Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie najlepsze piwo bez zacierania?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mgrzemow
    Member
    • 09-2004
    • 79

    Jakie najlepsze piwo bez zacierania?

    Hej,

    Zbliza sie czas butelkowania, wiec mysle juz o nastepnym wynalazku. Nie mam jeszcze ochoty na zabawe w zacieranie, nie mam zreszta takiego garnka - mam plyte elektryczna i najwiekszy garnek jaki mam ma 10l.

    Stad moje pytanie - co moglibyscie mi polecic bez procesu zacierania. Jakie najlepsze piwo na bazie brew-kita mieliscie okazje sprobowac?

    Oczywiscie takie operacje jak dochmielanie czy inksze dodatki sa jak najbardziej mozliwe.

    Dodam, ze raczej wole piwa ciemniejsze i slodsze (zwlaszcza, ze jesien idzie), a jako pierwsza warke mam nastawione Classic Old Dark Coopersa. Wiec jako nastepne albo cos jasniejszego albo ciemniejszego.

    Jestem ciekaw Waszych rekomendacji. Pozdrawiem piwowarska brac...
  • dkrasnodebski
    cymbał
    • 05-2003
    • 2316

    #2
    Skoro lubisz piwa ciemne, pobaw się w robienie wszelakiej maści Stoutów.
    Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

    www.radoslawstolar.pl

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Witaj
      Chętnie polecę Ci moją recepturkę, którą zamieściłem tutaj. Wprawdzie jeszcze stoi na cichej, a więc nie miałem okazji spróbować , jednak po skosztowaniu kilku próbek jestem przekonany, że wyjdzie coś naprawdę bardzo fajnego. Z braku drożdży klasztornych możesz to zrobić na zwykłych Safale.
      Last edited by Twilight_Alehouse; 21-09-2004, 18:52.

      Comment

      • mgrzemow
        Member
        • 09-2004
        • 79

        #4
        Stouty lubie bardzo, ale to co mam teraz nastawione, to wlasnie taki delikatniejszy stout bedzie, jezeli dobrze zrozumialem.

        Jezeli chodzi o ta kombinacje ala klasztorne, to wyglada ciekawie, choc chetnie bym przeczytal (no, oczywiscie najchetniej sam sprobowal) jak smakuje.

        Z inkszych rozwiazan, to myslalem o:
        - John Bull Wheat Beer (pszeniczne)
        - Browamator Ciemne -
        - MUNTONS Nut Brown Ale - troche drogie, ale za to w Krakowie, wiec moglbym odebrac osobiscie.

        Bylbym wdzieczny za wszelkie pomysly i sugestie - w szczegolnosci gotowe receptury na bazie powyzszych.

        Comment

        • michalh
          Senior
          • 12-2002
          • 284

          #5
          Polecam takie piwo jak robię teraz:
          ekstrakt+ słody (mała ilość zacierana w woreczku) + chmiel + porządne drożdże.
          Jest dużo mniej roboty niz z zacieraniem w dużym garze, a efekt jest bardzo dobry.
          Polecam mój wątek w dziale 'Twoje warzenie' - Piwo Bratnie,
          warki od około 15-tej do najnowszej

          Comment

          • tsulej
            Member
            • 09-2003
            • 54

            #6
            Ja też tak robię, efekt jest bardzo dobry. 2 puszki ekstraktu i do 1kg słodów zacieranych w pieluszce tetrowej. Wysładzanie na durszlaku.
            Daje to około 20% cukrów z zacierania, reszta z ekstraktów.

            Comment

            • mgrzemow
              Member
              • 09-2004
              • 79

              #7
              Chetnie skorzystalbym z receptur wyprobowanych przez MichalaH. Zwlaszcza podoba mi sie warka nr. 21 "St. Thomas' Dubbel".
              michalh - czy moglbym liczyc na Twoje wsparcie?

              Martwi mnie jednak brak drozdzy - czy ktos w Krakowie poratowalby mnie belgijskimi drozdzami? Chetnie dorzucilbym sie ew. do wspolnego zakupu.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎