Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsza warka zakończona .........

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zibiolot
    Senior
    • 12-2003
    • 195

    Pierwsza warka zakończona .........

    Witam.
    Właśnie dopiero co skończyłem kapslowanie butelek z pierwszym własnym piwem, a już dręczy mnie myśl co tu zrobić następnego w czasie jego refermentacji i leżakowania. Przymierzam się do jakiegoś portera. tylko nie wiem czy dalej zostać przy brew-kitach, czy pójść krok dalej i używać osobno ekstrat i chmiel. Czy zestaw startowy rozszerzony wystarczy do obu przypadków?
    Zibi
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    #2
    Oczywiście, że wystarczy, ale decyzję, czy będziesz robił z brew-kitu, czy dochmielisz ekstrakty - musisz podjąć sam . Pozwodzenia!

    Comment

    • mapajak
      Senior
      • 12-2002
      • 1187

      #3
      Nachmielenie brzeczki nie jest trudne, a satysfakcja z tak zrobionego piwa nieporównywalnie większa niż ze zrobienia piwa z gotowca. Poza tym ten wspaniały zapach gotującej się brzeczki rozchodzący się po kuchni i uzyskany efekt, który może przejść twoje oczekiwania raczej podpowiadałby zrobić ten krok już teraz.

      Comment

      • jerzy
        piwoholik
        • 10-2001
        • 4705

        #4
        Polecam nie zatrzymywać się na gotowcach, trzeba iść do przodu! Chmielenie to naprawdę banalna sprawa, a radości pewnie więcej.
        Piszę "pewnie", gdyż etap gotowców ominąłem - więc mogę tylko przypuszczać...
        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #5
          Jerzy ma rację - chmielenie jest proste, łatwe i przyjemne. A poza tym daje jakiś wpływ na efekt końcowy. My np. zamierzaliśmy zrobić drugą warkę z gotowca - ale ponieważ nie było go w sklepie, zdecydowaliśmy się (z pewnymi obawami) na samodzielne chmielenie. I nie żałujemy.
          Szczerze polecam.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎