Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

RCH, Ale Mary

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    RCH, Ale Mary

    Alk. 6%, but. 0.5 l
    Ciemnobursztynowe/jasnobrazowe, z drozdzami, calkiem sporo drobniutkich babelkow pracowicie pnie sie do gory. Potezna, sztywna, trwala piana. Zapach korzenno-ziolowy, bardzo intensywny. W smaku przede wszystkim mocna ziolowa goryczka, lekki slodowy posmaczek, chyba troche czekoladowy.

    Cytuje opis z etykietki, deczko bardziej profesjonalny od mojego... 'Cieply i slodki aromat gozdzikow, koriandru i imbiru. W smaku wyczuwalne nuty rumu, rodzynkow (2 rodzajow - raisins and sultanas - HGW czym sie roznia ), z wytrawnym owocowym posmakiem'. Hmm przyznacie ze moje odczucia byly troche prymitywne

    Nazwa 'Ale Mary' to gra slow, wymawia sie troche podobnie do 'Hail Mary' czyli 'Zdrowas Mario'. Troche jak belgijskie czy francuskie piwa z 'poboznymi' nazwami, jednak z charakteru to solidny, typowo angielski mocny bitter.
    Last edited by lzkamil; 03-08-2004, 23:14.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    reszta dyskusji poszła na łączkę -> Kolendra, sułtanki i inne śliwki [było: RCH, Ale Mary] ;-)
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎