Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brew kit Brewferm Triple?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kiena
    Member
    • 05-2003
    • 37

    Brew kit Brewferm Triple?

    W ofercie browamator wypatrzyłem brew kit Brewferm Triple. Ponoć ma smakować jak belgijski klasztorniak. Tak wynika z informacji na stronie. Kocham takie piwka i jak przeczytałem opis to język uciekł mi... na podłogę z wrażenia.
    Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z tym produktem? Warto kupować?
  • may
    Senior
    • 01-2002
    • 1508

    #2
    A jak smakuje belgijski klasztorniak?
    Kiedyś gdy zaczynałem warzyć piwo w domu warkę nr 1 stanowiło piwo z brewkita Braupartnera o pięknej nazwie "Kloster Trunk" - ile było w tym piwie smaku klasztornego już dzisiaj nie pamiętam.A czy warto kupić gotowca Brewferm Triple? - zawsze warto warzyć.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Drożyzna straszliwa. Taniej jest uwarzyć coś podobnego z ekstraktów, nie mówiąc już o słodzie.

      Comment

      • Kiena
        Member
        • 05-2003
        • 37

        #4
        Twilight_Alehouse napisał(a)
        Drożyzna straszliwa. Taniej jest uwarzyć coś podobnego z ekstraktów, nie mówiąc już o słodzie.
        Wysoka cena i niewielka wydajność puszki trochę odstraszają. To fakt... Nie wytrzymałem i zamówiłem jednak tego brew-kita. Zobaczymy co z niego wyjdzie. Najwyżej będę dłuuuugo żałował.

        Comment

        • michalh
          Senior
          • 12-2002
          • 284

          #5
          Dobrze że zamówiłeś, bo jak się ma na coś ochote, to trzeba spróbować.


          Sam lubię i robię piwa klasztorne i moja opinia o tym kicie jest taka:
          1. Drogi
          2. Mało wydajny - nie ma się co dziwić, bo triple musi być mocny,więc będzie mało piwa, ale będzie treściwe. MOżna z niego zrobić warkę większą, ale słabszą.
          3. Drożdże - najważniejszy element. Jeżeli są to suche drożdże, to smaku 'belgijskiego' może nie być. Nie widziałem jeszcze suchych drożdży 'klasztornych'. Jest to pewnie najsłabszy element tego kita.
          4. Namawiam do zrobienia tripela/dubbela itp z ekstraktów słodowych + zacieranie/moczenie słodów specjalnych + chmielenie + drożdże płynne 'klasztorne', jest kilka szczepów Wyeast lub WLP.
          6. Daj cukier kandyzowany ciemny zamiast jasnego, jasny niewiele wnosi do piwa, choć faktycznie do tripela w/g standardu daje się jasny.
          7. Nie gazuj piwa zbyt mocno, to nie pasuje do tego stylu.

          Napisz co z tego wyszło, może być ciekawie.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ja zdecydowanie namawiam do zrobienia czegoś takiego z przynajmniej ekstraktów. Wczoraj popełniłem piwo klasztorno-pszeniczne (opis tutaj) i mam przeczucie, że będzie bardzo dobre. Miałem jednak to szczęście, że zostałem obdarowany drożdżami Wyeast Belgian Abbey.
            Last edited by Twilight_Alehouse; 07-09-2004, 10:39.

            Comment

            • mapajak
              Senior
              • 12-2002
              • 1187

              #7
              Suche, uniwersalne drożdże zepsują całą robotę.
              Tzn. piwo jesli będzie dobrze zrobione, wyjdzie dobre, ale nie będzie tego charakterystycznego, bogatego smaku jaki znamy z belgijskich piw klasztornych. To mogą zrobić tylko oryginalne klasztorne drożdże.
              Namawiam do zakupu któregoś ze szczepów produkcji Wyeast lub WLP.
              To lepsza inwestycja niż brew kit, chyba że zawiera on w/w drożdże.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Skoro kit jest produkcji belgijskiej i jest okryty taką renomą, na pewno nie są to drożdże uniwersalne. Są jednak bez wątpienia suche, a więc nie umywają się do płynnych.

                Comment

                • korek1981
                  Junior
                  • 11-2011
                  • 3

                  #9
                  Podbije stary wątek.. też mam na stanie takiego kit'a i chcę go z czasem przyrządzić.. i skoro drożdże są tak ważne, to rozglądam się za jakimiś odpowiednimi do teog zestawu na swoim własnym podwórku.. znalazłem coś takiego:



                  czy myślicie, że te drożdże nadają się do uwarzenia dobrego trippla?? swoją drogą, zastanawiam się nad użycziem brązowego cukru czcinowego do tego kit'a. Jak to widzą bardziej doświadczeni piwowarzy??

                  Comment

                  • michalh
                    Senior
                    • 12-2002
                    • 284

                    #10
                    Tak, te drożdże będą OK, sa odpowiednikiem dostępnego w Polsce szczepu belgijskiego Wyeast, tylko nie pamiętam którego.
                    Cukier trzcinowy lub kandyzowany - jak najbardziej - 0,5 kg na 20l piwa, nieco przyciemni piwo. Bez efektów barwiących byłby biały kandyzowany.

                    I weź świeży chmiel aromatyczny.

                    Michał

                    Comment

                    • zgoda
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 3516

                      #11
                      WLP500 = Wyeast Belgian Ardennes.
                      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                      Comment

                      • fidoangel
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 3489

                        #12
                        No tu jest wszystko o drożdżach, ale inaczej niż Zgoda piszesz. Na końcu podanej strony @michalh sugerujesz, że jest inaczej niż na liście głównej. Do wyjaśnienia ten szczep jeśli chodzi o odpowiednik w Wyeast
                        W tym dziale znajdziesz opracowania wybranych tematów do działu BA. Przeznaczone są one do przedyskutowania zanim zostaną zamieszczone w serwisie w ostatecznej formie.
                        "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                        Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                        Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                        Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                        Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #13
                          A rzeczywiście, pomyliło mi się z WLP550. Przepraszam za zamieszanie.

                          Pewnie dlatego wolę po nazwach, niż po numerkach.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • korek1981
                            Junior
                            • 11-2011
                            • 3

                            #14
                            zrobiłem ten brewkit jednak na drożdżach kitowych i powiem Wam, ze po dzisiejszej degustacji jestem naprawdę pod wrażeniem.. Pyszne piwko z owocowym aromatem i lekkim posmakiem miodu. Kolor trochę bardziej intensywny niż Leffe blond. Co sie zaś tyczy wydajności i ceny to wcale nie jest tak źle: kit jest tani i nie wymaga jakiś specjalnych dodatków.. Fakt, ze to tylko 9 litrów, ale z drugiej strony to aż 27 butelek 0,33 :-) . Naprawde polecam ten brewkit wszystkim piwowarom-amatorom, którzy lubią belgijskie smakołyki ;-) .

                            Comment

                            • kurgan
                              Gość
                              • 04-2004
                              • 315

                              #15
                              Brewferm

                              Brewferm

                              co wybrać i jak skompletować mądrze starter(wiaderko itp.)?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎