Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile miodu?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • spider74
    Gość
    • 12-2004
    • 77

    Ile miodu?

    Jak pisalem pierwsze piwko wyglada na to ze sie robi, wiec czas myslec o nastepnej warce. Mam ciemnego gotowac i w pierwszej chwili chcialem uwazyc tylko 10 litrow zeby nie dodawac cukru ani slodu. Ale moze tak 0,5 kg miodu i zrobic 12-15 litrow. Moze tez dodac nieco gozdzikow, kardamonu czy imbiru. Czy to dobry pomysl?
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    #2
    Każdy pomysł jest dobry, czasem tylko gorzej z wykonaniem
    Ilość miodu dodanego do brzeczki zależy od Twoich upodobań i rodzaju użytego miodu. Goździki, imbir, kardamon - razem czy osobno?

    Comment

    • spider74
      Gość
      • 12-2004
      • 77

      #3
      Myslalem ze gozdziki i starty imbir do tego. W garnym winei sie sprawdza wiec moze i tutaj...

      Comment

      • Małażonka
        Senior
        • 03-2003
        • 4602

        #4
        Musiałbyś dodać naprawdę małych ilości. Zarówno goździki jak i imbir mają bardzo silny aromat i przedobrzenie może przynieść katastrofalne skutki. Nie próbowałam obu dodatków na raz, ale dodając taki zestaw starałabym się robić to naprawdę z wielkim wyczuciem

        Comment

        • spider74
          Gość
          • 12-2004
          • 77

          #5
          Co znaczy malo na 15 litrów? 10 gozdzikow, 2 lyzki startego imbiru?

          Comment

          • Chris
            Senior
            • 05-2004
            • 812

            #6
            spider74 napisał(a)
            Co znaczy malo na 15 litrów? 10 gozdzikow, 2 lyzki startego imbiru?
            Może być,tyle że łyżka może być wieksza i mniejsza.Mysla że jak dasz na 15 litrów 25-35g imbiru to na pewno nie przesadzisz.
            chickkiller :)

            Comment

            • tsulej
              Member
              • 09-2003
              • 54

              #7
              Odp: Ile miodu?

              spider74 napisał(a)
              Ale moze tak 0,5 kg miodu i zrobic 12-15 litrow.
              ostatnio dodawałem 300g miodu gryczanego na 22l warki belgijskiego. Po 4 tygodniach od butelkowania, ani miodowego zapachu ani smaku, mimo że był przez jakiś czas - (btw. samo piwo niesamowicie zacne).
              Aczkolwiek warto próbować.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Odp: Odp: Ile miodu?

                tsulej napisał(a)
                ostatnio dodawałem 300g miodu gryczanego na 22l warki belgijskiego. Po 4 tygodniach od butelkowania, ani miodowego zapachu ani smaku, mimo że był przez jakiś czas - (btw. samo piwo niesamowicie zacne).
                Aczkolwiek warto próbować.
                Na 20 litrów ciemnego z ekstraktów dałem 700 g miodu gryczanego, czyli o silnym smaku. W smaku piwa dało się go wyczuć dopiero po 2 miesiącach.

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Ciekawe, bo ja dawałam na 22 litry 0,7 kg miodu gryczanego i czuć go jak cholera
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Mnie te ż to dziwi, bo wydawało mi się, że będzie czuć jak cholera, a tu nie. Borysko może potwierdzić, bo pił to piwo.

                    Comment

                    • bleik
                      Member
                      • 11-2002
                      • 80

                      #11
                      mam pytanko

                      do warki która jeszcze cicho fermentuje (16 Blg początkowe)około 11 litrów chcę zamiast glukozy do butelek dodać miód możecie mi podpowiedzieć jak najłatwiej i ile go dodać ? Czy go w czymś rozpuścić i dodać do fermentatora przed rozlewem ( ale jak zrobić żeby dobrze i równomiernie się rozłożył w całej zawartości warki , a może jednakowe ilości do butelek? ) proszę o podpowiedż

                      pozdrawiam

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Nie ma sensu dodawać miodu zamiast glukozy, bo i tak taka ilość nie wpłynie na smak.

                        Comment

                        • bleik
                          Member
                          • 11-2002
                          • 80

                          #13
                          Dzięki za podpowiedż

                          Comment

                          • siuks69
                            Member
                            • 09-2003
                            • 41

                            #14
                            Może i sensu nie ma ale jak chcesz to rozpuść ok. 150 ml miodku w ciepłej wodzie ok. 60C (150ml) i odtsaw na 24 h potem strzykawką zapodaj do każej buteleczki odpowiędnia ilość tzn.300ml/ilość_butelek i czekaj cerpliwe
                            Pozdrawiam
                            Siuks
                            Na razie z gotowców ale nadejdzie czasz w którym zagospodaruje 60m2 na małą piwniczkę i instalację :)

                            Comment

                            • Małażonka
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 4602

                              #15
                              Marusia napisał(a)
                              Ciekawe, bo ja dawałam na 22 litry 0,7 kg miodu gryczanego i czuć go jak cholera
                              Dokładnie - my dawaliśmy do naszego stouta gryczanego (20 litrów) 0,20 litra miodu gryczanego i kto pił, ten wie, że czuć go było bardzo, bardzo.
                              Jeśli zaś chodzi o goździki to radziłabym zapytać się kogoś z Browaru Szlacheckiego - oni robili już piwo goździkowe doskonałe na grzańca, a zdaje się, że wiele tego ustrojstwa do piwa nie pakowali Jeśli zaś chodzi o imbir:
                              Chris_1987 napisał(a)
                              Może być,tyle że łyżka może być wieksza i mniejsza.Mysla że jak dasz na 15 litrów 25-35g imbiru to na pewno nie przesadzisz.
                              Teoretycznie nie, ale jeśli chcesz dodać i imbir, i goździki - to musisz wziąć pod uwagę, że oba te składniki są bardzo aromatyczne. Gdybym robiła piwo typowo imbirowe to dałabym te 25-35 g imbiru, ale jeśli imbirowo-gożdzikowe - imbiru wepchnęłabym nieco mniej - raczej w przedziale 20-25 gram

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎