Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Częstochowa, Mielczarskiego, ogródek piwny przy browarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Częstochowa, Mielczarskiego, ogródek piwny przy browarze

    zdziwło mnie, ze tego miejsca nie ma opisanegoalbo jestem lamus i nie mogę znależć opisu.
    Jak nazwa wskazuje mieści się przy browarze (obok sklepiku firmowego). Sprzedają tam lanego niepasteryzowanego Kmicica w cenie 2 zł za 0.33l, 2.50 zł za 0.5l lub dzban 1.5l za 7 zł.
    Stoliki są w barze oraz dodatkowo parasolki w przysłowiowym ogródku.
    Można na miejscu kupić firmowe szkło Kmicica, szklanki 0.33 i 0,5 l po 5 zł za sztukę. Oczywiście mała gastronomia do piwka.

    Info nie związane z tematem, browar (Kmicic) zakończył definitywnie puszkowanie piwa, więc kolekcjonerzy powinni się sprężać, były w sumie 3 różne puszeczki
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    w chwili obecnej promocja, dzbanek niepasteryzowanego Kmicica 1,5l za 6 zł, co ciekawe, barman czasem puszcza doskonały rockowy kawałek z czadem o... browarze Kmicic i częstochowskim piwie (a jak nie puszcza to można poprosić i puści, nie wiem kto to śpiewa...a zaoytać się zapomniałem
    czy nikt z Częstochowy tam nie zagląda?

    dokładnie ogródek mieści sie od strony ulicy Mielczarskiego
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Postu o takim przybytku prawdopodobnie nie było bo: albo zawodzi sekcja częstochowsko-jasnogórska albo lokal ten ruszył dopiero niedawno co właśnie podejrzewam. Lokalu na pewno nie było w zeszłym lecie kiedy to osobiście udałem się z gospodarską wizytą do częstochowskiej bawaryi. Sklep firmowy był zamknięty na głucho (z kolei 2 lata wcześniej - otwarty) i tym bardziej nikt chyba nie myślał o ogródku piwnym. Ale fajnie że coś takiego powstało i działa firmowy "fan shop".Mam nadzieje że zaprzestanie "konserwowania" piwa nie jest spowodowane rozsypaniem się przestarzałego parku maszynowego a świadomą decyzją powrotu do klasycznych opakowań.
      Last edited by Cooper; 08-08-2004, 16:45.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        zaprzestanie puszkowania piwa przez Kmicica (3 rodzaje, Bohun oraz Kmicic Pils i Mocny) było podyktowane tylko i wyłącznie względami finansowymi, jedank na puszkowanie nie każdy browar stać, wszystkie info uzyskane od barmana w ogródku

        tak na marginesie, Kmicic puszkuje dla Zabrza Superpiwosza, w każdym bądź razie jeszcze niedawno puszkował
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • arzy
          Senior
          • 06-2002
          • 2814

          #5
          becik napisał(a)
          (...)
          czy nikt z Częstochowy tam nie zagląda?

          nie byłem tam tylko z jednego powodu, mam pod nosem niepasteryzowanego Kmiotka z kija
          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          Bractwo Piwne
          Skład Piwa
          Piszę poprawnie po polsku!

          Comment

          • breslauer
            Senior
            • 05-2002
            • 2690

            #6
            Jak byłem w zeszłym roku w Częstochowie odwiedziłem oczywiście browar, ale nie tylko sklep firmowy był zamknięty, ale w ogóle nie było śladu jakiegokolwiek ogródka piwnego przy browarze ! Widać musiał powstać w tym roku - no oto chyba w sumie dobrze, bo oznacza, że starają się przyciągnąć ludzi "do źródła".
            Last edited by breslauer; 12-08-2004, 14:30.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              sam ogórdek jest na terenie browaru za tymi metalowymi płotami, wejście przez bar obok sklepiku z napojami "Grażynka"
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #8
                Ogródek na pewno nie powstał w tym roku. W zeszłym roku, gdy byłem w Częstochowie, na owym płocie wisiał szyld informujący o owym ogródku, już wtedy nadszarpnięty przez wandali. Było jeszcze przed sezonem, więc można wnioskować, że powstał on co najmniej dwa lata temu.
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #9
                  ogródek stoi tam od dawien dawna, zamaskowany brzydkim całkiem nieprzejrzystym płociskiem o wysokości ok. 3m. wejście doń nie jest zbytnio intuicyjne
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • arzy
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 2814

                    #10
                    Ogródek funkcjonuje nadal.
                    Będąc ostatnio przelotem zajrzałem na piwko. Leją Kmicica, cena bez zmian - 0,5 litra 2,5 zł., dzbanek około 1,5 litrowy 6,5 zł.
                    Piwo tego dnia było okropne, ciężko było dopić do końca.
                    "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    Bractwo Piwne
                    Skład Piwa
                    Piszę poprawnie po polsku!

                    Comment

                    • funt
                      Junior
                      • 01-2005
                      • 27

                      #11
                      Poza tym co by tu nie mówić lokalizacja nieco odstrzasza, iście nasz częstochowski trójkąt bermudzki...

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎