Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzeci czwartek listopada

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Audi
    Senior
    • 03-2003
    • 1682

    Trzeci czwartek listopada

    Jutro 18-11-2004 trzeci czwartek października , czyli święto wina Beaujolais Nouveau 2004 zastanawiam się jak Wy Piwoszki i Piwosze będziecie świętować ten dzień ?? normalnie piwkiem czy dołączycie się do reszty i wypijecie małą lampkę wina , może nawet wina z tegorocznych zbiorów ze słynnego regionu Beaujolais ?
    44
    Kupię Beaujolais Nouveau 2004 i wypije
    11,36%
    5
    Wypije jakieś dobre wino
    4,55%
    2
    Normalnie wypije piwo
    38,64%
    17
    Nie obchodzą mnie takie święta
    45,45%
    20
  • Audi
    Senior
    • 03-2003
    • 1682

    #2
    Oczywiście znowu pomyliłem miesiące wiadomo że chodzi mi o Listopad tak to jest jak sie ma w październiku dużo rodzinnych uroczystości to się myśli ciągle o tym miesiącu

    Przepraszam

    Comment

    • cyborg_marcel
      Senior
      • 03-2003
      • 3467

      #3
      trzeci czwartek LISTOPADA, ktoś tu ma gorsze zaburzenia czaso-przestrzenne aniżeli ja

      osobiście szukam jakiejś knajpy, gdzie spijałabym się wśród Żabojadów opłakujących (oby!) porażkę w dzisiejszym meczu
      Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

      Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #4
        Ankieta nie przewiduje wypicia piwa i zakupu wina. A ja zrobię obie rzeczy. Zagłosowałem na piwo, bo bliższa koszula ciału Trzeba znać priorytety!

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          Nie widzę powodu aby robić cokolwiek. Wino pijam incydentalnie. Dla równowagi nie obchodzę też Oktoberfestu, nie pijam zielonych płynów 17 marca i t. d.

          Comment

          • StaryKocur
            Senior
            • 01-2002
            • 1521

            #6
            No więc wyobraźcie sobie Państwo Drodzy moje zdziwienie, kiedy szukając WCZORAJ w Carrefourze piw pszenicznych z Jabłonowa, zauważyłem w dziale win Beaujolais Nouveau z rocznika 2004.
            WCZORAJ, czyli na 2 dni przed światową premierą.

            Choć bardzo lubię wino, trzymam się z daleka od Beaujolais Nouveau, może dlatego, że nei znoszę tzw owczego pędu, a ta tradycja nosi wszelkie jego znamiona.

            Przy okazji, Beaujolais robi się tylko z jednego szczepu winogron.
            Czy Forumowicze wiedzą z jakiego?
            Ale niech nie sprawdzają w internecie, tylko posłużą się innymi źródłami wiedzy.
            No to czas start
            Piwo pite z umiarem
            nie szkodzi w żadnych ilościach.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19166

              #7
              z tego co wiem z dwóch szczepów, ale w przeważającej ilości z gamay.

              w zeszłym roku niestety nie dotarły na czas do mojego ulubionego marketu, nic to, bo co rok obchodzę to świeto (w tym roku już nie) swoim młodym winem. nie ma co rzucać pereł przed wieprze i kupować dla kogoś wino, które nie potrafi odróżnić od innego niegatunkowego.
              Last edited by e-prezes; 17-11-2004, 11:52.

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                Jak co roku w trzeci czwartek listopada z moją małżonką delektujemy się francuskim młodym winkiem - Beaujolais Nouveau przy obiadku. W szczególności polecam wam wino z winnic Josepha Drouhina. Posiada ono bardzo ciekawy smak i aromat.
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Też mi święto, może dla Francuzów tak, a BN to po prostu młode wino, nie przepadam za takimi.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19166

                    #10
                    Marusia napisał(a)
                    Też mi święto, może dla Francuzów tak, a BN to po prostu młode wino, nie przepadam za takimi.
                    nie każdy ma tyle cierpliwości i kasy, by czekać na Beaujolais Villages z dobrego rocznika

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      #11
                      Ze Sloneczka czasem pijemy Beaujolais Noveau w okolicach Bozego Narodzenia. O tym konkretnym dniu listopada/pazdziernika (cos jak z rewolucja ) cos mgliscie slyszalem ale nigdy nie wiedzialem kiedy dokladnie przypada, ale ignorant ze mnie... Tegorocznego Beaujolais sie nie napije az do przyjazdu do domu, bo w Bristolu go po prostu nie ma. Sprawdzone w zeszlym roku jak kolezanka Francuzka opuszczala Bristol i chciala kupic na imprezke pozegnalna. Objezdzilismy wszystkie winne sklepy i kupa... Tak wiec piwko.
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • StaryKocur
                        Senior
                        • 01-2002
                        • 1521

                        #12
                        e-prezes napisał(a)
                        z tego co wiem z dwóch szczepów, ale w przeważającej ilości z gamay.
                        Z gamay. Tylko . Brawo, młody człowieku
                        Piwo pite z umiarem
                        nie szkodzi w żadnych ilościach.

                        Comment

                        • Audi
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 1682

                          #13
                          StaryKocur napisał(a)
                          No więc wyobraźcie sobie Państwo Drodzy moje zdziwienie, kiedy szukając WCZORAJ w Carrefourze piw pszenicznych z Jabłonowa, zauważyłem w dziale win Beaujolais Nouveau z rocznika 2004.
                          WCZORAJ, czyli na 2 dni przed światową premierą.
                          Nic dziwnego,takie są prawa rynku ja już też jestem przygotowany na jutro i choć wina stoją na zapleczu sprzedaż będzie dopiero jutro.
                          Attached Files

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4996

                            #14
                            Jakiś tydzień temu słyszałem w telewizorze wypowiedź "znawcy win", że święto to stworzono w połowie ubiegłego wieku w celu upchnięcia dużych ilości kiepskiego wina na rynku i prawdziwi smakosze omijają je z daleka pijąc tylko wyjątkowe roczniki.
                            Ja się na winie nie znam, przekazuję co usłyszałem.
                            5400 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • StaryKocur
                              Senior
                              • 01-2002
                              • 1521

                              #15
                              To prawda. Od strony marketingowej, przyznać trzeba, przedsięwzięcie sprawdza się znakomicie, bo całą Francję w trzeci czwartek listopada ogarnia istne szleństwo.
                              Co zaś do walorów smakowych owego trunku, to są one co najmniej dyskusyjne, bo cóż można powiedzieć o winie, które trafiło do beczek raptem 2 miesiące wcześniej.
                              Młode Beaujolais sprzedaje się w zasadzie tylko do Nowego Roku.
                              Potem to, co niesprzedane powinno ulec zniszczeniu, ale zdarzają się nieuczciwi producenci, którzy z wina młodego robią "zwykłe" Beaujolais poprzez..... zmianę etykiet. Jest to oczywiście zakazane prawem.
                              Tu ciekawostka - Niektóre inne wina wytwarzane ze szczepu gamay również pija się jako młode pod koniec roku, ale ta tradycja jakoś poza granice poszczególnych regionów Francji nie wyszła.
                              Piwo pite z umiarem
                              nie szkodzi w żadnych ilościach.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎