Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Topvar, 10% Vycapne Svetle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Topvar, 10% Vycapne Svetle

    Zakladam nowy temat bo nie znalazlem piwa z tymi parametrami.
    Przywiezione ze Slowacji.
    Ekstr. 10%, alk. 4%, but. 0.5 l
    Kolor zloty/ciemnozloty, ciemny jak na desitke (5). Piana drobnobabelkowa, srednio trwala (3.5). Gaz bardzo mocny, az ciezki dla przelyku, prawie jak w wodzie sodowej (2.5). Zapach srednio intensywny, dosyc surowo chmielowy, z leciutka owocowa nutka (3.5). W smaku lekka nienachalna goryczka, do tego wyraznie wyczuwalny slod, pod koniec picia ta sama owocowa nutka co w zapachu, calkiem tresciwe jak na ten ekstrakt (4). Etykietki proste ale stylowe (4).
    [3.825]
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    poprawiam sie, policzylem niezupelnie zgodnie z artomatem
    ocena [3.75]
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Aktualna fotka:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • mat_etern
        Gość
        • 01-2006
        • 2

        #4
        Jest jeszcze TOPVAR MARINA - ciemne piwko i
        piwo dla cukrzyków TOPVAR SAMARYTANIN. Co jakiś czas można je kupić w Selgrosie na Modlińskiej w Warszawie.

        Mnie smakują wszystkie browce z tego browaru

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #5
          Piwo przywiezione ze Słowacji. Butelka 0,5l. Moc 4%, ekstrakt 10. Zapach chmielowo słodowy. Piane średnia, niejednolita, szybko opada do połowy, reszta trzyma się długo. Wysycenie bardzo dobre. Barwa ciemniejsza niż w polskich 10. Smak chmielowo słodowy. Wyraźna goryczka, po której posmak w ustach pozostaje długo. Piwo treściwe, tak jak niektórzy piszą lepkie. Oceniam je na 4+ (1 – 6). Opakowanie bez zarzutu.
          Świeży lany na Słowacji deklasuje wersję butelkową.
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • PaPe
            Senior
            • 03-2005
            • 176

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
            Butelka 0,5l. Moc 4%, ekstrakt 10. Zapach chmielowo słodowy. Piane średnia, niejednolita, szybko opada do połowy, reszta trzyma się długo. Wysycenie bardzo dobre. Barwa ciemniejsza niż w polskich 10. Smak chmielowo słodowy. Wyraźna goryczka, po której posmak w ustach pozostaje długo. Piwo treściwe, tak jak niektórzy piszą lepkie. Oceniam je na 4+ (1 – 6). Opakowanie bez zarzutu.
            Świeży lany na Słowacji deklasuje wersję butelkową.
            Odbyłem właśnie pięciodniową degustację piw beczkowych na Słowacji oraz przywiozłem kilkanaście butelek, w tym Topvar Svetle vycapne.
            Też dziesiątka, a alkoholu 4,4%. Zapach lekko słodowy, ale mam katar więc pewnie się mylę. BRAK PIANY - to znaczy taka jak w naszych koncerniakach - mała i szybko znika.
            Nagazowanie przeciętne. Wyraźna goryczka co lubię, czuć smak słodu ale słabo. Na tle innych słowackich piw butelkowych (fakt, unikałem tych z napisem Heineken z tyłu) jest bardzo przeciętne. W skali 1-5 to co najwyżej 3. Może wprowadzili jakieś usprawnienia procesu produkcyjnego ? A beczkowe było całkiem niezłe.
            Last edited by PaPe; 03-05-2006, 20:21.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #7
              Mnie zasmakował... w porównaniu do polskich 10-tek to i tak pychota. W porównaniu do degustowanego przed Ober Lagera już wyraźna różnica. nie będę się rozpisywał, bo tego piwa to jeszcze popiję i ocenię fachowo
              u mnie wersja puszkowa, pozyskana na giełdzie żywieckiej za mało ciekawe piwo
              Last edited by e-prezes; 18-06-2006, 21:03.

              Comment

              • Dreamer
                Senior
                • 05-2003
                • 1576

                #8
                nowa nazwa: Svetlé pivo 10%

                zaw. alk. 4,1% (ekstr. 10,0%), but. 0,5 l
                przywiezione ze Słowacji

                kolor – ciemnozłoty, choć nieco jaśniejszy niż w wersji 12% (mimo to, jak na dziesiątkę – rewelacja);
                piana – niezbyt obfita, burzliwa i szybko się wygazowuje, po chwili zostaje tylko delikatny wianuszek; cóż, piana chyba nie jest mocną stroną Topvarów;
                nasycenie – spore;
                zapach – podobnie jak w dwunastce: słodowo-chmielowy z lekkim akcentem słodkawego diacetylu;
                smak – w prostej linii pochodna dwunastki – te same nutki słodowe, choć już o mniejszym natężeniu i bez chlebowych smaczków, podobna ziołowa goryczka, choć już bez takiego natężenia; w porównaniu z dwunastką czuć, że to nieco uboższe smakowo piwo, choć samo w sobie smakiem i treściwością zasługuje na wysokie uznanie. Kolejna pyszna słowacka dziesiątka.
                Na zdjęciu w nowej szacie:
                Attached Files
                Blog: Piwna Brytania

                Comment

                • zAjkA
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1089

                  #9
                  Całkiem przyzwoite lecz nie oszałamiające. Jedyne co zrobiło na mnie wrażenie to zapach. Podczas nalewania czuć kwiatowo owocowy bukiet ze wskazaniem na słodycz. Smakowo ok lecz nie doszukujmy się tu wyraxnych chmielowych akcentów. Jest delikatna goryczka i nic pozatym. Na pewno orzeźwiające gdyż jest nieco wodniste.
                  Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Aktualna fotka:
                    Attached Files
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎