Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Marszałkowska 55/73 (przed skrzyżowaniem z Koszykową), Garret

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgrredek
    Senior
    • 10-2002
    • 315

    Marszałkowska 55/73 (przed skrzyżowaniem z Koszykową), Garret

    Zdecydowałem się przedstawić tę knajpę nie ze względu na serwowane tu piwo (Okocim - 6zł), ale ze względu na kapitalny klimat. Nazwa z angielskiego oznacza ,,strych" i wygląda tu faktycznie jak na strychu. Meble pokupowane chyba na Kole, przy niektórych stołach każde krzesło inne. Przy jednym stole ustawione stare pluszowe fotele kinowe. Przy innym dwie szafy, w których wstawiono krzesła. Ja właśnie w takiej szafie siedziałem, a za głową dyndał mi wieszak ze starymi krawatami. Na ścianach jakieś stare lustra, obrazy, na półkach butelki po piwie (ale sprawdziłem - same NN). Kelner też jakby z innej epoki - czrna muszka, włoski na żel. Ciekawostek jest pewnie wiecej, ale nie wszystko zauważyłem lub zapamiętałem. Na środku stoi pianino. We wtorki i czwartki jest muzyka na żywo, jakaś pani śpiewa jazzowe standardy (byłem za wcześnie, nie słyszałem). Można tu zjeść obiad (po dzisiejszemu ,,lunch") za 13,90, jeśli weźmiesz gotowy, a nie z karty. Ja trafiłem na karkówkę z grilla i kapuśniak - było pyszne. W karcie dużo ciekawych rzeczy, ale niestety nie próbowałem; sandacz, kaczka, sarna, dzik - tyle zapamiętałem. Ceny 20 - 60 zł. Na pewno spodoba się tu każdemu kto lubi starocie. Na szczęście talerze i sztućce nie były kupowane na Kole,choć są stylizowane na stare.

    Knajpa znajduje się w Centrum przy Marszałkowskiej, idąc od Jerozolimskich po prawej stronie tuż przed skrzyżowaniem z Koszykową. Jest tam taki ciąg knajpiany: Szanghaj - U Flisa - Garret - Alioli Tapas Bar.
    www.collections.pl
    Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎