Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moretti, Moretti La Rossa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    Moretti, Moretti La Rossa

    Butelka 12 fl. oz. (355ml) $1.35

    Włoska osiemnastka (doppio malto), 7.2% alk./vol.

    Piana: beżowa, obfita, trwała
    Kolor: mocnej herbaty Assam
    Zapach: skarmelizowanego słodu, bardzo miły
    Smak: lekko przypalony słód, niezła goryczka, dość wytrawne, przypomina mi świetnego Kożlaka z Krotoszyna, ale jest jaśniejsze i bardziej wytrawne

    Ogólnie: 4.5 (2-5), bardzo miła niespodzianka z Włoch
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    #2
    Wg mnie jest to bardzo dobre włoskie piwo. Też byłem zaskoczony tym, że nie pils i że jest dość mocne.

    Wg mnie 4,5 jest warte.

    Comment

    • rafko
      Senior
      • 04-2002
      • 116

      #3
      Na stole: La Rossa Bierra Moretti

      jak na włoskie piwo bardzo ciężkie, kolor brunatny, pian całkiem niegłupia (gęsta) lecz szybko znikająca, smak i zapach dziwny, trudny do zidentyfikowania.

      Dane tech.

      Alk. vol 7,2
      ext. chyba 18%
      butelka 0,33

      Importer DANPOL J&J twierdzi, ze jest to piwo jasne?????

      moimm zdaniem raczej nie.

      Jeśli ktoś chce skosztować tego piweczka, mozna je nabyć drogą kupna w warszawskim KLIF-ie w markecie BOMI za jakieś 3 PLN z kawałkiem.

      w załączeniu blaszka
      Attached Files
      piwo, piwko, piweczko

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #5
        Zobaczyłem 'La Rossa' na etykiecie i stwierdziłem, że jest szansa na dobre piwo.

        No i nie żałuję tych 4 zeta (w nowym Bomi na Bemowie) - oprócz odrobinę (ciut ciut) zbyt mocnego posmaku alkoholu, bardzo dobre piwo. Piana w normie, przyjemny, gęsty posmak z porządną goryczką, ładny zapach. Nie dorównuje koźlakowi z Juranda, ale i tak piję je z dużą przyjemnością.

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #6
          Nie pozostaje mi nic inneg, jak dołączyć sie do tych pochwał. Ładny wiśniowy kolor, zapach owocowy, słodkawy. Smak takoż przyjemny, ale bez ulepkowatości, alkoholu nie wyczułem, za to był przyjemny efekt grzewczy, zrozumiały, zważywszy moc. Nabyte na Polnej.

          Comment

          • Harnas
            Junior
            • 10-2003
            • 16

            #7
            Jest to piwko, które zdecydowanie wzbudziło moje największe zainteresowanie podczas ostatniego pobytu we Włoszech. Piana, jak to w doppel bockach, nietrwała. Zapach i smak intensywny. Wyraźny palony słód, nuta owocowa, czy jakaś taka. Wyczuwalny lekki posmak alkoholu. Naprawdę ciekawe piwko i zdecydowanie mi podchodzi. Sprzedawane w trójpakach po 0,33 l. Ekstrakt 17,3%.

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #8
              Aktualna fotka:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • MONIKASB
                Junior
                • 10-2009
                • 1

                #9
                Dear people talking about Sans Souci.

                This beer is not Italian.

                If the owner of the company Moretti is hones he or she will tell you that.

                First it was produced in Check republic.

                by,

                Monika

                Comment

                • Doodeck
                  Senior
                  • 05-2003
                  • 1612

                  #10
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                  Aktualna fotka:
                  Znowu zmiana opakowania.
                  Ja mam butelkę z okrągłą etykietą (na etykiecie ten sam osobnik, lecz nieco zmodyfikowany: inny kolor ubrania i krócej podstrzyżone wąsy) i innym kapslem (bez osobnika, za to z logo "La Rossa Birra Moretti").
                  Kupiona w ubiegłym tygodniu w Turynie.
                  Termin przydatności do spożycia: styczeń 2011.
                  Dalekosiężny
                  Obserwator
                  Obiektów
                  Dynamicznie
                  Epatujących
                  Ciekawymi
                  Koncepcjami

                  Comment

                  • Tapir
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 730

                    #11
                    Kolor - mocnej herbaty, klarowny.
                    Piana - beżowa, dość gęsta i obfita, niezbyt trwała.
                    Zapach - intensywny, słodowo karmelowy z lekką orzechową nutą i delikatnym owocowym akcentem.
                    Smak - treściwy, słodowy, lekki karmel i orzechy, wyraźna i długa goryczka, po części palona, po części chmielowa. Jedyne co przeszkadza to nieco zbyt wyraźny alkohol i leciutki metaliczny posmak.
                    Wysycenie - dość niskie.
                    Opakowanie - na zdjęciu poniżej.

                    Przywiezione przez mojego kolegę z urlopu, kupione za ok 2,5 Euro za trójpak.
                    Naprawdę smaczne piwo, myślę że w porównaniu z wieloma niemieckimi kozłami nie miałoby się czego wstydzić.
                    Attached Files
                    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      #12
                      Koźlak dubeltowy z włoskiego Heinekena. Mój egzemplarz pochodzi z browaru w Comun Nuovo w Lombardii. Alkohol 7,2%

                      Ciemnobursztynowo-bordowo-brązowa barwa. Całkowicie klarowna.
                      Beżowa piana, o zróżnicowanej teksturze. Dość długo utrzymuje się w postaci niedużej pianki. Lekko oblepia ścianki szkła.
                      Aromat dość wyrazisty, mocno karmelowy, sporo śliwki suszonej a także palonych, kawowych ziaren.
                      W smaku całkiem pełne, w dominancie nuty poznane wcześniej węchem. Generalnie jest słodowo, nieco chlebowo w posmakach, goryczka o ciemnym, palonym charakterze. Odczuwam też nieznaczną kwaśność. Alkohol na wyczuwalnym, ale nie drażniącym poziomie.
                      Wysycenie średnie w kierunku niższego. Jak dla mnie nieco za niskie.
                      Ładnie oklejona butelka, jak na ostatnim zdjęciu Tapira. Czerwona, elegancka estetyka sprawia oku niewątpliwą przyjemność.

                      Całkiem smaczne piwo, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę producenta Prezent, który jechał z Włoch w bagażniku. Może stąd ta leciuteńka kwaśność. Ale absolutnie na poziomie akceptowalnym. 7,5 w skali 1-10.
                      Dzięki Wiktor!
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎