Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wieselburg, Wieselburger Stammbraeu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    Wieselburg, Wieselburger Stammbraeu

    Piwo zakupione w drodze powrotnej z Włoch w austryjackiej Billi. Ładna butelczyna 0,5l z porcelanką. Ekstrakt 12,6 , alkohol 5,2 vol.
    Po nalaniu do kufelka tworzy się ładna, dosyć spora, gęsta pianka, która długo utrzymuje się w postaci kożuszka. Zapach niezbyt intensywny, lekko chmielowy, łagodny i przyjemny. Kolor jasny, klarowność doskonała. Nagazowanie średnie, stale widać banieczki gazu leniwie wędrujące ku górze.
    W smaku pierwszego łyku dominują nuty słodowe, w kolejnych pojawia się wyraźna goryczka, która jednak nie jest nachalna i nie dominuje. Muszę przyznać, że mnie to piwo od razu skojarzyło się ze smakiem naszego noteckiego. Ten sam charakterystyczny posmaczek słodowy (jednak bez słodyczy). Piwo austryjackie ma jednak lepszą piankę i nieco intensywniejszy smak (jakby też bardziej nachmielone). Poza tym punktuje ładnym opakowaniem - patentowe zamknięcie i niezła etykietka. Lubię ten typ pilsów, stawiam mocną 4 (nie lubię szafować 5)
    Last edited by Borysko; 28-07-2004, 08:48.
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    #2
    Poakowanie faktycznie fajne - no i cena: 1,80 €. Pozatym piwo bez wiekszego wyrazu - nie wyczuwalem w tym piwie nic, co dalo by mi jakas satysfakcje smakowa - zwykla masowka w ladnym opakowaniu(i znowu dalem sie nabrac). Piana przesadzona, by piwo wlac do kufla minie co naj mniej 5 minut. Na moj gust 3-.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Fotka:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Proszę zmienić nazwę - Sttammbrau.(oczywiscie z brakujacymi kropkami). Nazwę widać na foto.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          obie pisownie są poprawne.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
            Proszę zmienić nazwę - Sttammbrau.(oczywiscie z brakujacymi kropkami). Nazwę widać na foto.
            Oczywiście jedna litera T za dużo.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
              obie pisownie są poprawne.
              Dlaczego????
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                chodzi mi oczywiście wyłącznie o to że:
                Stammbraeu = Stammbräu

                czyli pisownię umlautów.

                Dlaczego? tak już jest wbrew plotkom na mieście, to nie ja wymyśliłem język niemiecki
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
                  Dlaczego????
                  Po stosunkowo niedawnej reformie języka niemieckiego obowiązują przejściowo dwa standardy pisowni (np. ae zamiast a z umlautem, oe zamiast o z umlautem itd). Docelowo zamienię zapewne wszystkie nazwy na nowe, ale to za jakieś parę lat

                  Comment

                  • pga
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 126

                    #10
                    Wieselburg, Wieselburger Bier Das Stammbrau

                    Alc. 5,4,% vol,
                    butelka 0,5l z zamknięciem porcelanowym z logo browaru
                    Attached Files

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Piwo jest juz opisane tutajhttp://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=41485
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • pga
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 126

                        #12
                        Przepraszam
                        Widocznie za moło dokładnie szukałem na forum.
                        Szczerze mówiąc dziwiłem się dlaczego tego piwa nie ma, przecież to jedno z popularniejszych piw w Austri.
                        Pozdrawiam
                        pga

                        Comment

                        • dino19_87
                          Member
                          • 12-2006
                          • 61

                          #13
                          ja nad nazwami rozwodzić się nie będe. Smaku dokładnie nie pamiętam, ale szkoda że u nas niema takich zamknięć(jest mało)! mi to się bardzo podoba.
                          Sędzia PSPD/BJCP. Prezes W-M OT PSPD. Browar Jaroty (domowy). Organizator Warmińskiego KPD. Główny piwowar Browar Warmia.

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Piana: niezbyt obfita, koloru kremowego, ginie w oczach.
                            Kolor: złocisty, wpadający w bursztyn.
                            Wysycenie: średnie.
                            Zapach: karmelowy.
                            Smak: goryczka średnia, leciutka karmelowość. Lekka kwaskowość dodaje troszkę lekkości ogólnie przyciężkiej kompozycji.
                            Opakowanie: niby wszystko super, butelka z krachlą, nawet porcelanka porcelanowa. Na etykiecie zdjęcie z początku, jak mniemam, XX wieku. Całość dla mnie jednak jakaś taka mdła i bez wyrazu.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #15
                              Wieselburger Bier Das Stammbräu

                              Butelka obiecuje pyszny smak dawnego, naturalnego piwa. Ale na obiecaniu się kończy. Smak nie dorównuje butelce z porcelanowym zamknięciem, odwołującej się do starej tradycji. Stężenie 12,6%, alkohol 5,4%, ale mieszanka słodowo-chmielowa szczególnie w zakończeniu jest zbyt agresywna i ściągająca. Brak pożądanej harmonii, a dawny smak uleciał wraz z bąbelkami.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎