Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Full Extra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Fortuna, Full Extra

    FORTUNA Full Extra
    jasne pełne pasteryzowane z wit. C - E300
    alk do 6,8 obj., e.w. 13,1%
    Browar Fortuna - tel./fax 061 - 4382096
    but. 0,33
    cena w sklepie przy rynku w Miłosławiu 1,25 zł + kaucja

    Bardzo ładna piana. Smak intensywny z dużą, ale nie przesadzoną dozą goryczki, akcentem słodowym i jeszcze jakimś posmakiem, którego nie potrafię określić. Jest dobrze

    PS dla kapslarzy - piwa z browaru Fortuna mają kapsel "Polskie Piwo", znany z dyskusji o najładniejszych kapslach.
  • Gizbern
    Gość
    • 07-2001
    • 89

    #2
    Pyszne piwo! Kupiłem je w tym samym miejscu co Yendras! Trochę wcześniej podjechałem do browaru, gdzie obłowiłem się w kompet etykiet.

    P. S. Dla kapslarzy - Fortuna Full Extra i Fortuna Czarne, które kupiłem MIAŁY ZWYKŁE KAPSLE BEZ NADRUKU! O co chodzi????

    Comment

    • Kudłaty
      Senior
      • 09-2001
      • 1972

      #3
      Ja też kupiłem w tym samym miejscu i za ta samą cenę.
      Piwko w sumie do wypicia. Kapsle były : "Polskie Piwo".

      Comment

      • Regent
        Senior
        • 10-2002
        • 512

        #4
        Piwo pełne zaskoczeń, np smak początkowo trochę szokujący, żeby po kilku łykach przejść w całkiem przyswajalny. Dość dobry posmak, barwa kontrowersyjna, raczej mętna. Przyzwoicie gazowane. Choć moc piwa wysoka, raczej nie wyczuwalna w smaku. Warto kupić chociażby z uwagi na inność tego piwa.

        Moja ocena: [3.825]
        Mniej alkoholu w piwach !!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • yendras
          Senior
          • 12-2001
          • 2052

          #5
          Ostatnio utwierdzam się w przekonaniu, że Fortuna ma najlepszą pianę w Polsce.
          Attached Files

          Comment

          • Center
            Senior
            • 03-2003
            • 133

            #6
            W ostatnią sobotę, tj. 12.04.2003 r. po drodze ze Żnina (podróż przez Biskupin - fajne widoczki) zajechaliśmy także do Miłosławia. Oczywiście nie mogliśmy się powstrzymać od wypicia jednego na miejscu
            Na pewno jest to jedno z lepszych piwek, ale czasami czuć niestety jakiś dziwny posmak, wydaje mi się, że może to być przeciwutleniacz E300 (Wit. C). Wydaje mi się, że wszystko zależy od sposobu jego przechowywania. Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

            Comment

            • Piecia
              Senior
              • 02-2002
              • 3307

              #7
              Nabyte w przydrożnym barze zaraz za zjazdem z autostrady A2 jadąc w kierunku Warszawy po prawej stronie(jest to pierwszy zajazd za Koninem - widoczny kaseton Fortuny,tam też dostępne czarne z beczki) za kosmiczną cene 3 zł za bączek

              Pierwsze wrażenie - zapach syropu owocowego jaki pamiętam z wczesnego dzieciństwa, piana mimo polewania z góry nie tak piękna jak na zdjęciu ale kożuszek trzyma się do końca, kolor ładny, piwo jest klarowne, opakowanie bez rewelacji ale i bez zarzutów, smak specyficzny, bardzo mi odpowiada, nie czuc mocy za to czuć połączenie słodyczy i wspaniałej goryczki, gazu jednak zbyt mało. warte powtórzenia ale na naszym terenie niestety niedostępne

              Moja ocena: [4.3]
              Koniec i bomba,
              Kto nie pije ten trąba !!!
              __________________________
              piję bo lubię!

              Comment

              • bury_wilk
                Senior
                • 01-2004
                • 2655

                #8
                Bardzo ciekawy, bo oryginalny trunek. Kolorek żółto złoty, mało klarowny, intrygujący. Gazowane przyzwoicie, choć bez rewelacji. Smak dobry, z ciekawą nutą (drożdżową?) zostającą dość długo w ustach. Pieni się nieźle i tą piankę utrzymuje. Pachnie świeżo, ciekawie, ale bez jakiś nadzwyczajnych zachwytów. Etykieta zdobiąca bączka nie jest niczym wyjątkowym, choć widziałem i znacznie gorsze. Generalnie warto wypić.

                Moja ocena: [3.8]
                Lubię kiedy się zieleni
                Lubię jak się piwo pieni...

                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  Ależ ciekawe piwo. Piana rewelacyjna. Minimalnie mętnawe. Zapach wyraźny z nutką owocową. Wspaniały smak też z nutą owocową. Wielka szkoda, że miałem tylko jedno.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasnozłoty, trochę zmierza w kierunku bladej żółci, nieuroczy [3]
                    Piana: bardzo ładna, bielutka, drobnopęcherzykowa, gęsta, po nalaniu powstaje zwarta czapa, utrzymująca się bardzo długo [4.5]
                    Zapach: bardzo przyjemny, zdecydowany, chmielowo-słodowy z nutkami owocowymi [4.5]
                    Smak: sympatyczna, dość mocna goryczka, wyraźny posmak słodowy, do tego subtelne smaczki owocowe i gaz leciutko podszczypujący język [5]
                    Wysycenie: drobne, liczne bąbelki, intensywnie pnące się ku górze [4.5]
                    Opakowanie: bączek, etykieta chyba niedopracowana, choć pomysł niezły. Kapsel gładki [3.5]
                    Uwagi: Wniosek końcowy nasuwa się tylko jeden: bardzo dobre.
                    Dzięki, Arcy!

                    Moja ocena: [4.575]
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • szarpik
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 676

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty , ładny , klarowny [4]
                      Piana: Utrzymuje się przez cały czas picia piwa [4.5]
                      Zapach: słodowy , przyjemny [4.5]
                      Smak: Goryczka mieszjąca się z nutami słodowymi i ciekawym posmaczkiem owocowym. Super! [5]
                      Wysycenie: Delikatne szczypanie w język czuć od początku do końca konsumpcji [4]
                      Opakowanie: Ładna , estetyczna etykietka , chociaż razi troche (jak na dużej części granatów) brak kontry [4]
                      Uwagi: Bardzo originalne i smaczne piwko , polecam zdecydowanie!!!

                      Moja ocena: [4.625]
                      WWW.EKSTRAKLASA.NET

                      Comment

                      • arcy
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 7538

                        #12
                        Moim zdaniem najlepsze piwo Fortuny. W zapachu wyczuwalna nuta chlebowa, smak jest bardzo udanym połączeniem chmielu i słodu. Duży plus za pianę, pod tym względem bardzo się wyróżnia.

                        Comment

                        • cielak
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 2890

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ładny, złoty, klarowny [4]
                          Piana: centymetrowy kożuch pozostaje do końca picia, drobno ziarnista [4.5]
                          Zapach: drożdżowo-słodowy, lekko owocowy [4]
                          Smak: drożdżowo-słodowy, bardzo przypomina mi piwa z domowych browarów, lekko goryczkowy.
                          Gdyby jeszcze więcej goryczki było to daje 5. [4]
                          Wysycenie: dla mnie idealne. Widzę i wyraźnie czuję na języku. [5]
                          Opakowanie: bączek 0,33lit., etykieta trochę "tanio wykonana", zero kolorystyki, kapsel "polskie piwo". [3]
                          Uwagi: Z krakowskiego "Gambrynusa" za cenę coś koło 3,00zł, a więc dużo. Ale warto było. Bardzo dobre piwko, w smaku przypomina piwka domowe. Szkoda tylko że w but. 0,33 i że takie drogie.

                          Moja ocena: [4.05]
                          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎