Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Lublin, 1 Maja 53, Cafe Skorpion

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Lublin, 1 Maja 53, Cafe Skorpion

    Z 50 metrów od Dworca PKP, w bramie. Perła za 2,90 PLN i UWAGA świetnie podany (pani barmanka wiedziała, że łyżeczkowanie psuje smak piwa a piwo nalewa się nie w dwie sekundy tylko najlepiej na sposób czeski - ubolewała jedynie, że Polacy mają w nosie jak jest piwo podane aby było zmrożone i szybko nalane) JANÓW LUBELSKI (2,50 PLN) - uff ta piana którą możnaby kroić nożem. Typowa żulbudka z nietypowym towarzystwem - mnóstwo kobie - stanowiły zdecydowaną większość co nie jest typowe w polskim lokalu. W środku rzutki i automat do gry. Bardzo miła obsługa, ciekawe miejsce w którym spędzaliśmy czas zarówno w drodze do jak i z ... Lubliniacy pędźcie tam szybko, a przyjezdni - nie omińcie tego lokalu gdy czekacie na pociąg.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Czas mija a w cafe skorpion bez zmian. Jak pisał zythum nadal zaskakuje to, że większość gosci tego lokalu to kobiety, które wesoło spędzają czas przy piwie. Dostępne są Warka i Perła w swych odmianach normalnych i mocnych oraz to co najważniejsze czyli Janów Lubelski w porażającej cenie 2,50 pln. W ogródku ustawione są dwie ławy z parasolami warki, szkło też pochodzi z tego koncerniaka. Rekompensatą są reklamy browarów lubelskich pamiętające zapewne ubiegłe dziesięciolecie. Domowego klimatu nadają wałęsajace się po podwórzu koty...Cieszy to, że nadal są knajpy gdzie czas zatrzymał się w miejscu i przy świeżym piwie można kontemplować specyficzny klimat miejsca.
    Last edited by docent; 28-05-2007, 09:24.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Obecnie Janowa brak i po rozmowie z panią barmanką domniemuję, że pojawi się dopiero jesienią...
      Last edited by docent; 18-06-2007, 10:04.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • sandacz
        Senior
        • 01-2007
        • 345

        #4
        Ludzie! Janów wam się należy! Nie może być tak, że...

        A znakomitym miejscem gdzie można odebrać Janów jest Cafe Scorpion! Nie wiem co barmanka powiedziała docentowi, ale ja otrzymałem informację, że przerwa w dostawie była spowodowana trefną, szybko się psującą warką. Na razie jest ponoć wszystko w porządku, co czuć też na podniebieniu - Janów smakował mi tutaj lepiej niż w Janowie, a przynajmniej ostatnimi czasy. Idealna temperatura, fachowo nalany, no i smak, który najlepiej poznać samemu.
        A gdy do tego jeszcze dodać, że nareszcie nikt nie będzie mi bezczelnie smrodził pod nosem - w środku wisi jakże piękna w swojej treści tabliczka "Zakaz palenia" - to wszystko razem sprawia, że będzie to chyba moja ulubiona knajpka
        Aha, jeszcze co do kobiet wspomnianych przez przedmówców, za mojej ok. dwuipółgodzinnej bytności w lokalu naliczyłem ich trzy, w tym dwie, jak mniemam, 7-letnie.

        Comment

        • sandacz
          Senior
          • 01-2007
          • 345

          #5
          Jeszcze warto wspomnieć o WC: mało przyjemnie pachnie, ale za to są wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, tj. papier toaletowy, ręczniki papierowe i przyjemne w zapachu mydło w płynie.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sandacz Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie wiem co barmanka powiedziała docentowi, ale ja otrzymałem informację, że przerwa w dostawie była spowodowana trefną, szybko się psującą warką..
            Ja otrzymałem info, że niepasteryzowane piwo jakim jest Janów łatwiej ulegnie zepsuciu w gorących letnich tygodniach, dlatego mieli je ściągnąc z powtotem dopiero po wakacjach. Chwała im za to, że słowa dotrzymali!
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Ahumba
              Senior
              • 05-2001
              • 8962

              #7
              Przy okazji pobytu na giełdzie w Lublinie zajrzeliśmy w piątek prosto z pociągu do Skorpiona.
              Janów niepasteryzowany był. PYCHOTA.
              Pani lejąca wspaniale nas przyjęła, obiecała w sobotę nalanie w buteleczki tego piwka i przechowanie w chłodzie do wyjazdu.
              Po giełdzie więc udaliśmy się tam ponownie i co?
              Piwko było. Choć po zakupieniu kilku szklanek "podobno" się skonczyło. Obsługa była inna. Była - to chyba za dużo napisane. Wyraźnie przeszkadzaliśmy swoją obecnością. Ta "pani" zachowywała się jak za starych czasów, gdy nie barman był dla klientów, tylko odwrotnie.
              Tak więc mieliśmy mieszane uczucia.
              Trochę pysznego piwa i przeróżna obsługa.
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                W Skorpionie bez zmian i naprawdę czułem się zakłopotany pijąc świetnego Janowa za cenę 2,5 pln. Właścicielka/barmanka pani Zosia przyznała, że wskutek zakazu palenia klientów jest mniej niż w miesiącach letnich gdy rozstawione są ławki na zewnątrz. Z kolei w lato niepasteryzowany Janów łatwiej ulega zepsuciu i nie zawsze jest dostępny...
                Skorpion to prawdziwy unikat i obowiązkowy przystanek dla podróżująch do/z Lublina koleją.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • yoreck
                  Senior
                  • 04-2004
                  • 526

                  #9
                  Aktualnie dostępne jest również piwo butelkowane Janów - cena 3,50

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4305

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoreck Wyświetlenie odpowiedzi
                    Aktualnie dostępne jest również piwo butelkowane Janów - cena 3,50
                    To butelkowane Janów Premium z lodówki jest lepsze od lanego (przynajmniej w Scorpionie).

                    Comment

                    • yoreck
                      Senior
                      • 04-2004
                      • 526

                      #11
                      od ponad tygodnia znów jest dostępny Janów lany,cena bez zmian czyli 2,80 /0,5 l

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Hibernacja tego miejsca nieustannie mnie zadziwia. Cały czas ta sama kobieca klientela. Niezmiennie pyszny Janów (2,8 pln) choć jakby o mniejszym ekstrakcie niż to drzewiej bywało. Już nie mogę się doczekać wiosennej, plenerowej konsumpcji...
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Manieklbl
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 100

                          #13
                          A ja z innej beczki - czy w tym lokalu jest jakaś telewizja z platformą cyfrową? Jeśli tak, to z jaką?

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Manieklbl Wyświetlenie odpowiedzi
                            A ja z innej beczki - czy w tym lokalu jest jakaś telewizja z platformą cyfrową? Jeśli tak, to z jaką?
                            Zapomnij o takich rzeczach. Nowoczesność na szczęście tu nie wkroczyła
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • sandacz
                              Senior
                              • 01-2007
                              • 345

                              #15
                              Od kilku dni jest Janów Mocne (butelka) w cenie 3,5 zł, czyli tyle samo co butelkowe Janów Jasne Pełne. JJP beczkowe bez zmian: 2,8 zł za 0,5 l i... 2,5 zł za 0,3 l.


                              czy w tym lokalu jest jakaś telewizja z platformą cyfrową? Jeśli tak, to z jaką?
                              Jak zauważył docent, żadnych platform na szczęście nie ma, ale warto wspomnieć o telewizorze stojącym na półce w prawym górnym rogu - telewizorze z odłączonym i zwiniętym kablem oczywiście

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎