Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sarmat, Dobryj Szubyn

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tumry
    Senior
    • 01-2003
    • 204

    Sarmat, Dobryj Szubyn

    SARMAT to browar z Doniecka. Dotychczas miałem 4 etykiety: LEKKIE, JASNE, MOCNE i PSZENICZNE VIP. Ostatnio zmieniono wzory etykiet dodając miniaturki zdobytych medali - z wystaw krajowych - oraz zaczęto podawać dwujęzyczny opis na kontrze (ukraiński i rosyjski) i adres internetowy: www.sarmatbeer.com. Tam dowiedziałem się, że produkują także BEZALKOHOLOWE VIP, UKRAIŃSKIE, ŻYGULIEWSKIE, BAWARSKIE, ALEKSIEJ, PORTER, PILZNEJSKIE i KALTENBERG PILS! UWAGA: wiele z tych piw opatrzono klauzulą WYSOKOJAKOŚCIOWY PRODUKT - ŻYWE PIWO.
    W tym miejscu chcę pochwalić jeszcze jedno piwo: DOBRY SZUBIN. Producent określa je jako półciemne. W szklanicy barwa ciemna. Smak inny niż wszystkie - wspaniały - pośredni między ciemnym i porterem. Uproszczone skojarzenie, to jak nasza WARKA STRONG, ale mniej słodkie. Jedyne ukraińskie, któremu daję 5! Składniki: słód jęczmienny jasny i ciemny specjalny, chmiel oraz (jakoś-nie potrafię przetłumaczyć) przygotowana woda. Na kontrze podają datę ważności - w internecie określają ją na 60 dni.
    Tumry
    sasiad47@gmail.com.pl
    (gdyby wszyscy piwosze dobrej woli ...)
  • Tumry
    Senior
    • 01-2003
    • 204

    #2
    SORKI
    Trochę mi wstyd, ale za drugim razem już nie udało mi się wejść na podaną stronę SARMATA (cześniej robiłem to przez jakąś wyszukiwarkę ukraińską). Trafiłem za to adres [URL=www.beermir.com.ua].
    Jeszcze literówka w tytule tematu - powinno być DOBRYJ SZUBIN (ten Szubin, to nazwisko legendarnego patrona górników z Doniecka, który ostrzegał przed metanem).
    Tumry
    sasiad47@gmail.com.pl
    (gdyby wszyscy piwosze dobrej woli ...)

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo ma 4,5% alkoholu, eks. 12 % i tak sie prezentuje:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎