Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co innego na nalewaku, a co innego do kufla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mistrzu
    Senior
    • 08-2003
    • 750

    Co innego na nalewaku, a co innego do kufla

    Nie znalazłem postu na ten temat a chciałbym przeczytać wasze doświadczenia.
    Przypomniałem sobie jak na początku lipca byłem na pikniku gdzie stała kolumna oznaczona logiem Lecha. Zacząłem rozmowę z "barmanką" i jakoś tak przez przypadek przyznała się, że serwuje klientom piwo z Warki. Czy takie przypadki podawania innego piwa niż widnieje na dystrybutorze (pipie) to częste zjawisko?
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #2
    Ja zauważyłem, iż w takich praktykach wyspecjalizowały się bary serwujące piwa z grupy Carlsberg-Okocim.
    Koncernowi nie zależy chyba na dostarczeniu odpowiednich plakietek na nalewaki. Równa się to olewaniem w jakimś stopniu konsumentów.

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Ja się ostatnio spotkalem z takim procederem. Otóż jest jedna knajpa w Katowicach, która teoretycznie ma wylączność na Żywca i Warkę. Jednak od czasu do czasu można się tam napić zamiast Warki, piwa z Bojanowa. Mnie to jednak nie bulwersuje, a cieszy, bo mogę od czasu do czasu wychylić kufelek lanego, z malego browaru.
      Last edited by adam16; 21-07-2004, 19:35.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Mistrzu
        Senior
        • 08-2003
        • 750

        #4
        adam16 napisał:
        Mnie to jednak nie bulwersuje, a cieszy, bo mogę od czasu do czasu wychylić kufelek lanego, z malego browaru.
        Ok, ale skąd pewność, że to Bojanowo?

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Ja dostaję znać jak jest beczka z Bojanowa. Oglądam tą beczkę. Dotykam.
          Najlepsze jest, że jak dotychczas, tylko jeden klient zauważyl, że pije coś innego niż Warka. Reszta ludzi pije, aż uszy im się trzęsą. Nie zastanawiają się albo nie mają wyrobinego smaku
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Mistrzu
            Senior
            • 08-2003
            • 750

            #6
            adam16 napisał:
            ...Reszta ludzi pije, aż uszy im się trzęsą. Nie zastanawiają się albo nie mają wyrobinego smaku
            To jest chyba przypadłość narodowa ten brak wyrobionego smaku , Pare lat temu robiłem ślepy test smaku, do którego zaproszani byli tylko "smakosze" EB. Podawaliśmy im 3 piwa do spróbowania (w badaniu testowaliśmy 6 marek) w tym i EB. I jak myślisz, które piwo ocenili najniżej?
            Last edited by Mistrzu; 21-07-2004, 20:05.

            Comment

            • Cyrkonia
              Senior
              • 10-2001
              • 1936

              #7
              u mnie nad jeziorem nalewali ostatnio Żubra z nalewaka Lecha, ale obsługa uprzedzała o tym.
              www.stat-gra.pl

              Comment

              • pieczarek
                zwykle cham i prostak
                • 06-2001
                • 5011

                #8
                W ubiegłym roku w Łagowie Lubuskim w całej mieścince z nalewków Bosmana leciał Kasztelan. Ale to wszystko było w ramach grupy CO, prawdopodobnie za wiedzą naczalstwa. Jak jest w tym roku - nie wiem.

                Comment

                • Audi
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 1682

                  #9
                  baklazanek napisał(a)
                  Ja zauważyłem, iż w takich praktykach wyspecjalizowały się bary serwujące piwa z grupy Carlsberg-Okocim.
                  Kiedyś w jednej z poznańskich knajp na Starym Rynku polecili mi tylko piwo z OC,wybrałem Carlsberga,oprócz napisu na kuflu nic więcej nie przypominało Carlsberga,było tylko zimne,brak smaku i gazu

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23798

                    #10
                    Audi napisał(a)
                    Kiedyś w jednej z poznańskich knajp na Starym Rynku polecili mi tylko piwo z OC,wybrałem Carlsberga,oprócz napisu na kuflu nic więcej nie przypominało Carlsberga,było tylko zimne,brak smaku i gazu
                    no to jednak wszystko wskazuje na C...
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Pinio74
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 3881

                      #11
                      Jakiś miesiąc temu byłem nad jeziorkiem niedaleko Płocka. Idąc sobie zauważyłem z daleka parasole Kujawiaka. Popędziłem tam jak na skrzydłach, stanąłem przy barze, na nalewaku także Kujawiak, więc byłem juz prawie pewny, że napiję się Kujawiaczka. Niestety przyszła Pani barmanka i sprowadziła mnie do parteru, mówiąc że leją Warkę
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #12
                        Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów wybiera się do Gdańska na piwo "Trzy Niedźwiedzie" z B. Taranov ( Obwód Kalingradzki). Niech poprosi kelnerkę o piwo z butelki a nie z kija. Powód. W nalewaku jest lany Żywiec .
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • Ahumba
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 8962

                          #13
                          W Charzykowych w ogródka koło plaży do plastyków leją GŻ.
                          Jakież moje zdziwienie wywołał nalewak z żywieckim porterem i ceną
                          (4,20).
                          Na moje pytanie co to za piwo pani stwierdziła, że tam nic nie ma i wykręciła oznaczenie.
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                          Comment

                          • Ahumba
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 8962

                            #14
                            Ahumba napisał(a)
                            W Charzykowych w ogródka koło plaży do plastyków leją GŻ.
                            Oczywiście powinno być w Charzykowach.
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                            Comment

                            • Piecia
                              Senior
                              • 02-2002
                              • 3307

                              #15
                              Ahumba napisał(a)
                              Jakież moje zdziwienie wywołał nalewak z żywieckim porterem i ceną
                              (4,20).
                              Na moje pytanie co to za piwo pani stwierdziła, że tam nic nie ma i wykręciła oznaczenie.
                              trzeba było poprosić o zaopiekowanie się tymże
                              Koniec i bomba,
                              Kto nie pije ten trąba !!!
                              __________________________
                              piję bo lubię!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎