Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Telc

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Czechy, Telc

    Telč to podobnie jak Krumlov perełka architektury na południu Czech wpisana na listę UNESCO. Na bardzo sympatycznym, nieregularnym i długim rynku jest niestety niewiele knajp, a połowę i tak trzeba skreślić bo serwują jedynie urquella.

    Na rynku znajduje się "Restaurace u Zahariáše", gdzie można napić się smacznego Bohemia Regent z browaru w Třeboniu (24 KCz / 0,5 l).

    Na prowadzącej do rynku ulicy Palackeho 28, pod wieżą kościoła ewangelickiego znajduje się knajpa "U Marušky" (nie mylić z sąsiednim "Szynkiem pod wieżą"!), a w niej prócz Urquella i Amstela jest Starobrno oraz prawdziwa perełka, która jest największą atrakcją turystyczną w całym miasteczku: piwo z browaru Dalešice w cenie 20 KCz / 0,5 l i 13 KCz / 0,3 l.

    Nie znalazłem niestety żadnej knajpy, która serwuje piwo Ježek z nieodległej Jihlavy. Miałem okazję napić się tego piwa z beczki tylko dzięki temu, że akurat był jakiś jarmark i stał objazdowy bar z tym piwem.
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Odp: Telc

    yendras napisał(a)
    knajpa "U Marušky"
    O kurka, wydało się Przepraszam, że nie na temat
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • yendras
      Senior
      • 12-2001
      • 2052

      #3
      Odp: Odp: Telc

      Marusia napisał(a)
      O kurka, wydało się
      Wydało, wydało Ale nieźle przećwiczyłaś personel, szli w zaparte i do końca usiłowali wcisnąć mi kit, że to przypadkowa zbieżność
      Last edited by yendras; 26-07-2004, 11:25.

      Comment

      • kaowiec
        Junior
        • 08-2008
        • 29

        #4
        Miasto wspaniałe... co do "Restaurace u Zahariáše"nie było juz podawane Bohemia Regent z browaru w Třeboniu a piwo Zachariáš produkowane przez pivovar w Jihlavie.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎