Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słowacja, Bratysława, Plac Słowackiego Powstania Narodowego, Restaurant Korona

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Słowacja, Bratysława, Plac Słowackiego Powstania Narodowego, Restaurant Korona

    Ładnie położona nad Dunajem; stare miasto, zamek, kilka interesujących kościołów, możliwość wycieczek w Małe Karpaty oraz, oczywiście do Wiednia (autobusy z dworca Mlynske Nivy, kilka dziennie, ok. 800 SK w obie strony, ok. 1,5 h). Miejscowy browar Stein, ul. Blumentalska, robi kilka piw jasnych (8, 10, 11, 12) oraz ciemną 11. W browarze można kupić ich piwa, pytając o jakieś gadżety otrzymałem odpowiedź odmowną. Piwa Steina czapują w mordowniach, gdzie ze względu na towarzystwo kobiety się nie zapuszczałem. W knajpach, których mają tu nie małą ilość leją piwa czeskie i słowackie, sporo win i innych alkoholi, można zjeść także w pubach, popularna jest instytucja "Cafe-Restaurant". Po butelkowe najlepiej udać się do Tesco, które znajduje się w samym centrum.
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Restaurant Korona - Pivareń

    W Starej Targowicy, na Placu SNP. Budynek sam w sobie ciekawy, zawiera także: targ owoców, kilka palacinkarni, bageterie, winiarnie, pizzeria, kilka sklepów, czynna do północy, na pięterku toalety.

    Restauracja mieści się na galerii, osobno piwiarnia: proste stoły i ławy. Jedzenie w granicach 60-90 SK, prilohy - 15-25 SK, sałatki ok. 40 SK. Leją: Staripramen tmavy - 21SK/32SK, Topvar sv.- 18SK/26 SK, Velvet 41SK za 0,4 l. Tanio i w centrum, więc nie zawsze miejsce.

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #3
      Jednym słowem - Bratysława jest warta grzechu (Grzecha również )
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎