Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dalešice, Dalešické Pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Dalešice, Dalešické Pivo

    Akciovy Pivovar Dalešice
    Dalešické Pivo
    ekstrakt 13%
    www.pivovar-dalesice.cz - na stronie m.in. wykaz knajp serwujących ten przysmak (choć nieco niekompletny)

    Z beczki w Telču za 20 koron / 0,5 l lub 13 koron / 0,3 l.

    Niepasteryzowane, niefiltrowane, rozlewane tylko do beczek. Przyznaję się bez bicia, że nigdy wcześniej nie słyszałem o tym browarze. A jego historia jest ciekawa i może wlać odrobinę nadziei w serca rzesz nieutulonych w żalu po piwie grodziskim. Otóż zbudowany w 1882 roku, sięgający tradycjami przełomu XVI i XVII wieku browar w Dalešicach zamknięty został w 1977 roku. W opuszczonych budynkach browaru w roku 1980 kręcono film "Postrzyżyny". Potem już nic się nie działo aż do 2002 roku, kiedy ponownie uwarzono tu piwo zgodnie z tradycyjnymi recepturami.

    Piwo o znakomitej pianie i dość ciemnym miodowozłotym, wręcz czerwonawym kolorze. Oczywiście mętne. Smakuje wyśmienicie, ale nie potrafię tego smaku opisać. Jest bardzo oryginalny i pełen niuansów, zawiera zarówno nuty słodkie, jak i kwaskowate i goryczkowe. Piłem i byłem zachwycony, a jednocześnie bezradny, gdy próbowałem jakoś określić ten smak. Jednym słowem pakujcie się do samochodów, pociągów, na rowery, czy co kto tam ma pod ręką, i ruszajcie do Telcza, Daleszyc, Brna, bo naprawdę warto !
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    #2
    Ze stronki browaru wynika, że posiadają muzeum. Jak jest w rzeczywistości?
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • yendras
      Senior
      • 12-2001
      • 2052

      #3
      celt_birofil napisał(a)
      Ze stronki browaru wynika, że posiadają muzeum. Jak jest w rzeczywistości?
      Nie wiem, w samych Dalešicach nie byłem. Jedyny kontakt z tym piwem (zupełnie przypadkowy) miałem w Telču.

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #4
        Jeżeli chcecie rzucić okiem na podstawkę to odsyłam do galerii.

        Comment

        • pebejot
          Senior
          • 01-2010
          • 1412

          #5
          Odwiedziliśmy browar Dalešice 26 marca.
          W firmowej restauracji dostępne były 3 rodzaje piwa: Dalešicka 11%, Májový Ležák 12% i Fledermaus 13%.
          Wszystkie w jednej cenie 30 Kč (0,5 l) i 20 Kč (0,3 l). Z pipy oprócz piw leją się lemoniady produkowane w browarze.

          Sama restauracja, choć stylowa nie zrobiła na mnie wrażenia. Zupełny brak klimatu, zero muzyki, grobowa cisza, kamienne twarze kelnerek.
          Zawiedliśmy się też brakiem birofilii - nie było firmowego szkła i podkładek.

          Zdjęcia:



          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎