Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Bydgoszcz, Jagiellońska 46, Mała Gastronomia [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    Bydgoszcz, Jagiellońska 46, Mała Gastronomia [zamknięte]

    Knajpa na ulicy Jagielońskiej 46 o ciekawej nazwie "Mała Gastronomia" - serwowane lane(tu może mi pamięć szwankować) Kujawiak Jasny, Bractwo ?, Warka Jasna i Strong, Zywiec. Z butelkowych Kujawiak Jasny i Mocny i jeszcze coś ale niestety nie pamietam. Ceny w normie-za Kujawiaka 2,80. Nad barem kilkanaście kufli. Atmosfera z serii "kraina latających noży" ale szefowa trzyma wszystkich żelazną ręką za morde, miałem szczerze mówiąc niezły ubaw jak rozstawiała po kątach co niektórych żuli. Ciekawe miejsce
  • barthez
    Senior
    • 07-2005
    • 367

    #2
    Miejsce zdecydowanie pamiętające czasy PRL, toaleta chyba też nie była sprzątana od tamtych czasów...
    Ale ogólnie klimacik jest, nie da się powiedzieć .

    Comment

    • tfur
      Senior
      • 05-2006
      • 1303

      #3
      zacytuję mleczkę: piwo mają nieszczególne, za to atmosfera znakomita. tak, głęboki prl, dla mnie bomba. niestety, o piwie nie można powiedzieć nawet, że nieszczególne. słonawy kujawiak urągał wszelkim normom i wyobrażeniom na temat napojów. dramat.
      veni, emi, bibi

      Comment

      • coachu
        Senior
        • 09-2005
        • 225

        #4
        Lokal niepowtarzalny, PRL w najczystszej postaci (takie lokale da się jeszcze spotkać w praskiej dzielnicy Żiżkov), przybrudzone obrusy we wzorki, surowe ściany, tradycyjna odważnikowa waga na ladzie, charyzmatyczna barmanka, gęsta tytoniowa atmosfera (mimo, że jak byłem to akurat nikt nie palił) a wszystko w murowanym budynku blisko dworca PKS.
        Z kija Kujawiak i Specjal po 3,80 zł. Czy piwo w tym lokalu jest dobre? Mówiąc eufemistycznie, w tym miejscu smakuje;-)
        golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

        (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
        - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

        Comment

        • coachu
          Senior
          • 09-2005
          • 225

          #5
          Lokal już w likwidacji. Niby nie ma czego żałować, ale jednak...
          golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

          (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
          - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎