Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kałusz
    Senior
    • 02-2002
    • 302

    Butelki

    Panowie!!Czy ktos z was zbiera przedwojenne butelki po piwie? Mam wrażenie - nawet ogladając galerię Browaru - że wsród nas przeważają kolekcjonerzy etykiet, pocztówek i podstawek. Opiszcie swoje kolekcje - jakie butelki was interesują, jak je przechowujecie, które są najciekawsze? Chciałbym zrobić katalog p/w flaszek od piwa z polskich browarów, byłoby dobrze, gdyby pokazywał on jak największą liczbę butli.Poza tym, może dzieki temu będziemy mogli w drodze wymiany powiększyc zbiory?
    sj
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2542

    #2
    Założę się że butelki ma prawie każdy. Problem braku ich na forum tkwi pewnie w tym, że nie da się ich skanować ani kopiować. Nie jest też łatwo fotografować, szczególnie tych ciemnych. Ja sam mam ze 300 sztuk, wyłącznie ze Sląska, bo wszystkich innych już się pozbyłem.
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Ja miałem zbiór ponad trzystu sztuk, ale kiedyś wymieniłem to wszystko za etykiety. Od paru lat gromadzę ponownie, z tym, że szukam już tylko ciekawych rzeczy - butelki zamykane korkiem naturalnym przede wszystkim, a z nowszych - albo z grafiką (logo browaru itp.), albo z "trudnych" browarów (najczęściej małe, lokalne browarki). Mam ich tweraz 40 w zbiorze i około 10 byle jakich, które chętnie bym wymienił, tylko że nikt ich nie chce.
      Niestety wiekszość dobrych rzeczy, jakie ocalały w Polsce po obu wojnach, pojechała kilka lat temu do Niemiec.

      Comment

      • Kałusz
        Senior
        • 02-2002
        • 302

        #4
        butelki

        [QUOTE]Originally posted by Krzysiu
        [B] szukam już tylko ciekawych rzeczy - butelki zamykane korkiem naturalnym przede wszystkim,


        Może interesowałaby cię flaszka z wrocławskiej hurtowni piwa , z napisami 'Carl Schussler Bier Gross handlung Breslau"? Wyglada na lata 20, ma ciekawie rozłożone napisy?
        Mój zbiór to butelki z browarów II Rzeczpospolitej, a więc z napisami tłoczonymi po polsku. Mam ich ponad 500, w tym kilkadziesiąt z kresów wschodnich, które mnie najbardziej interesują.Są tam prawdziwe ( przynajmniej dla mnie) perełki - Diatkowce, Stare Sioło, Ponikwa, Sambor,Hyrawka,Berezne. Bardzo mnie też interesuje Galicja i flaszki z tamtejszych browarów.
        sj

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Hurtowni nie zbieram, tylko browary.
          Ja mam głównie Dolny Śląsk, a po polsku tylko jedną, litrową butelkę Czernego.

          Comment

          • Kudłaty
            Senior
            • 09-2001
            • 1972

            #6
            Ja mam tylko kilka, ale bedę chyba powiększał zbiory jak mi coś wpadnie w oko

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Poprzestałem na kilkunastu. Brak czasu, miejsca, środków...

              Comment

              • Kemp
                Senior
                • 03-2002
                • 357

                #8
                Ja mam 40 szt., głównie byłe Prusy Wschodnie. Ciekawe to : Olsztynek, Lidzbark Warmiński, Nidzica i kilka z olsztyńskich browarów.
                Jeśli macie flaszki moich okolic jestem zainteresowany.
                Kemp

                Comment

                • Andi
                  Senior
                  • 07-2001
                  • 1915

                  #9
                  A wiec musze powiedziec ze Butelki zajmuja za duzo miejsca i bez odpowiednich srodköw do ich przechowywynia mozna to Hobby zapomniec.
                  Ostatnio kupuje rözne butelki z röznych piw bo chcialbym wzbogacic kolekcje porcelanek Pieczarka-pomimo ze butelki sa przerözne z sygniatura albo z wytlokami i przepieknymi etykietami - to dla mnie wszystko laduje na smietniku.oprucz porcelanek-te sa dla Pieczarka
                  Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                  http://www.andreas-kronkorken.de

                  Comment

                  • Kudłaty
                    Senior
                    • 09-2001
                    • 1972

                    #10
                    To nie lepiej kupować same porcelanki bez butelek?

                    Comment

                    • kangurpl
                      Senior
                      • 03-2002
                      • 2660

                      #11
                      Kudłaty napisal/a
                      To nie lepiej kupować same porcelanki bez butelek?
                      Przecież wtedy Andi musiałby zrezygnować z konsumcji
                      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                      Comment

                      • Kudłaty
                        Senior
                        • 09-2001
                        • 1972

                        #12
                        Ale to są chyba stare butelki.

                        Comment

                        • pieczarek
                          zwykle cham i prostak
                          • 06-2001
                          • 5011

                          #13
                          Mam nadzieję, że nie są to stare butelki. I myślę, że posądzanie Andiego o takie zachowanie jest zupełnie na wyrost. Przecież Andi mimo, że zagorzały kapselkowiec musi znać wartość starego szkła. Zwiedził tyle giełd w całej Europie jak mało kto z nas. I przecież widział czym tam się handluje.
                          Powiem więcej: dam sobie rękę uciąć, że nie są to stare butelki.
                          No i cieszę się niezmiernie, że Andi o mnie pamięta. Już się szykuję na spotkanie.

                          Comment

                          • Andi
                            Senior
                            • 07-2001
                            • 1915

                            #14
                            Kudłaty napisal/a
                            Ale to są chyba stare butelki.
                            Stare butelki to specjalnosc Piwowara-ja natomiast kupuje tylko to na co mam ochote do wypicia a przy okazji robie cos porzytecznego dla kolegi.
                            A tak wogöle Kudlaty to zacznij na jakis konkretny temat zamiast wtracania byle czego w byle jakim miejscu
                            Mysle ze na temat motocykli to möglbys nas zagiac ale niestety tu jest inne forum
                            a wiec na zdrowie
                            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                            http://www.andreas-kronkorken.de

                            Comment

                            • pieczarek
                              zwykle cham i prostak
                              • 06-2001
                              • 5011

                              #15
                              Andi napisal/a
                              Stare butelki to specjalnosc Piwowara-ja natomiast kupuje tylko to na co mam ochote do wypicia a przy okazji robie cos porzytecznego dla kolegi.
                              Dostałem już kilka nowych porcelanek od Piwowara. Są równie efektowne jak te stare. Wiszą już oprawione na ścianie. Cieszę się, że przybędzie mi coś od Andiego. Nawet jeśli będą to podwójne egzemplarze to będę miał co wymieniać.

                              A poza tym jest tak jak Andi pisze - dobrze coś miłego zrobić dla innego kolekcjonera. Miałem i nadal mam mnóstwo starych komplentnych patentów (porcelanka + żelastwo). Krótko przed Wielkanocą dałem Piwowarowi małe wiaderko tych rzeczy aby miał czym zamknąć niektóre butelki. Naprawdę było mi miło, że mogłem mu pomóc.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎