Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Steiger, 10%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    Steiger, 10%

    Zakupione na Słowacji za 9,90SK +kaucja 4SK.
    eks.10%, alk. min.3,5%
    kolor- ciemno-słomkowe
    co2- dla mnie w sam raz, dużo więcej niż w 12%
    piana- na początku była, ale po sekundzie słuch o niej zaginął
    zapach- zdecydowanie słodowy
    smak- lekki, mało goryczkowy, bardziej chmielowy, lekko metaliczny (choć to but.)
    opakowanie- but.0,5litra zielona, etykieta też, brak krawatki (w porównaniu z 12%), kapsel zielony z białym napisem Steiger( na 12% "goły")
    Piwko dobre, choć ten posmak metalu mnie dziwi, lekkie choć bardziej treściwe niż 12%. Krótko mówiąc 4.
    Polecam.
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Od czasu kiedy piwo opisywał Cielak zmieniła się zawartosć alkoholu tego piwa. Wzrosła do 3,9%. Butelka zielona, z firmowym tłoczeniem. Etykieta i kapsel tak jak podawał Cielak. Piwo dostałem od jac_cac'a w zamian za Pszeniczne z Reginy.

    Kolor ciemnozłoty, imponuje przy takim ekstrakcie. Piana nie za obfita ale pozostawia kożuch (nie kożuszek) bardzo, bardzo długo. Zapach chmielowy, niezbyt intensywny. Smak natomiast bardzo chmielowy. Przez goryczkę troszkę przebija sie nieśmiały posmaczek słodu. Znakomicie gasi pragnienie. Nagazowanie bardzo trafione. Ładnie wygląda w kuflu, utrzymuje pianę, wyostrza smak. Zielona butelka nawet strasznie smaku nie zmienia o dziwo.

    Wsumie bardzo dobre piwo (u nas niestety takiej dobrej 10 to nikt nie robi ) tak wogole daje mu 4.5 ale jak na swoją klasę 10Blg to ma 5.

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Aktualne foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Jak byłem na Słowacji to spróbowałem łyka od kolegi. Nie smakowało mi. Robiąc zakupy w powrotnej drodze stwierdziłem, że jednak kupię, tak żeby mieć szersze pojęcie o Słowackim piwowarstwie. No i nie żałuję. Moc 3,9 ekstrakt 10. Kolor tak jak pisał Shlangbaum, zaskakująco ciemny jak na 10, piana również piękna i trwała. Zapach chmielowy, bardzo miły. Nagazowanie świetnie utrafione. Smak delikatny, zdecydowanie chmielowy. Goryczka może nie za ostra, ale gorzki posmak długo utrzymuje się w ustach. Wyraźnie wyczówalny, ale o dziwo nie przeszkadzający, metaliczny posmak (jak u cielaka). Dla mnie piwo na 4. Takie piwa dobre są do bardzo, bardzo długich...
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Kolor: Ciemno-słomkowy, ciemny jak na “dziesiątkę” [4]
          Piana: Biała, średniej gęstości jednak utrzymuje się stosunkowo krótko nie pozostawiając większych śladów [2,5]
          Zapach: Chmielowy, nie za bardzo przyjemny, w oddali wyczuwam jakby bardzo lekki zapach kawy (?) [2,5]
          Smak: Nie za bardzo mi odpowiada. Brakuje temu piwu charakteru jest lekko wodniste no i ma dziwny w tle sztuczny posmak. Goryczka o średniej intensywności [2,5]
          CO2: Niezłe, drobne bąbelki nieźle gryzą w język [4]
          Opakowanie: Etykieta przeciętna jednak wszystkie ważniejsze informacje na niej są. Kapsel dedykowany, butelka tłoczona. [3,5]

          Ocena: [3]
          Last edited by YouPeter; 23-07-2006, 00:07.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎