Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przemyski Browar Forteczny, Chmielne Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Standarte
    Gość
    • 08-2003
    • 467

    Przemyski Browar Forteczny, Chmielne Ale

    12,5 Blg. 5,4% alk.

    Piwo to kojarzy mi się w sposób jednoznaczny z kontynentalnym Ale, w wydaniu rozpopularyzowanym przez browar De Schaapskooi. Już po otwarciu butelki w nozdrza uderzył mnie znajomy aromat, to pierwsze skojarzenie zostało wkrótce potwierdzone organoleptycznie

    Bardzo charakterystyczny dla tego gatunku posmak, który ja z braku fachowych odniesień określam jako "piwniczny", zostaje w sposób nagły przecięty intensywną, utrzymującą się na podniebieniu goryczką (określenie Chmielne Ale zatem jak najbardziej na miejscu). Ponadto w smaku wyraźnie wyczuwalne wątki korzenne (bardziej) i owocowe. Szkoda, że te posmaki ustepując goryczce znikają dość radykalnie, pozostawiając wrażenie lekkiego niedosytu (chciało by się jeszcze!).

    Nasycenie przeciętne, pienistość zadowalająca ( Trappist Ale nie może zbyt atakować pianą!), kolor intensywnie złoty (chyba, widziany przy sztucznym świetle). Nie wiem, jak Peter zdołał osiągnąć takie efekty smakowe, lecz mam nadzieję, że pójdzie za ciosem i spróbuje ponownie. Przydało by się nieco utrwalić te wątki smakowe, może lekkie podniesienie ekstraktywności i ograniczenie ilości chmielu goryczkowego, dało by pożądany efekt.

    Programowo nie wystawiam piwom ocen, gdyż czuję się bezradny wobec zimnej skali ocen i nie potrafiłbym jej konsekwentnie przyporządkować do ogromu bogactwa gatunkowego, gdybym jednak musiał oceniać, to piwo uzyskało by notę bardzo wysoką!

    P.S. Na etykiecie kolejne zdjęcie przemyskiego fortu (czyżby nr. XIV "Hurko"?).
  • peter_1000
    Senior
    • 05-2003
    • 583

    #2
    Tradycyjnie odpowiem, bo jestem bufon i nie mogę się powstrzymać jak mnie ktoś tak fajnie chwali .
    Piwo faktycznie wchodzi do seryjnej produkcji tylko ciut obniżę nachmielenie. Ekstraktywności w następnej warce jeszcze nie będę podnosił.

    Co do etykiety jest to fort XI Duńkowiczki. Hurko, jeden z najlepiej zachowanych fortów rozplantowała ekipa Gierka, gdyż miano tam zbudować bocznicę kolejową. Bocznica nie powstała, i dziś jest tam wielki plac. Za to kocham Gierka i PRL, umieli wydawać pożyczone pieniądze

    I przepraszam za dygresje nie w temacie
    Attached Files
    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎