Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Piwoholiczny - piwo Dyngusowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mjp
    † 1963-2021 Piwosz i fajczarz w raju
    • 02-2004
    • 954

    Browar Piwoholiczny - piwo Dyngusowe

    Piwo Jasne (pils) 12.5 BLG. Po otwarciu butelki słychać przyjemne syknięcie i szyjka butelki wypełnia się obiecującą chmurką gazu. Piwo ma kolor miodowy, białą pinaę w wiekszości z drobnych bąbelków. Piana jest gęsta i utrzymuje się na piwie do samego końca degustacji (jako coraz cińszy korzuszek). Zapach wyraźnie chmielowy. W smaku bardzo delikatne, lekko goryczkowe, goryczka chmielowa. Wrażenie goryczki zanika dość szybko. Nagazowane bardzo przyjemnie, mile łaskocze podczas picia. W sumie idealne piwo na obecne, Wrocławskie, upały.
    Maciek
    Szukam przytulnego kącika do palenia fajki... ;-)
  • crizz
    ...
    • 02-2003
    • 1255

    #2
    Dyngus Pils. Jak dowiaduję się z opisu warzenia, jest to piwo jasne, 12-12.5 Blg, zacierane. Zielona butelka, jasny kapsel... Ale podobno etykiety już są . Jerzy nie jest zwolennikiem przerostu formy nad treścią, a Dyngus Pils pokazuje, że - na szczęście - wręcz przeciwnie.

    Pils jest odpowiednio, niezby mocno nagazowany. Piana przy nalewaniu wytworzyła się znikoma, ale przyznaję, że nalewałem nadzwyczaj ostrożnie, żeby nie wzniecić osadu drożdży. Piwo ma przyjemny, lipowo-miodowy kolor; niestety jest nieco mętne. Zapach i smak są dobrze wyważone, goryczka delikatna. Pyszne, rześkie piwo. Serdecznie polecam dobrze schłodzone.

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      Właściwie przychylam się do opinii przedmówcami. Dodam że piwko posidala lekką słodką nutę, jakby gdzieś tam zakradło się trochę miodu. Piana w postaci warstwy drobnych pęcherzyków utrzymuje się do końca. Dobrze schłodzone faktycznie jest wyśmienite Dorzuciłbym tylko trochę więcej gazu.
      Attached Files
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • Chris
        Senior
        • 05-2004
        • 812

        #4
        Przyszedł czas na to abym i ja ocenił to wyśmienite piwko.Smak chmielowo-goryczkowo-słodowo-słodkawy Piana niska,ale nadzwyczaj wytrzymała,gaz w normie,kolor piękny.Bardzo mi smakowało to piwko...i aż dziwne ,że tyle leżakowało
        chickkiller :)

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          degustowane parę dni temu. sprawiło mi i Maggykowi wiele przyjemności

          piana bez zazrzutu, drobnopęcherzykowa, w miarę długotrwała
          nasycenie drobnicą, w dobrej ilości
          kolor jasnozłoty
          zapach w miarę wątły, jednak przy głębszym wwąchaniu się wyczuwalny aromat chmielowy i odrobinkę owocowy majaczący gdzieś w oddali (jabłko?)
          w smaku - sprawia wrażenie lekkiego alkoholowo do tego jednak przyjemnie treściwego, z solidną słodową podstawą, słodkawymi smaczkami oraz taką niebezpośrednią goryczką, która szybko zanika. Po przełknięciu nie pozostawiało praktycznie żadnych posmaków. Oj nader szybko się z Dyngusowym rozprawiliśmy

          dzięki Jerzy!
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Chris
            Senior
            • 05-2004
            • 812

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chris
            Przyszedł czas na to abym i ja ocenił to wyśmienite piwko.Smak chmielowo-goryczkowo-słodowo-słodkawy Piana niska,ale nadzwyczaj wytrzymała,gaz w normie,kolor piękny.Bardzo mi smakowało to piwko...i aż dziwne ,że tyle leżakowało
            nieaktualne
            Po 2 latach smakuje bardzo esencjonalnie i aksamitnie...pozostal tylko delikatny posmak chmielu i niezmordowana piana.Chciałbym aby mi takie piwo choc jedno wyszlo
            chickkiller :)

            Comment

            • Maggyk
              Szara Adminiscjencja
              • 05-2004
              • 5615

              #7
              Kurka i do tej pory nikt nie zauważył błędu w tytule. Toż to przecież browar piwoHoliczny jest.
              Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
              Piwo domowe -
              Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

              Reklama w BROWARZE
              PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

              Comment

              • jerzy
                piwoholik
                • 10-2001
                • 4705

                #8
                Zauważyłem od razu, ale machnąłem ręką - wtedy jeszcze nie było moderatorów, a ART cały czas ma pełne ręce roboty...
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Po raz kolejny mam okazję pić to piwko - z biegiem lat nic nie straciło na smaku, zapach też, przyjemnie chmielowo-słodowy, nagazowanie duże, w sam raz piwko na upał, jeno deko za słodkie się zrobiło
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎