Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hop Back, Taiphoon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Hop Back, Taiphoon

    Nastepne jasne ale z tego browaru, po Summer Lightning i Thunderbolt . Nazwa tez meteorologiczna ale i troche orientalna, nie Typhoon jak byc powinno lecz Taiphoon, moze od Tajlandii? Wg etykietki piwo pasuje do kuchni azjatyckiej. Moze nastepnym razem sprobuje, tym razem wypilem bez pogryzania.

    Piwo jeczmienno pszeniczne, niefiltrowane, z przyprawami: kolendra i lemongrass (nastepne zielsko o ktorym pierwsze slysze - tlumaczu na pomoc )
    Alk. 4.2%, but. 0.5 l
    Kolor jasniutki, slomkowy, metne, calkiem sporo gazu, srednio trwala piana.
    Zapach i smak cytrynowo-slodowe, lekko pszeniczne, z bardziej slodowym posmakiem. Dobre, jak inne golden ales z Hopback.
    Last edited by lzkamil; 04-08-2004, 21:52.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Tym razem sam troche pogrzebalem, spotkalem 2 polskie nazwy lemongrass - trawa cytrynowa albo palczatka cytrynowa, podobno roslina uzywana w dalekowschodniej kuchni
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Hihi, tym razem nie zdążyłem
      Dodam tylko, że trawa cytrynowa jest także używana do aromatyzowania herbat - jeśli kupuje się na wagę jakąś herbatę cytrynową, długie zielone paski to właśnie to zielsko.

      Comment

      • bubu
        Junior
        • 05-2003
        • 16

        #4
        to tak dla amatorow warzenia piwa, jakby ktos chcial w Polsce kupic trawe cytrynowa to widzialam w sklepie SELECT rog Naleczowskiej i Sobieskiego ale wiem ze jest to siec sklepow wiec pewnie w innych SELECT-ach sie znajdzie.
        Cena zastraszajaca, za kilka trawek (mnie to przypominalo jakis wyrosniety szczypiorek) okolo 35zl (tak bylo rok temu, ale wiem ze ta trawa caly czas jest).

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎