Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Łódź, Narutowicza, Kresowa [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    Łódź, Narutowicza, Kresowa [zamknięte]

    "Kresowa" to bardzo przyjemna knajpka przy ul. Narutowicza, jakieś 25 metrów przed Piotrkowską. Leją Staropolskie z kija (Mocne oraz Super). Do tego klimatyczny wystrój wnętrza. Na ścianach wiszą gratulacje dla właściciela lokalu od różnych znanych i mniej znanych osób (m.in. od Jana Machulskiego). Ciekawostką jest szafa grająca z dużym wyborem muzyki. Na 100% każdy znajdzie coś dla siebie, bo wybór jest superróżnorodny. Do tego mało zadymiona atmosfera. Można też conieco przekąsić.
  • Kimer
    Senior
    • 06-2003
    • 154

    #2
    Obecnie leją też Staropolskie "Ciemne" - tzn. tak o nim mówią, ale nie potrafię zidentyfikować, o jaką konkretnie markę piwa z tego browaru chodzi.

    W butelkach dostępne - nie wiem, czy stale, ale sporadycznie na pewno - Książecę i Dobre Mocne z Lwówka Śląskiego.

    Niestety knajpa ma poważny minus - bardzo głośną muzykę, co uniemożliwia normalne rozmowy.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kimer
      Obecnie leją też Staropolskie "Ciemne" - tzn. tak o nim mówią, ale nie potrafię zidentyfikować, o jaką konkretnie markę piwa z tego browaru chodzi
      .
      O portera. Innego ciemnego Staropolski po prostu nie robi. Muszę się wybrać na inspekcję i zdegustować.

      Niestety knajpa ma poważny minus - bardzo głośną muzykę, co uniemożliwia normalne rozmowy.
      A to prawda niestety.

      Comment

      • Kimer
        Senior
        • 06-2003
        • 154

        #4
        "O portera. Innego ciemnego Staropolski po prostu nie robi"

        A nie robi przypadkiem też koźlaka - http://www.browar.biz/piwo.php?id=1531 ? Bo na portera to mi to nie wygląda - chyba inny, lepszy smak (niestety koźlaka od nich nie piłem, więc nie wiem, czy to "ten" smak) i zbyt niska cena (zwłaszcza, że butelkowy porter ze Zd. Woli kosztuje W SKLEPIE ponad 3 zł za buteleczkę 0,33 litra).

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kimer
          A nie robi przypadkiem też koźlaka - http://www.browar.biz/piwo.php?id=1531 ? Bo na portera to mi to nie wygląda - chyba inny, lepszy smak (niestety koźlaka od nich nie piłem, więc nie wiem, czy to "ten" smak) i zbyt niska cena (zwłaszcza, że butelkowy porter ze Zd. Woli kosztuje W SKLEPIE ponad 3 zł za buteleczkę 0,33 litra).
          To jest dokładnie to samo piwo - po prostu na zlecenie browaru w Krotoszynie leją je w butelki z etykietką Koźlak. A swoją drogą, temu piwu zdecydowanie bliżej do ciemnego koźlaka niż do portera.
          A gdzie ten porter kosztuje ponad 3 zł? W Leclercu kupowałem kiedyś po 1,91...
          Last edited by Twilight_Alehouse; 02-08-2005, 12:41.

          Comment

          • Kimer
            Senior
            • 06-2003
            • 154

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
            To jest dokładnie to samo piwo - po prostu na zlecenie browaru w Krotoszynie leją je w butelki z etykietką Koźlak. A swoją drogą, temu piwu zdecydowanie bliżej do ciemnego koźlaka niż do portera.
            A gdzie ten porter kosztuje ponad 3 zł? W Leclercu kupowałem kiedyś po 1,91...

            Dwa razy kupiłem ten porter w niedużych sklepach (ale na Śląsku, nie w Łodzi) i płaciłem raz 2,9 zł, a raz 3,2 zł. Nie jest to w sumie takie dziwne, skoro jak napisał jeden z forumowiczów (Pinio74): "W Płocku można kupić w Auchanie, cena 2,65 zł za 0,33 litra", a inny (Grzech) "Porter Staropolski jest w Auchanie białostockim po 3 zł", jeszcze inny (Sloniatko): "Jakież było moje zdziwienie kiedy tego porterka dostrzegłem na półce w warszawskim Auchon Cena około 3 zł za 0.33 litra", jeszcze inny (Cielak): "Bardzo smaczny porterek. Tylko cena za jaką go nabyłem lekko odstrasza (3,60 za but. 0,33)".

            No ale to już odbiegłem od tematu głównego Tak czy tak, w Kresowej zapewne jest ten koźlako-porter, choć wg mnie dużo lepszy niż to, co piłem z butelki

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #7
              Byłem w sobotę coby się wprowadzić w przedmeczowy nastrój i nie było ciemnego lanego tylko jasne. Bardzo dobre zresztą. W szafie grającej dla mnie znalazłem tylko Davisa i Millera, nie było punk rocka . Ogólnie naprawdę lokal wart częstego odwiedzania.
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • Sokół83
                szynkarz
                • 12-2004
                • 1598

                #8
                asortyment niestety zmienił się na gorsze - obecnie jest tu tylko warka i żywiec

                tym samym Peron 6 jest jedynym, cywilizowanym pubem w centrum Łodzi z niekoncernowymi piwami
                Z INNEJ BECZKI

                www.fotopolska.eu

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #9
                  nie przygotowaliśmy się przed wyjazdem - miałem w pamięci Staropolskie, ale jak Sokół pisze - teraz dominuje Warka.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • gaspar
                    Junior
                    • 05-2012
                    • 8

                    #10
                    W ostatnim czasie była głównie Perła i Łomża. Była, bo Kresowa została zamknięta z powodu śmierci właściciela.
                    http://kasperfiszer.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎