Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Nowogród, Zamkowa 25 (skansen), Karczma Kurpiowska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Nowogród, Zamkowa 25 (skansen), Karczma Kurpiowska

    Miasteczko ok. 2000 mieszkańców 17 km od Łomży. A w Nowogrodzie skansen kurpiowski, ładnie położony nad Narwią.

    W skansenie zaś jest "Karczma Kurpiowska". W niej to obok Łomży Wyborowej (4 zł/0,5l, 3 zł/0,33l) można w tej samej cenie napić się zimniutkiego i pysznego piwa jałowcowego. Pomarańczowe w barwie, lekko mętne, wspaniale zgazowane i posiadające imponującą pianę. Smak typowy dla tego typu napitków - słodycz, aromat jałowca i lekka goryczka.
    Ponadto jedzenie n. p. kwaśnica, żur, baba ziemniaczana, kiszka ziemniaczana (jadłem - pycha), kartacze, ziemniaki ze skwarkami i zsiadłym mlekiem, chleb ze smalcem i inne przysmaki.
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    #2
    Odp: Nowogród

    grzech napisał(a)
    można w tej samej cenie napić się zimniutkiego i pysznego piwa jałowcowego. Pomarańczowe w barwie, lekko mętne, wspaniale zgazowane i posiadające imponującą pianę.
    Grzechu drogi - nie wiesz czy owy napitek także jest ważony przez Łomżę? - i może jest gdzieś jeszcze na Podlasiu...
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • Kemp
      Senior
      • 03-2002
      • 357

      #3
      Odp: Odp: Nowogród

      Piecia napisał(a)
      Grzechu drogi - nie wiesz czy owy napitek także jest ważony przez Łomżę? - i może jest gdzieś jeszcze na Podlasiu...
      Kiedyś piwo jałowcowe pochodzące z Kurpi nazywało się Kozicowe, to co serwuje karczma w Nowogrodzie jest pewną namiastką dawnego Kozicowego, gotowaną przez starszą panią mieszkankę tegoż Nowogrodu.
      Kemp

      Comment

      • Kemp
        Senior
        • 03-2002
        • 357

        #4
        Zapomniałem dodać Kozicowe nie od zwierzaków, a od takich pał, którymi tłukli po jałowcu.
        Kemp

        Comment

        • Piecia
          Senior
          • 02-2002
          • 3307

          #5
          dzięki Kempie! - czas wybrać się do Nowogrodu...
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • slado
            Gość
            • 07-2003
            • 1072

            #6
            Odp: Odp: Odp: Nowogród

            Kemp napisał(a)
            Kiedyś piwo jałowcowe pochodzące z Kurpi nazywało się Kozicowe, to co serwuje karczma w Nowogrodzie jest pewną namiastką dawnego Kozicowego, gotowaną przez starszą panią mieszkankę tegoż Nowogrodu.
            Niezarejstrowany na Forum Browar.Biz piwowar? Trza internet jej podłączyć!
            To ciekawe, karczmiany browarek. Ile jest jeszcze takich, nieodkrytych?

            Comment

            • celt_birofil
              † 2017 Piwosz w Raju
              • 09-2001
              • 4469

              #7
              Odp: Odp: Odp: Odp: Nowogród

              slado napisał(a)
              Niezarejstrowany na Forum Browar.Biz piwowar? Trza internet jej podłączyć!
              Pierwszy "Nestor Member" na forum??
              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

              Comment

              • celt_birofil
                † 2017 Piwosz w Raju
                • 09-2001
                • 4469

                #8
                Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie


                Oddział Muzeum Północno – Mazowieckiego 18 – 414 Nowogród tel./fax. (086) 217-55-62 czynne ( w sezonie turystycznym) od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 16, sobota, niedziela i święta w godz. 10 – 17.

                Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #9
                  Piwo jałowcowe (nadal zwane kozicowym) jest do spotkania szczególnie na Kurpiach przy okazji imprez folklorystycznych. Jako napitek domowej roboty sprzedawane bywa przez ludzi w Łysych, czy Myszyńcu.

                  Comment

                  • grzech
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 4592

                    #10
                    A, no i zapewne będzie można coś zdobyć na Święcie Chleba w Ciechanowcu 8 sierpnia.

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10836

                      #11
                      Karczma czynna do końca września. Spragnionych Piwa Jałowcowego odsyłam do Restauracji Panorama.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • gaz4
                        Senior
                        • 04-2009
                        • 192

                        #12
                        Restauracja po wizycie pani Gesler zmieniła nazwę na Wiszące ogrody nad Narwią, ale piwko serwują dalej jest pyszne dziś próbowałem, z tego co wiem karczma w skansenie należy do tej samej właścicielki. o i jeszcze doczytałem w karcie, że trunku można spróbować w Warszawie gdzieś na Żytniej ale dokładnego adresu nie pamiętam chyba 16.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎