Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Może zwiększyć wydajność?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rolek
    Senior
    • 08-2001
    • 1038

    Może zwiększyć wydajność?

    Co prawda trochę za duża wydajność jak na amatorskie warzenie, ale może ktoś jest tym zainteresowany?
    Last edited by Rolek; 29-10-2004, 09:22.
  • zulu
    Senior
    • 04-2004
    • 299

    #2
    Czy to czasami nie jest sprzęt z Browaru Dolnośląskiego?

    Comment

    • Zdrój
      Senior
      • 05-2001
      • 284

      #3
      Czyli wnętrzności Browaru Piastowskiego w kawałkach, z tego co tam widzę.
      Np."bloki zacierne" wyprodukowane w 1972 r. w ...Republice Czeskiej.
      Last edited by Zdrój; 29-10-2004, 10:05.
      Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        #4
        wystarczy spojrzeć na dane teleadresowe...
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • naczelnik
          Senior
          • 08-2003
          • 1884

          #5
          Wie ktos moze do kogo to nalezalo ?
          Link
          A ten, kto taka taktyke przyjal-kupowania ledwo dychajacych, by ich sprzedac-niech mu w gardle stanie !
          Last edited by naczelnik; 08-09-2007, 00:42.
          Popieram domowe browary!

          Polakom gratulujemy naczelnika

          Zamykam browar.
          Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

          gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23792

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika naczelnik Wyświetlenie odpowiedzi
            Wie ktos moze do kogo to nalezalo ?
            Link
            A ten, kto taka taktyke przyjal-kupowania ledwo dychajacych, by ich sprzedac-niech mu w gardle stanie !
            może północny, ale nie udało mi się tam zawitać, więc nie dam sobie giczoła za to uciąć.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19165

              #7
              Czytając na Piweczko o współdzieleniu półprofesjonalnego minibrowaru o wybiciu większym niż u Wesołego zastanawia mnie fakt, czy ma to wogóle racje bytu...
              Załóżmy, że grupa zapaleńców zleca zrobienie instalacji o wybiciu 500 - 1000 litrów, sami ją użytkują i sami konsumują. Oczywiście wspólny "browar" nie jest żadnym podmiotem prawnym, nie jest też składem podatkowym.

              Comment

              • coder
                Senior
                • 10-2006
                • 1347

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Załóżmy, że grupa zapaleńców zleca zrobienie instalacji o wybiciu 500 - 1000 litrów, sami ją użytkują i sami konsumują.
                Jeżeli piwo nie ma iść na sprzedaż, to ja nie widzę sensu. Już przy wybiciu 30-50L mam nadwyżki...
                Co to za przyjemność uwarzyć piwo wspólne z 10 osobami (już widze jak się zgadzamy, JAKIE piwo uwarzyć) raz na miesiąc...
                Ale jako przedsięwzięcie komercyjne, czemu nie, ja bym się pisał ... czy ten skład podatkowy jest tak ciężko zrobić?

                Comment

                • darko
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 2078

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ale jako przedsięwzięcie komercyjne, czemu nie, ja bym się pisał ... czy ten skład podatkowy jest tak ciężko zrobić?
                  Urząd celny to nie wszystko. Dorzuć Sanepid, Urząd Miar i Wag, UDT...

                  Comment

                  • coder
                    Senior
                    • 10-2006
                    • 1347

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                    Urząd celny to nie wszystko. Dorzuć Sanepid, Urząd Miar i Wag, UDT...
                    Strachy na lachy. Od 15 lat mam firmę; niedawno dowiedziałem się, że są 52 instytucje, które mogą w każdej chwili do mnie przyjść i zrobić kontrolę. Dotychczas nie miałem ani jednej, poza jednym wezwaniem do US za niezłożenie w terminie PIT 26a.

                    Comment

                    • darko
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 2078

                      #11
                      Sam sobie odpowiedziałeś.
                      Last edited by darko; 19-10-2007, 07:40.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                        Strachy na lachy. Od 15 lat mam firmę; niedawno dowiedziałem się, że są 52 instytucje, które mogą w każdej chwili do mnie przyjść i zrobić kontrolę. Dotychczas nie miałem ani jednej, poza jednym wezwaniem do US za niezłożenie w terminie PIT 26a.
                        Nie fikaj, nie fikaj, bo jeszcze CBA Ci wjazd zrobi A tak serio, to masz sporo szczęścia jak widać, albo bardzo ciekawą okolicę (znaczy kontrole maja takie pole do popisu, że akurat na Ciebie nie trafiły), ewentualnie działasz w specyficznej branży.
                        W mojej branży (handel + gastronomia) mamy zwykle kilka kontroli rocznie. W ciągu ostatnich 3 lat mieliśmy SANEPID (kilka razy), Państwową Inspekcję Handlową (raz, mandat za brak przeliczania cen jednostkowych na ceny za kilogram, czy litr), Państwową Inspekcję Pracy (głównie BHP, ale też sprawy papierkowe - mandat za brak instrukcji, ryzyka zawodowego itp), ZUS (papiery), Urząd Skarbowy (no to normalna kontrola papierów, w tym kontrole krzyżowe), Kontrola Skarbowa (ksiażki serwisowe kas fiskalnych), Urząd Celny (banderole i tego typu duperele - mandat za to, że banderola przyklejona na zbyt krótkim odcinku), Urząd Miar i Wag (mandat za brak aktualnej cechy legalizacyjnej), Stoart (Stowarzyszenie artystów wykonawców), ZAIKS (podobnie, tyle, ze autorów i kompozytorów).
                        A zapewniam Cię, że do tak ciekawego przybytku jak browar, będą walić drzwiami i oknami - "a nuż dadzą spróbować piwa..."
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #13
                          U nas w firmie podczas jednego remontu domu kultury PIP był trzy razy, remont(inst. elektryczna) trwał, no powiedzmy miesiąc.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • coder
                            Senior
                            • 10-2006
                            • 1347

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            A zapewniam Cię, że do tak ciekawego przybytku jak browar, będą walić drzwiami i oknami - "a nuż dadzą spróbować piwa..."
                            Nie powiem, udało Ci się mnie skutecznie przestraszyć. Zbyt spokojne zycie teraz prowadzę, żeby sciągać sobie na głowę tą całą mafię.
                            Ale z drugiej strony, jakie obroty będzie miał taki browarek? 100 tys rocznie? Po tyle to nie będzie im się opłacać schylać...

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coder Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ale z drugiej strony, jakie obroty będzie miał taki browarek? 100 tys rocznie? Po tyle to nie będzie im się opłacać schylać...
                              To nie ma nic do rzeczy, właśnie mam na tapecie przypadek, że Sanepid nie chce odebrać jednego sklepu z chemią domową, bo sklep nie ma ...... okien.

                              Uparło się babsko, że ma być więcej oświetlenia naturalnego i co jej zrobisz?
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎