić - były pracownik TP
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Borysko
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1144

                      #11
                      Moja butelko trafiła do mnie dzięki rodzicom wypoczywającym na Korsyce. To edycja specjalna z roku 2007.
                      Po nalaniu piwo ujawnia pomarańczową barwę, doskonałą przejrzystość (u mnie brak było efektu opalizacji) i ładną pianę, która niestety dość szybko zredukowała się do postaci niejednolitej plamy i obrączki.
                      Zapach niezbyt mocny, słodowy, na tyle czysty, że pasujący do piwa dolnej fermentacji.
                      W smaku przypomina angielskie ale. Słodowość uzupełniona przyjemną goryczką, całość dobrze harmonizuje. Całkiem treściwe, ale nie ciężkie. W tle przebija delikatna słodycz.
                      Smakowity ten trunek. Bardzo zrównoważony, może przydałoby się ciut większe bogactwo aromatów.
                      Last edited by Borysko; 27-09-2009, 19:29.

                      Comment

                      • dryx
                        † 1966-2017 Piwosz w Raju
                        • 04-2002
                        • 1735

                        #12
                        Puszka 0,5 l, alkoholu 6 %, ekstraktu nie podano, chociaż po procentowym składzie jest oznaczenie "p.14", być może chodzi to o ekstrakt. W składzie oprócz standardowych składników mączka kasztanowa, oczywiście z tych jadalnych. Barwa bursztynowa, przejrzysta, Piana wysoka, gruboziarnista, opada powoli, pozostawiając spore ślady na szkle. Przyjemny słodowy aromat. W smaku właśnie ten bliżej nieokreślony smak dominuje, zapewne to wina mączki kasztanowej. Poza tym słód , lekka goryczka. Smakuje bardzo ciekawie. Nagazowanie słabe, lepiej by smakowało z ciut większym gazem. Ciekawe smakowo piwo, warte spróbowania. Dzięki za to piwo oraz piwo Colomba miłej koleżance z pracy. Zdrowie
                        Attached Files

                        Comment

                        • azazel82
                          Senior
                          • 01-2012
                          • 146

                          #13
                          Wypiłem, jestem zadowolony, a to krótki opis:

                          http://piwnepodroze.blogspot.com/
                          http://piwnepodroze.blogspot.com/

                          Zapraszam też na FB!!
                          https://www.facebook.com/PiwnePodroze

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9729

                            #14
                            Piwko w dziecięcej pojemności 0,25 przywiozła mi koleżanka z pracy od swej córki z Korsyki .
                            Kolor złoty zgaszony, taki trochę wczorajszej herbaty. Piana bez rewelacji - średniowysoka, brudnobiała, strzępiasta.
                            Pachnie zdecydowanie słodowo, chyba powiew karmelowy, chociaż... ...może to kasztany? Smakowo - słód z karmelowym posmaczkiem, w tle majaczy mi coś jakby gruszki...?
                            Nagazowanie z tych niższych, butelka 0,25, kapsel zaprojektowany dla tego piwa, reszta, jak na focie, napisy po korsykańsku chyba.
                            Piwo nie powala, jest sympatyczną, dość egzotyczną (w europejskich proporcjach ) ciekawostką.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Pite zarówno w wersji butelkowej jak i beczkowej, jak i w pozostałych francuskich mocnych piwach zbyt mocno wyczuwalny alkoholowy posmak ze zbyt mocno zarysowanym owocowym akcentem, gdyby nie ten feler piwo byłoby niezłe a tak jest dość przeciętne
                              Attached Files
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎