Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Royal Unibrew, Faxe Amber

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sklep-piwowar
    Senior
    • 10-2002
    • 559

    Royal Unibrew, Faxe Amber

    Chyba nowe piwo z duńskiego Browaru Faxe.Dostępne w puszce 0,5 l w złoto - miedzianym kolorze,prawie cała puszka opisana jest po polsku np:"Szlachetne piwo o bursztynowej barwie" czy inne "Przygoda smaku zaklęta w kolorze jego blask do dziś przyciąga przybyszów" Faktycznie kolor tego piwa to głęboki piękny bursztyn ,piana biała i raczej szybko opadła ,piwo nachmielone dość mocno i wydaje się że ma więcej % niż te 5 jak napisano na puszce. Ogólnie polecam
    Attached Files
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    #2
    Zakupione w "Intermarche" cena 3,29 za konserwę. Dużo ale w porównaniu do Faxe red (3.89) to taniocha, a i smaczniejsze.
    kolor- ładny, bursztynowy
    piana- trochę żyła, ale znikła i pozostawiła małe ślady po sobie w postaci "pianowych plamek"
    CO2- dla mnie idealne
    zapach- dość wyraźny, chmielowy
    smak- wyraźnie chmielowy, po kilku sekundach lekko poszczypuje w język, lekka goryczka też się pojawia
    opakowanie- j.w.

    Powiem krótko:
    Dobre. I to by było na tyle.
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

    Comment

    • ergie
      Senior
      • 05-2004
      • 1041

      #3
      a w butelce go nie można gdzie dostać, z zasady nie pijam koserw
      Lepiej milcząc uchodzić za idiotę, niż odzywając się rozwiać wszelkie wątpliwości.
      ------------------------------------------------------------------
      Jasne czy ciemne? Jasne, że ciemne!

      Comment

      • supersklep
        PiwBiz
        • 01-2005
        • 982

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ergie
        a w butelce go nie można gdzie dostać, z zasady nie pijam koserw
        Ostatnio z Faxe w butelce widziałem bezalkohol w 0,33 .Podobno cos dopiero ma być po kupieniu w Polsce browaru .


        Comment

        • zAjkA
          Senior
          • 12-2004
          • 1089

          #5
          Oto moja ocena:
          Kolor:[4] Ładny pełny miedziano bursztynowy. Miły dla oka.
          Piana:[4] Bardzo przyzwoita na poczatku obfita gesta. Opada po ok 3-4min. Cały czas utrzymuje się delikatny kożuszek.
          Zapach:[3] Ogólnie słabo wyczuwalny. Czuć delikatną nutę chmielową.
          Smak:[3,5] Czuć wyraźną goryczkę. Nie jest ona szczególnie mocna ale całkiem przyjemna w smaku.
          Wysycenie:[3,5] Na początku duża ilość bąbelków. W późniejszym czasie zdecydowanie zanikają.
          Opakowanie:[3] Żółto miedziana puszka której kolor miałby wskazywac barwę naszego piwa. Niestety puszka jest nieco jaśniejsza. Pozatym widoczne logo Faxe oraz podobizna wikinga.
          Uwagi: Ogólnie piwo warte polecenia.

          Ogólna ocena:[3,5]
          Last edited by zAjkA; 25-04-2005, 12:27.
          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

          Comment

          • elrogalo
            Junior
            • 04-2005
            • 5

            #6
            Zakupione we Wrześni w Kauflandzie za cosik poniżej 3 zł (wyrzuciłem paragon). Smakuje dobrze, ale ponieważ dopiero raczkuję na tym forum, nie będę się wymądrzał
            Zgodzę się jedynie z przedmówcami, że jest dość mocno nachmielone, ma bursztynowy kolor i czuć w nim miłą goryczkę (miłą dla mnie, bo dla mnie piwo musi mieć goryczkę - HOWGH).

            Comment

            • ajos
              Member
              • 09-2004
              • 91

              #7
              Zakupione w Tesco we Wrocławiu za 2,69, puszka.

              Kolor: zgodnie z nazwą kolorek bursztynowy, coś jakby podciągnięte miodem.
              Piana: de facto piany brak, pojawia sięna chwilkę i znika.
              Zapach: słaby, lekka goryczka i... coś jakby aluminium
              Smak: średnio wyraźny, czuć goryczkę + lekką kwaskowatość... i także aluminium.
              Nasycenie: jak dla mnie za duże, bąbelki "przeszkadzają" w piciu.
              Opakowanie: puszka, kolor złota i bursztynu, niewątpliwie rzuca się w oczy

              Ogólnie piwo warte spróbowania, ale żadna rewelacja. Co do tego posmaku aluminium może miałem pecha i akurat trafiłem na taki egzemplarz.

              Comment

              • jac_cac
                Junior
                • 03-2005
                • 24

                #8
                Prezent. Zakupiony w nowotarskiej Almie- Krakchemii.

                [kolor] cóż z tego, że ładny - całkiem głęboki, bursztynowy - skoro raczej nijak ma się do charakteru piwa: było nie było całkiem standardowego lagera - 2
                [piana] pojawiła się, ale nawet bez dotykania jej nosem nie przetrwała więcej niż minutę. Pozostał po niej jedynie nędzny obwarzanek - 2
                [zapach] choć przyjemny, chmielowy, to jednak słabiutki - 3
                [smak] konsystencja minimalnie bardziej oleista od typowego lagera, ale gdzie tam porównywać ją do kożlaka czy portera. Smak na początku zdecydowanie chmielowo-goryczkowy, pozostawiający w ustach wyraźny posmak całkiem szlachetnej goryczki - pod tym względem najbardziej przypomina Tyskie Książęce, choć mi bardziej odpowiada mniej nachalne Faxe. Zarysy posmaków słodowo-drożdżowych zaczęły pojawiać się dopiero pod koniec picia, wniosek: smakowi służy wyższa temperatura, jeśli będę miał okazję spróbować go jeszcze raz, cierpliwie odczekam aż ogrzeje się do co najmniej 10 stopni. Choć piwo puszkowe, nie odczułem żadnych metalicznych posmaków - mocne 4
                [opakowanie] kolor puszki trochę bardziej ciemny i intensywny do koloru piwa. Projekt graficzny przeciętny, a głupkowate hasła tylko obniżają ocenę - 3

                Reasumując, ze względu na smak zdecydowanie do powtórzenia.

                Comment

                • Cocobango
                  Senior
                  • 04-2002
                  • 818

                  #9
                  Faxe Amber / Faxe Bryggerei A/S, Fakse, Dania
                  alk.5% eks.? puszka 0,5l. cena 2,35zł

                  Piana lekko kremowa, gęsta, drobna, dość obfita, po pewnym czasie zanika pozostawiając koronkę.
                  Gazu zdecydowanie za mało.
                  Zapach świeży całkiem intensywny, nieco goryczkowy.
                  Barwa lekko bursztynowa.
                  Smak: krótko trwała i raczej delikatna goryczka (za słaba), która z każdym następnym łykiem wzmaga się.
                  Słabo chmielone (jak dla mnie za słabo!), nie słodkie, nie kwaśne ale bez rewelacji – średniak i tyle.
                  Szata graficzna: złota puszka z emblematami typowymi dla Faxe, estetyczna i wyrazista, ale zbyt monotonna.
                  Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                  Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                  HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Zakupione w tyskim TESCO w celach wybitnie sprawdzawczych za 2,69 PLN/pucha. I co wyszło ?
                    Kolorek - rzeczywiście bursztyn,
                    Zapach - nijaki
                    Piana - niezła, długo się trzymała,
                    Smak - jakaś goryczka, jakaś nuta chmielowa, ale generalnie nie zapadł w pamięć
                    Piwko bardzo, bardzo średnie. Jeżeli cos takiego ma byc produkowane w Koszelinie i Jędrzejowie, to ja nie jestem zachwycony.
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #11
                      Zakupiłe w małym sklepiku w Krakowie za 1,50 bo do jutra jest termin ważności i... i nie zawiodłem się.

                      Smak słodowy, lekko miodowy ale nie ciężki, solidna goryczka na podniebiebiu do tego. Kolor jasno bursztynowy, jak nazwa piwa wskazuje. Nasycenie trochę za niskie ale coś tam do języka dociera. Piana drobnopęcherzykowa ale niezbyt trwała. Kożuszek też szybko znika. Zapach bardzo delkatny słodowy. Opakowanie bardzo proste ale estetyczne, szkoda, że bez wszystkich informacji o piwie. W sumie piwo na 4.2

                      Piwo godne polecenia. Ale ponad 3 złotych bym nie dał. W promocji na 1,50 to natomiast wstyd nie kupić

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        #12
                        Piwo zakupione w promocji w Tesco. Puszka 0,5l. Moc 5%, ekstrakt? Zapach delikatny chmielowo słodowy. Piana obfita, drobniutka, trwała. Nagazowanie ciut za słabe. Barwa piękna, ciemna. Kolor herbaciano bursztynowy. Smak wyraźnie goryczkowy, przez który z trudem przebijają się nutki słodowe. Goryczka jest intensywna ale posmak w ustach nie trzyma się za długo. Niestety w smaku wyczuwałem aluminium. Opakowanie kolorystycznie dopasowane do nazwy z firmową szatą, ale całość wygląda dość tandetnie. Ładne piwo o dość ubogim smaku ale nienajgorszym. Oceniam na -4 (1 – 6).
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • MarcinKa
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 2729

                          #13
                          A tak wygląda.
                          Attached Files
                          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎