Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hurbanovo, Zlatý Bažant Tmavý

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Hurbanovo, Zlatý Bažant Tmavý

    Kolejna recenzja :

    Zlatý Bažant Tmavý (výčapný ležiak tmavý).

    Piwo warzone i napełniane w browarze Zlatý Bažant w miejscowości Hurbanovo (południowo-zachodnia Słowacja, blisko granicy z Węgrami), należącym do koncernu Heineken Slovensko a.s. (patrz : www.heineken.sk).

    Opakowanie : butelka 0.5 l.
    Zawartość alkoholu : min. 4% obj.
    Zawartość ekstraktu : prawdopodobnie 11% wag. (nigdzie nie podana).

    Wrażenia z konsumpcji :
    barwa – ciemnobrunatna, trochę jaśniejsza od Steigera,
    piana – jasnobeżowa, średnio intensywna, po chwili trochę dziurawa, ale utrzymująca się prawie do końca,
    zapach –słabo wyczuwalny,
    smak – przyjemna, delikatna goryczka, wyraźny posmak karmelu.

    Moja ocena – dobre piwo, 4+, tylko lać w gardło.
    Attached Files
  • talrasha
    Senior
    • 11-2001
    • 685

    #2
    Co do Zlatego Bażanta ciemnego - całkowicie się zgadzam z Cezarem, dla mnie piwo wyśmienite. I co w nim uważam za plus to to, że na fakt niskiej zawartości alkohlou można go dużo wypić.
    Nabyłem na Słowacji, niedaleko przejścia na Łysej Polanie.
    Martwić może fakt, że w Polsce chyba nie jest do dostania.
    Ogólnie piwa ciemne poza porterami nie cieszą się zbytnią popularnością w Polsce nad czym można tylko ubolewać.
    Kiedyś w browarach Łódzkich produkowano piwo pod nazwą Dunkel, ale niestety szybko zeszło z pasa produkcyjnego - niska sprzedaż, było to piwo które smakowało bardzo podobnie do bażanta.
    Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      #3
      Cezar napisał(a)
      Zlatý Bažant Tmavý (výčapný ležiak tmavý).
      Zdegustowałem (dzięki dla Burego_Wilka!) sobie to sympatyczne i warte spożycia piwko:
      Kolor ciemny, brunatny, pod światło ciemnorubinowy = 4.5.
      Piana dość wysoka, gęsta, trochę opada, ale do końca kufla utrzymuje się niecienka warstwa = 4.5.
      Nasycenie dość duże, mimo ciemnej barwy widoczne liczne bąbelki = 4.
      Zapach dyskretny, chmielowy, z lekką wonią karmelu = 4.
      W smaku wyraźna goryczka, dobrze utrwalająca się na języku, lekki kwaskowy posmak, momentami trochę za słodkie (na etykiecie podano, że jest dosładzane sacharyną) = 4.5.
      Opakowanie - zielona butelka 500ml, z tłoczeniami, szyjka i kapsel zafoliowane. Nie podano ekstraktu () = 4.

      OCENA KOŃCOWA = 4.275
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #4
        Nie będę ukrywał, że i ja je zdegustowałem .
        Oceniać nie będę, ale polecam jak najbardziej. Ciemne, lekkie, smaczne, przyjemne i... niedostępne w żadnym znajomym mi miejscu w Warszawie
        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #5
          Hurbanovo, Zlaty Bazant Tmavy

          Zlaty Bażant Tmavy 4% alc
          Zakupione gdzieś w Słowacji na stacji benzynowej w czasie powrotu z Węgier.
          Zapach po otwarciu podobny jak w pilsach
          Piana potężna, ładna o barwie jasnego karmelu, pozostaje do końca.
          Kolor ładny o barwie ciemnego karmelu.
          Smak jest naprawde super,delikatny, karmelowy, przyjemnie słodki, orzezwiający, można wyczuć lekko przypalane posmaki, mozna tez wyczuć gdzieś jakby chmielową goryczke.
          Ocena to 4,85

          Comment

          • Piotras
            Senior
            • 08-2003
            • 307

            #6
            zakupiony po slowackiej stronie beskidu niskiego.(butelka)dobre choc slabe i blizej mu do kozlaka niz portera, smak delikatny, malo esencjonalny,lekko slodkawy,to chyba specyfika slowackich Tmawych,ladna pianka ale zapach slabo wyczuwalny.dobre piwo polecam

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              kolor - ciemnorubinowy, prawie nieprzejrzyste
              piana - jasnobeżowa, drobna, dość szybko opada, zostaje cieniutka warstwa
              zapach - bardzo przyjemny, slodowo-karmelowy
              gaz - odpowiednia ilość
              smak - lekko gorzkawe, w głębi wyczuwa się "kawowość" oraz goryczkę, bardzo przyjemnie "misi się" w ustach (czyt. lekkie, aksamitne, piankowe), pozostawia bardzo przyjemny smak.

              Ogólnie dobre piwo, warte sięgnięcia następnym razem
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • cielak
                Senior
                • 03-2004
                • 2890

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
                ...Nie lubię "ciemniaków" i dlatego oceniam na 3 (aby nie było że jestem złośliwy)
                To ja pisałem . Człowiek jednak cały czas się uczy. Na szczęście mi ta nauka wyszła na dobre.

                A teraz do rzeczy:
                Zlaty Bazant Tmawy (data przydatności 14.12.2004) zakupiony na giełdzie krakowskiej.
                Kolor- ciemny, rubinowy
                Piana- cieńka, krótko żyjąca
                CO2- nie widać bo ciemne, ale i nie czuć
                Zapach- mocno słodowo-palony, nie ostry, nie alkoholowy. Super.
                Smak- palono-słodowy, kawowy, przy końcu lekko goryczkowy. Lekko wodniste. Ale mniam...
                Opakowanie- But. 0,5litra, etykieta "Bażantowa", tylko w czarnej obramówce. Miłe czarne złotko okalające szyjkę, no i duży minus za goły kapsel.

                Bardzo smaczne piwko. Troszkę jak by wodniste ale po chwili pełne w smaku. Bardzo ciekawe. Może data przydatności to sprawiła?
                Oceniam na 4. Minus za pianę, nagazowanie i goły kapsel.
                zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                Comment

                • perłyfan
                  Senior
                  • 02-2003
                  • 1244

                  #9
                  Bardzo "miły" ciemniaczek. Jest leciutkie, po prostu sama przyjemność spożycia. Na pierwszym planie delikatny słodki smak, dalej mniej wyczuwalna goryczka. Podano mi do niego szklankę od Beherovki, ale nie zmienia to dobrego wrażenia
                  Attached Files
                  JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                  Comment

                  • Sven
                    Senior
                    • 09-2003
                    • 1211

                    #10
                    Ciemne, z blond pianką! Odrobinka gazu i lekko karmelowy smaczek, smak lekki i pyszny, słodycz i lekka nuta nieco chropowatego karmelu. Smaczne i sądzę że bez większego problemu można by je zaproponować każdej dziewczynie w celu wiadomym.
                    Celia, cerevisia et conventus.

                    Comment

                    • krzyspx
                      Member
                      • 04-2005
                      • 62

                      #11
                      trafiłem na ZB Tmavy z kija w gospodzie gdzieś niedaleko przejcia w Chyżnem. Piwo znakomite szczególnie na upały /było 33C za oknem/ odpowiednio nagazowane, delikatna goryczka pojawiająca sie w połowie kufla, słodycz wyczuwalna acz nie natarczywa. Bez mała prawie mój ideał piwa ciemnego tzw. lekkiego kobiecego. Chciałem kupić butelkowe ale kelnerka Słowaczka tylko machnęła ręką że szkoda koron na wersję butelkową. POLECAM !!!

                      Comment

                      • dzidek1960
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 1548

                        #12
                        Jak zawsze moja ocena będzie subiektywna, nie ze wszystkim się zgadzam co napisali moi poprzednicy. Może to być wina mojego wyczucia smaku lub samego piwa. Ale do rzeczy:
                        kolor - ciemnobrunatny prawie czarny, pod światło lekki odcień rubinu
                        piana - beżowa, średnioziarnista, szybko opada, pozostając cieniutką warstwą do końca
                        zapach - bardzo przyjemny, delikatny, delikatnie przebija się zapach spalonego karmelu
                        gaz - nic dodać, nic ująć, optymalny jak dla mnie
                        smak - mocno gorzkie lecz gdzieś w tle przebija się delikatna słodycz, goryczka jakaś taka nietypowa, jak by słód był spalony przez co nie było czuć goryczki chmielu. Mimo tej goryczy piwo smaczne, dość lekkie
                        opakowanie - tradycyjne dla bażanta, jak we wszystkich tłoczona butelka dopracowane etykietki i foliowana szyjka zachęcają do sięgnięcia po to piwo
                        Piwa wypiłem z przyjemnością.
                        "Ma jednak kraj polski napój warzony
                        z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                        piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                        do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                        mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                        wybornym smakiem"
                        Jan Długosz, Historie Piwne
                        Moja strona www w początkowym okresie budowy

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #13
                          Bardzo smaczne piwo o głębokim ciemnowiśniowym kolorze i beżowej, mało zwartej pianie. Smak z kawową nutą i wyraźnym chmielowym aromatem i posmakiem.
                          Patrząc na ostatnie zdjęcie tego piwa w tym temacie zauwazyłem, że na etykiecie dodano Pivo tmave (lub coś koło tego ) . Zaw. alk. 4,4%
                          Butelka NRW
                          Last edited by JAckson; 27-03-2006, 11:42.
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #14
                            Piwo otrzymane od kolegi. Butelka 0,5l. Moc 4%, ekstrakt? Zapach delikatny, palonego słodu. Piana ładna, kawowa. Trochę niejednorodna, ale długo się trzyma i zostawia ładna kręgi na kuflu. Kolor brunatny, jak w porterach. Pod światło piękna wiśnia. Smak zdominowany przez palony słód, kawowy, dość słodki. Obecne również nuty karmelowe i palona goryczka. W stosunku do Corgona piwo bardziej o smaku palonym. Po przełknięci w ustach przyjemny palony posmak. Wysycenie podobnie jak w Corgonie niby małe, ale tych drobniutkich bąbelków jest sporo co czuć w żołądku. Trzyma się do końca. Opakowanie ładne, klasyczne wzornictwo Bażanta. Brak ekstraktu. Podsumowując, dobre piwo, ale Corgonowi i Marinie troszkę ustępuje. Troszkę za mało czuć nuty karmelowe. Oceniam na +4 (1 – 6).
                            Dzięki Sówson za piwo.
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #15
                              Kolor: Wiśniowy, trochę za jasny [3]
                              Piana: Jasna, rzadka i niestety utrzymuje się niezbyt długo [2,5]
                              Zapach: Raczej intensywny, palono-karmelowy [4]
                              Smak: Bardzo dobry karmelowy aksamitny smak z po chwili pojawiającą się dość mocną goryczką [4]
                              CO2: Mocne (jak dla mnie odpowiednie) [4,5]
                              Opakowanie: Klasyczne, szkoda tylko że trochę bardziej nie odróżnia się od zwykłego Bazanta [4,5]

                              Ocena: [4]
                              Last edited by YouPeter; 30-07-2006, 01:38.
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎