Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alternatywa dla korka z rurką do zamknięcia butli.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Skubi
    Member
    • 11-2004
    • 47

    Alternatywa dla korka z rurką do zamknięcia butli.

    Witam
    Babcia dziś rano mnie zaskoczyła. Kiedyś gdy mój dziadek robił wino a się okazywało że zabrakło korka lub rurki, sypał cukier do szmatki, szmatkę zawiązywał i powstały "granat" kładł na otworze butli. Ma to zatrzymywać bakterie. Babcia mówi że ile razy dziadek coś takiego zastosował to zawsze winko się udało. Hmmm, co myślicie o tym? Chodzi mi tu o cichą fermentację przeprowadzaną w butli.
  • sebox
    Member
    • 08-2004
    • 73

    #2
    Ma to zatrzymywać bakterie
    W fermentacji cichej piwa jak i w fermentacji wina chodzi raczej o to żeby nastaw nie miał styczności z tlenem , a nie tylko o ochronę przed bakteriami.
    Patent z cukrem fajny ale ja przychylam się ku rurce fermentacyjnej zwłaszcza, że na cukrze to chyba dobrze się rozwijają różne paskudztwa.

    Pozdr
    Sebox
    - Wujek Brewery -

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      ja przy fermentacji cichej zarówno piwa jak i wina nie obchodzę się bez rurki i szczelnie zamocowanego korka. przy burzliwej i wina i piwa nie widzę takiej potrzeby i chodzi tylko o to, by coś tam nie wpadło.

      Comment

      • wojtek-piwowar
        Junior
        • 04-2005
        • 15

        #4
        Dobrze,że napisałeś "chyba", bo wcale tak dobrze sie nie rozwijają. Gdyby tak było, to mielibyśmy w sklepach cukier konserwowany chemicznie

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎