Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

giełda piwna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    giełda piwna

    Co myślicie o pomyśle na giełdę piwną? Taką, dzięki której mieszkaniec Suwałk będzie miał mozliwość spróbować Brackiego, a ktoś ze Śląska np. gościszewskiego Rycerza? Wystarczyłoby się dogadać - wymiana lub zapłata - odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę i w drogę. Co Wy na to?
  • Odoakr
    Senior
    • 07-2003
    • 330

    #2
    hmmm.... Problem pzesyłki. Czy czasem nie dostaniemy rozbitego szkła w mokrej paczce... Nie wiem jak wyglada droga paczki na poczcie ale z moich doświatczeń to mniej więcej tak jak na poczatku jednego filmu z Ace Ventura (chyba Psi Detektyw)...

    a poza tym koszty

    Comment

    • piotrsh
      Senior
      • 07-2003
      • 435

      #3
      Pomysł Ok! Pozostają tylko do rozwiązania kwestie techniczne. Czy ktoś ma jakieś propozycje?
      Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #4
        Przymierzająć się (niestety, ostatecznie do tego nie doszło z powodu braku piwa) do takiej butelki planowałem wykorzystać karton po papierze do drukarek (wchodzi do niego 5 ryz). Wystarczyłoby wyłożyć go obficie gazetami, a butelki owinąć folią ochronną (taką jak w kopertach). Koszt przesłania 4 piw w ten sposób to około 6-7 zł. Można też przesyłać piwo w puszce, choć za tym akurat nie przepadam.
        Gdyby znalazł się ktoś chętny, można by to przetestować, na początek osrożnie - 1,2 butelki.
        Ja pocztą dostaję różne rzeczy, jeszcze nic mi nigdy nie uszkodzili.

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          #5
          miało być: do takiej przesyłki

          Comment

          • arcy
            Senior
            • 07-2002
            • 7538

            #6
            Płatność:
            1. Wymiana - oko za oko, piwo za piwo
            2. Przelew
            3. Pobranie

            Czyli coś w stylu allegro, tyle że pomiędzy węższą grupą "wtajemniczonych". No i na allegro piwem handlować raczej nie wolno

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19163

              #7
              ja już taka wymianę robiłem i to działa, problem jest tylko czy ktoś reflektuje na takie koszty.

              Comment

              • arcy
                Senior
                • 07-2002
                • 7538

                #8
                Dla pewnych piw jestem gotów do poświęceń

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19163

                  #9
                  toteż i ja nie patrzę na koszty jeśli mozna dostać coś czego nie sposób utrafić na miejscu nawet po całodziennej bieganinie po sklepach. na giełdach bywam sporadycznie, więc to jedyne źródło.

                  Comment

                  • arcy
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 7538

                    #10
                    Czy jest więc może coś, co interesowałoby Cię w Poznaniu?

                    Comment

                    • Odoakr
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 330

                      #11
                      arcy - najpierw opwiedz co mozna u nas dostać

                      Comment

                      • arcy
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 7538

                        #12
                        zajrzyj na Piwo-gdzie, sklepy z piwem, Poznań - tam moje wrażenia z krótkiego okresu zamieszkiwania w Pyrogrodzie.

                        Comment

                        • remfire
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 1334

                          #13
                          Myślęże pomysł sam w sobie całkiem ciekawy. Trudno spróbować czegos z przeciwległego krańca kraju ( np dla mnie prawie poza zasięgiem są Mazury, wiekszość Mazowsza , Lubelszczyzna itp ). Myślę że można by to powiązać z jakimiś promocjami, zbieram szkło wieć dlatego przyszło mi to na myśl. Otrzymując zestaw piwek ze szklaneczką z browaruniedostępnego w moich okolicach chętnie bym sie zrewanżował gatunkiem uzgodnionym z wysyłajacym ( warunki i sprawy techniczne do uzgodnienia np na PW ) Wierzę w uczciwość forumowiczów więc popieram ten pomysł.

                          Comment

                          • baklazanek
                            † 2014 Piwosz w Raju
                            • 08-2001
                            • 3562

                            #14
                            Taka giełda na browarze istnieje już od dawna. Jak E-prezes napisał ma już takie doświadczenie za sobą. Podobnie kilka innych osób(w tym i ja). Poza tym często dochodzi do spotkań forumowiczów na giełdach czy na zwykłym piwkowaniu. I tam właśnie często dochodzi do wymiany. Wystarczy zerknąć na jedno ze zdjęć Slavoya zrobione chyba po giełdzie w Żywcu, to każdy zobaczy w ile różnych piw można się zaopatrzyć.
                            Oczywiście nie każdy jeździ na giełdy czy chodzi na spotkania. Dla tego taka forma wymiany jest dobra i ja się też na nią piszę. Ze swojej strony też zapraszam do działu piwo gdzie, może ktoś coś znajdzie interesującego dla siebie.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23790

                              #15
                              czy wprowadzenie następującej możliwości w serwisie byłoby sensowne:

                              - Podobnie jak w dziale Kolekcjonerstwo - dodawanie do oferowanych i/lub poszukiwanych tyle że różnych piw wybieranych z działu Piwo.
                              - Do tego każdy uczestnik musiałby podać w profilu miejscowość z której operuje żeby to miało ręce i nogi (wybór miejscowości następowałby z listy - obecnie mam dostęp do bazy danych większości polskich miejscowości wraz z powiatami i gminami, więc podstawa już jest).
                              - W profilu pojawiłaby się zakładka z zestawem poszukiwanych / oferowanych piw.

                              Sprawę można połączyć z kilkoma innymi rozwiązaniami.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎