Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klášter, Světlé 10°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Klášter, Světlé 10°

    Piwo z browaru Klaster (Hradiste nad Jizerou) Svetle vycepni - butelka 0,5l. Zakupione w sklepie ogólnospożywczym w Machovie za 7,50 koron czyli ok. 1,10 zł. Zawartość alkoholu 4,2% ekstraktu nie podano, ale po przeprowadzonym śledztwie na stronie browaru stwierdzono, że jest to desitka czyli Ekstakt 10. Z ciekawostek - brak kontretykiety.
    Piwo pasteryzowane, choć na stronie piszą, że robią też niepasteryzowane (tylko nie wiem czy mozna je tak po prostu kupić).
    Fenomenalna piana pozostaje do końca konsumpcji w postaci 2-3 mm warstewki i oblepia ściany - bąbelki może niezbyt drobne, ale jak dla mnie super.
    Nasycenie CO2 doskonałe - do końca picia z dna odrywają się bąbelki i wędrują do góry, jednocześnie gaz nie jest wyczuwalny w trakcie picia jak wodzie mineralnej.
    Kolor wpadający w bursztynowy.
    Zapach jest - nie bardzo potrafię go określić - siakiś taki słodkawy.
    W smaku słodkawe, lekkie, ale wyczuwalna goryczka.
    Podsumowując niepozorne, ale bardzo dobre - polecam. Zresztą piwo wyróżnione zostało w 2003r. przez chyba coś na kształt naszego browar.biz a mianowicie http://www.pratelpiva.cz
    Last edited by kopyr; 16-08-2004, 17:25.
    blog.kopyra.com
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Oto fotka:
    Attached Files
    blog.kopyra.com

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Niestety, strona się nie otwiera.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • Petrax
        Senior
        • 12-2001
        • 662

        #4
        Chodzi zapewne o http://www.pratelepiva.cz/
        In cervisia veritas
        http://www.ptxc.de.vu
        Пиво - вот мое экотопливо

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Sory - czeski błąd
          blog.kopyra.com

          Comment

          • sloniatko
            Senior
            • 02-2004
            • 1014

            #6
            Piwo Klaster Svetle vycepni - butelka 0.5l, alkoholu 4.2%, ekstakt 10% - nabyte w Jicinie w markecie (coś w rodzaju naszej Biedronki) za cenę coś około 6 koron.
            Przyznaje się, że kupiłem je tylko dla kapsla i niespodziewałem się żadnych rewelacyjnych odczyć smakowych i ... bardzo miło się rozczarowałem. Piwko jest lekko nagazowane, o jasnobursztynowym kolorze, w smaku słodkawe z lekko wyczuwalną goryczką, piana gęsta po nalaniu utrzymuje sie przez cały okres picia.
            Jedynie opakowanie nie rzuca na kolana, smukła butelka z biało-czarną etykietą (napis Klaster-zieolony) i krawatką w takim samym kolorze.

            Kończąc Klaster Svetle vycepni do naprawdę godne polecenia lekkie piwo o wybornym smaku. Polecam
            Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

            Comment

            • huanghua
              Senior
              • 10-2005
              • 1910

              #7
              No i dolniaczek jakiego dawno nie piłem. Pychota
              Etykieta nie jest podobna do żadnej z etykiet umieszczonych w tym temacie jak i w tym.
              Po parametrach (tj. 4% alkoholu) bez podania innych, wnioskuję że jest to "dziesiąteczka". Konkretnie chmielona, w kolorze bardziej "monachijska" niż "pilzneńska" o smaku który zawsze kojarzył mi z wyrobami czeskich piwowarów.
              Śmiało mogę powiedzieć że jest to jedna z najlepszych "dziesiąteczek" jakie piłem.
              W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Kolor jasnozłoty, zaskakuje intensywnością jak na "desitke".
                Piana wysoka, kremowa. Utrzymuje się bardzo długo - piwo się kończy a piana czeka dalej
                Zapach początkowo wydaje się wyłącznie słodowy, z czasem dopuszcza do nosa lekki chmiel. Wszystko niby dobre tylko ten słód taki nieco piwniczny.
                Smak mało treściwy ale pozwala zasmakować to co obiecywał nos. Jest głownie zbożowość a goryczka wyczuwalna dopiero po połowie kufla.
                Wysycenie chyba modelowe, ani nie przeszkadza, ani nie pomaga czyli bardzo dobre.
                Opakowanie: butelka NRW, kapsel dedykowany w kremowych barwach etykiety, która z kolei jest harmonijna i ładna. Szkoda, że Czesi biorąc przykład z sąsiadów, pomijają zawartość ekstraktu

                Piwo dobre, nawet późną zimą łatwo wchodzi. Niestety mam wrażenie, że jest gorsze od tego, które pijałem zeszłego roku. Można złośliwie napisać, że ładniejsza etykieta pociągnęła za sobą gorszy smak.
                Last edited by sibarh; 07-10-2012, 08:57.

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Foto:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Piwo ma świetny chmielowy zapach, czuć świeżość. Są też owoce, głównie melon.
                    Piana kiepska, a kolor jest złoty, spodziewałem się raczej słomki. To raczej na minus.
                    Smak to obok zapachu( a to najważniejsze w piwie) najlepszy element Klastera.
                    Wyraźna, przyjemna, chlebowa goryczka, na finiszu trochę kwaskowata.
                    Ogólnie piwo mi bardzo smakowało. Najlepszy był zapach. Moje piwo było z datą do 1.10.2013, trochę długi termin jak na piwo niepasteryzowane.
                    Etykieta identyczna jak na zdjęciu Sibarha.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6130

                      #11
                      Data 02.12.14

                      Piana - niektóre czeskie piwa tracą tradycyjną trwałość piany. Tak jest też i tu. Żeby powstała trzeba pomagać. Za chwilę mamy tylko warstewkę.
                      Barwa - jaśniejszy bursztyn.
                      Gaz - spory, trochę powyżej średniej.
                      Aromat - owocowo, słodowo-chmielowy.
                      Smak - Piwo jest słodkawe, lekko landrynkowe, jest też lekka kontrująca goryczka. Masło tradycyjne ale w "czeskiej normie".

                      Ogólnie nie jest źle. Piwo lekko się pije i nie odczuwa się aż tak bardzo wodnistości.
                      Last edited by sibarh; 25-10-2014, 18:39.

                      Comment

                      • grodek
                        Senior
                        • 06-2015
                        • 527

                        #12
                        KOLOR: złoty, piwo klarowne.
                        PIANA: biała, drobnopęcherzykowa, średnio obfita ale niewielka ilość utrzywała się przez dłuższy czas.
                        ZAPACH: początkowo jakby metaliczny, później lekko chmielowy, słodowy, z odrobiną diacetylu.
                        SMAK: lekka kwaskowatość, później delikatna słodowość i lekko zaznaczona goryczka. Całość orzeźwiająca, smaczna i pijalna.
                        WYSYCENIE: średnio wysokie.
                        OGÓLNIE: smaczne, lekkie, dobre na ugaszenie pragnienia. Termin do 02.07.2018. Kupione w czeskim hipermarkecie.
                        Last edited by grodek; 25-06-2018, 19:38.
                        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎