Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwku o ... średniowiecznych zamkach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sloniatko
    Senior
    • 02-2004
    • 1014

    przy piwku o ... średniowiecznych zamkach

    Czy wśród piwoszy-forumowiczów znajdują się miłośnicy średniowiecznych warowni?? W końcu prawie każdy zamek miał własny browar
    Ja osobiście jestem dosć mocno zakręcony na tym punkcie(www.zamkipolski.com.pl).
    Zapraszam więc do wymiany pogladów, wrażeń i wiadomości a może znajdzie sie ktoś cheętny do pomocy w redakcji powyższego serwisu.
    Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    noo stary..trafiłeś w 10
    tę stronkę znam jak i wiele innych. Od ponad roku jeżdzę w trasy "zameczkowe" ogladać wszystko to co jest do obejrzenia od wielkich i pięknych, zadbanych i odnowionych zameczków aż po ruiny nawet i te ledwie widoczne czy przebudowane.
    Ja na razie zjechałem całe woj. mazowieckie (oprocz kierunku na Tykocin i Szreńsk).
    Ostatnio byłem w Maciejowicach, miejscowość znana także z bitwy kościuszkowskiej gdzie jest przebudowany zamek oraz piękne ruiny neogotyckiego pawilonu.
    Wszędzie i zawsze robie mnóstwo zdjęć, na który mam specjalny album, oczywiście wszystko staram się w nim później opisywać
    Last edited by becik; 22-10-2004, 10:49.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #3
      Ostatnio coraz mniej mam czasu (i pieniędzy ) na turystykę, ale zamki uwielbiam i jak tylko mogę, zwiedzam każdy w okolicy. Najchętniej sam zamieszkałbym w zamku, albo chociaż przerobiłbym mieszkanie na jakąś atrapę lochu, ale to nie spotyka się ze zrozumieniem Może na wiosnę zorganizowalibyśmy jakąś wyprawę piwno zamkową?

      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        becik napisał(a)
        gdzie jest przebudowany zamek
        małe sprostowanie, przebudowany pałac stojący w miejscu maciejowickiego zamku, po bitwie przebywał w nim ranny Kościuszko

        bury_wilk napisał(a)
        Ostatnio coraz mniej mam czasu (i pieniędzy ) na turystykę, ale zamki uwielbiam i jak tylko mogę, zwiedzam każdy w okolicy. Najchętniej sam zamieszkałbym w zamku, albo chociaż przerobiłbym mieszkanie na jakąś atrapę lochu, ale to nie spotyka się ze zrozumieniem Może na wiosnę zorganizowalibyśmy jakąś wyprawę piwno zamkową?
        ja w planach mam zamiar zwiedzić wszystkie jakie tylko są w Polsce, a jest to coś koło 500 jak nie więcej, na każą propozycję zamkową się piszę, w moim przypadku wyprawy piwno-zamkowe to zamki 99% piwo 1% (tylko tyle co zajrzę do miejsowego sklepu i zobaczę co ciekawego jest)
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • sloniatko
          Senior
          • 02-2004
          • 1014

          #5
          becik napisał(a)
          Wszędzie i zawsze robie mnóstwo zdjęć, na który mam specjalny album, oczywiście wszystko staram się w nim później opisywać
          To może zechciał byś się podzilić nimi z innymi . Ten serwis o zamkach jest m.in. mojego autorstwa, miejsce na Twoje zdjecia i nietylko napewno sie znajdzie. Mam kilka ciekawych pomysłów zwiazanych z jego rozwojem i szukam podobnych zapaleńców
          Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

          Comment

          • sloniatko
            Senior
            • 02-2004
            • 1014

            #6
            bury_wilk napisał(a)
            Może na wiosnę zorganizowalibyśmy jakąś wyprawę piwno zamkową?
            A po co czekać do wiosny, w śniegu zamki też są przepiękne. Tak więc jak tylko będzie dłuższy dzień (styczeń/luty) można ruszać

            becik napisał(a)
            jest to coś koło 500 jak nie więcej, na każą propozycję zamkową się piszę, w moim przypadku wyprawy piwno-zamkowe to zamki 99% piwo 1% (tylko tyle co zajrzę do miejsowego sklepu i zobaczę co ciekawego jest)
            Ja dotarłm do informacji do około 650 obiektów (niektóre niestety nie istnieją). A co do zamków i piwa to niestety zwiedzanie zmotoryzowane wyklucza to drugie ale pewnym wyjściem jest rower albo piesze wycieczki. Nie ma nic pzryjemnieszego jak przebyć pare kilometrów dotrzeć do warowni i napić sie zimnego piwka
            Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

            Comment

            • bury_wilk
              Senior
              • 01-2004
              • 2655

              #7
              Też mam w planie zaliczenie wszystkich zamków. Nawet z pewną damą (Czarną Damą) planujemy sklecenie czegoś w rodzaju przewodnika/ książki(aczkolwiek nie w dosłownym tego słowa znaczeniu). Także mam sporo zdjęć, tyle, że nie bardzo profesjonalnych.
              Lubię kiedy się zieleni
              Lubię jak się piwo pieni...

              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

              Comment

              • piotrsh
                Senior
                • 07-2003
                • 435

                #8
                Polecam na Słowacji Červený Kameň, i stronkę: http://www.hrady.sk/
                Z tym, że leży on w regionie MALOKARPATSKÁ VÍNNA CESTA oczywiście piwa tez można tam się napić
                Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Bardzo chętnie udostępnię to co mam zrobione do tej pory o ile tylko będzie przydatne. Tylko ja ich nie zeskanuje gdyz mój saner już i tak ledwie zipie (kolory siadają) więc w sprawie ew. doboru czegoś tam trzeby by się było gdzieś spotkać
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • bury_wilk
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 2655

                    #10
                    sloniatko napisał(a)
                    A po co czekać do wiosny, w śniegu zamki też są przepiękne. Tak więc jak tylko będzie dłuższy dzień (styczeń/luty) można ruszać

                    To oczywiście słuszna koncepcja, tyle, że ja pewnie na to się nie zapiszę z przyczyn czasowo finansowych

                    Ja dotarłm do informacji do około 650 obiektów (niektóre niestety nie istnieją). A co do zamków i piwa to niestety zwiedzanie zmotoryzowane wyklucza to drugie ale pewnym wyjściem jest rower albo piesze wycieczki. Nie ma nic pzryjemnieszego jak przebyć pare kilometrów dotrzeć do warowni i napić sie zimnego piwka
                    Osobiście jestem wycieczką kombinowaną, to znaczy jeśli trzeba pociąg/PKS i potem na piechotę. Samochodem wygodniej, ale po pierwsze bez piwa, po drugie, to troche psuje klimat.

                    Lubię kiedy się zieleni
                    Lubię jak się piwo pieni...

                    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                    Comment

                    • sloniatko
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1014

                      #11
                      becik napisał(a)
                      Bardzo chętnie udostępnię to co mam zrobione do tej pory o ile tylko będzie przydatne. Tylko ja ich nie zeskanuje gdyz mój saner już i tak ledwie zipie (kolory siadają) więc w sprawie ew. doboru czegoś tam trzeby by się było gdzieś spotkać
                      Najlepiej przy piwku A nie miałbyś chęci czegoś popisać
                      Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                      Comment

                      • sloniatko
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1014

                        #12
                        bury_wilk napisał(a)
                        Osobiście jestem wycieczką kombinowaną, to znaczy jeśli trzeba pociąg/PKS i potem na piechotę. Samochodem wygodniej, ale po pierwsze bez piwa, po drugie, to troche psuje klimat.

                        Tylko niestety nie wszędzie da sie w ten sposób dotrzeć np. Z Warszawy do Borysławic lub Besiekier to i jednego dnia moz nie starczyć. Ale oczywiśćie to jest najprzyjemniejszy sposób zwiedzania. No może poza rowerem, ale to prawie to samo
                        Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          #13
                          Uwielbiam chodzić po zamczyskach i poznawać ich mroczne(czasami)legendy.Nie zliczyłbym w ilu zamkach w Polsce i za granicą byłem.Ostatnio byłem w zamku Czocha(Gdzie jest Generał )


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • sloniatko
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1014

                            #14
                            No, widze że jest nas coraz wiecej, aż dziwne ze do tej pory nikt nie poruszył tego tematu .

                            Myślę, że wspólna wyprawa jest obowiazkowa.
                            Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              sloniatko napisał(a)
                              A po co czekać do wiosny, w śniegu zamki też są przepiękne. Tak więc jak tylko będzie dłuższy dzień (styczeń/luty) można ruszać

                              Ja dotarłm do informacji do około 650 obiektów (niektóre niestety nie istnieją). A co do zamków i piwa to niestety zwiedzanie zmotoryzowane wyklucza to drugie ale pewnym wyjściem jest rower albo piesze wycieczki. Nie ma nic pzryjemnieszego jak przebyć pare kilometrów dotrzeć do warowni i napić sie zimnego piwka


                              A ja pisząć liczbę 500 miałem na myśli tylko te gdzie coś jeszcze zostało , a w tym roku to i tak pewnie jeszcze ze 2-3 trasy zrobię, ale w moim przypadku piwo też odpada, zawsze siedzę za kółkiem.

                              W zimę owszem, zamki też są piękne ale nie daj boże jak spadnie większy śnieg to np, pozostałości takich jak w Łowiczu czy w Solcu n/Wisłą nie zobaczysz
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎