Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

receptury piw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    receptury piw

    Krzysiu napisał
    W ogóle wpisywanie receptur do jednego tematu jest bez sensu. Dopóki jest ich kilka, nie ma problemu. Ale jesli pojawi się ich kilkadziesiąt, to znaleźć coś w tym nie będzie łatwe.

    Proponuję takie rozwiązanie: osobny poddział w dziale "browarnictwo amatorskie", w którym każda receptura wpisywana jest w osobnym temacie, a do tego jest miejsce na komentarze i oceny (jak w piwach przemysłowych).

    Wariantowo to samo, ale z wejściem od razu ze strony głównej. To powinno zwiększyć "zwiedzalność" tego działu. Nie każdy wie, że forum jest tak rozbudowane i ambitne, znam ludzi, którzy z założenia fora dyskusyjne omijają.
    Tak napisałem i nie mogę wyjść z podziwu dla swojej genialności. Art, jak już wrócisz z Czech, zabierz się za modyfikacje. Sądzę, że korzystnie wpłynie to na jakość i oglądalność stronki.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Pozwalam sobie odświeżyć zagadnienie.

    Comment

    • Makaron
      Senior
      • 08-2003
      • 2107

      #3
      W sumie przyda by się caly dzial receptury. Na recepturach z zachodnich stron można się jedynie wzorować. Dlatego ,że caly czas jest problem z dostepem do wielu surowcow. A takie receptury dostosowane do naszych realiow moglyby pomoc poczatkujacym piwowarom rozwinac skrzydla.
      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

      Comment

      • arzy
        Senior
        • 06-2002
        • 2814

        #4
        Pomysł Krzysia poparty przez Makarona uwżam za bardzo dobry.
        Nowy dział z recepturami, a każda receptura ma swój wątek.
        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        Bractwo Piwne
        Skład Piwa
        Piszę poprawnie po polsku!

        Comment

        • endrio
          PremiumUżytkownik
          • 10-2004
          • 222

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
          Tak napisałem i nie mogę wyjść z podziwu dla swojej genialności.
          Dziwi mnie totalna cisza w tym temacie ,a uważam,że bardzo by się przydał taki poddział.
          No bo jak inaczej polskie piwowarstwo ma dorobić się ciekawych receptur,na polskich (i nie tylko)komponentach?
          Sam wykonałem z dziesięć warek na podstawie przepisów z forum i nic specjalnego z tego nie wynika,przecież nie będę komuś wpisywał w "Twoje warzenie" dziwnych uwag , a co by było gdyby chętnych do wyrażenia swojej opinni na temat danej receptury znalazło sie kilkudziesięci?
          W jednym temacie daną recepturę można by oceniać,modyfikować.
          Nie można stworzyć działu z recepturami,czy naprawdę nie warto?

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Popieram pomysł. Wprawdzie głównie stosuję receptury autorskie - po prostu wielką frajdą jest dla mnie ich wymyślanie - to być moze zechcę skorzystać z bogatych doświadczeń innych piowarów. A faktycznie, obecnie wyłuskiwanie przepisów z tematów różnych osób jest dość żmudne i trudne.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              czy w takim dziale miałyby lądawać dowolne receptury czy takie które już zostały wielokrotnie wypróbowane i sprawdzone?
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                czy w takim dziale miałyby lądawać dowolne receptury czy takie które już zostały wielokrotnie wypróbowane i sprawdzone?
                choć drugie wyjście odpada ze względu na prawie niemożliwą do realizacji weryfikację...
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Według mnie takie, z których dany piwowar jest szczególnie dumny. Wiadomo że to odczucie czysto subiektywne, ale chyba nie ma innego wyjścia niż zdać to na osąd piwowara.
                  Natomaist pod wzgledem technicznym zamaist typowych forumowych tematów, raczej widziałbym to na wizualnej zasadzie podobnej do ocen polskich piw - na górze wyraźnie wyróżniająca się receptura z uwagami autora, a poniżej komentarze.

                  Comment

                  • naczelnik
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 1884

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika endrio
                    Dziwi mnie totalna cisza w tym temacie ,a uważam,że bardzo by się przydał taki poddział.
                    Powstał jakiś czas temu temat dot. receptur na piwo domowe. Dość szybko jednak umarł. Ja też się do tego przyczyniłem, bo nic w nim nie dopisałem.
                    Ale ja generalnie jestem z tych, co ( w dziedzinie warzenia ) nie lubią mieć wszystkiego podanego na tacy. I tym swoim niedopisaniem na pewno zachęciłem do poszukiwań także innych piwowarów
                    Inna sprawa, że podanie jakiejś receptury, moim zdaniem, niewiele wnosi.
                    Chodzi nam o wymyślanie czy próby powielenia czegoś ?
                    Zresztą daję głowę, że jeżeli nawet zamieszczę jakieś opisy- co zresztą jest w moim warzeniu, a co tylko bym powielił ubierając w więcej słów - piwa, które moim zdaniem jest całkiem halo, ktoś je skopiuje i... zacznie narzekać, to wtedy przejdzie mi ochota na pisanie

                    Masa, naprawdę masa przepisów jest w sieci.
                    Sam strasznie kiedyś tego poszukiwałem. I przeszło mi bardzo szybko, bo zobaczyłem , że to nie o to chodzi.
                    Last edited by naczelnik; 18-09-2005, 22:16.
                    Popieram domowe browary!

                    Polakom gratulujemy naczelnika

                    Zamykam browar.
                    Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                    gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                    Comment

                    • Marcin_wc
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 2115

                      #11
                      Moim zdaniem, w jednej warce chodzi o eksperymentowanie, szukanie najleprzego smaku dla siebie, uczenie sie na bledach idt. a w innych niektorzy jak ja chca stworzyc piwo(konkretne lub nalezace do jakiegos rodzaju) nie majac o tym pojecia, bo np pili je gdzies/ u kogos i bardzo im smakowalo. np ja nie wiedzialbym jak zrobic klasztorniaka bez przepisu znalezionego tutaj, a teraz jak z grobsza wiem jak tworzyc taki smak moge dalej eksperymentowac. dlatego jestem za podawaniem przepisow, dosyc ogolnych na poszczegolne rodzaje piw.
                      a jesli chodzi o to co art pisal, to mimo iz jestem z wami niezbyt dlugo uwazam ze ludzie sa tu na tyle rozumni, ze jesli temat bedzie o sprawdzonych recepturach, to nikt nie da przepisu na piwo ktore sam musial wylac.
                      a jesli chodzi o to co naczelnik pisal, to uwazam, ze ludzie ktorzy zaczeli by oceniac receptury innych powinni byc znalezieni i linczowani, ale to chyba tez da sie zalatwic swego rodzaju umowa

                      Comment

                      • Marcin_wc
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 2115

                        #12
                        troszke sie zamieszalem, w tym co przed chwila napisalem, mam nadzieje ze mnie zrozumiecie. tak juz mam z pisaniem

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
                          troszke sie zamieszalem, w tym co przed chwila napisalem, mam nadzieje ze mnie zrozumiecie. tak juz mam z pisaniem
                          no to trzeba sie poprawić
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Marcin_wc
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 2115

                            #14
                            przepraszam za [ytanie nie na temat, ale mozna poprawiac swoje posty?

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23782

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
                              przepraszam za [ytanie nie na temat, ale mozna poprawiac swoje posty?
                              przez parę minut od zamieszczenia - tak. jeśli możesz, to używaj proszę polskich znaków, łatwiej się czyta.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎