Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Stryjeńskich 19 (Ursynów), delikatesy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pan_Palivec
    Member
    • 07-2003
    • 40

    Warszawa, Stryjeńskich 19 (Ursynów), delikatesy

    Sklep,który dopiero w ostatnich dniach wprowadził do asortymentu piwa i co trzeba mu zaliczyć na plus,nie jes to tylko masówka. Oprócz wyrobów Ciechanowa i Lwówka można dostać też olszytńskiego Koźlaka(2,90PLN) i oryginalnego Zwierzyńca (w "grantach" za 1,80PLN) oraz piwa zagraniczne (Franziskaner czy Guinness,a z bardziej oryginalnych Kostriner)
    Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    #2
    Właśnie odwiedziłem dany przybytek po mojej długiej nieobecności w nim i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Generalnie są 4 lodówki z piwem, w 3 masówka natomiast najbardziej interesująca jest zawartość 4 lodówki. A mianowicie, pełen przekrój Konstancina w bączkach, Zwierzyniec w granatach, 1715 i Porter z Lwowskiego Browaru, Żywe i Koźlak z Ambera, 2 piwa z Browaru Kormoran (nie pamiętam już nazw), prawie pełen przekrój Obołonia (nie było Białego, ale to za to było Białe z Browaru Czernichowskiego) no i Ciechanów. Dodatkowo poza lodówką ciemny i jasny Bittburger. Delikatesy znajdują się vis-a-vis wypalonej ruiny i Kazurki.

    Swoją drogą jestem zadowolony z faktu, że na Ursynowie nie ma problemu z dostaniem Konstancina, co jest miłą odskocznią od polskiego syndromu niechęci do własnych wyrobów lokalnych.
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
      prawie pełen przekrój Obołonia (nie było Białego, ale to za to było Białe z Browaru Czernichowskiego).
      Z ciekawości zapytam (bo przywiozłem sobie kilka litrów tego piwa ze Lwowa) jaka cena Czernigiwskiego?
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Maidenowiec
        Senior
        • 07-2004
        • 2287

        #4
        Niestety na egzemplarzu który kupiłem nie ma ceny. Przypuszczam, ze coś kole 3.80-4.00. Jest także dostępny na Pasażu Natolińskim.
        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

        Thou shallt not spilleth thy beer!

        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ponieważ prawie codziennie bywam w tej okolicy postanowiłem odszukać źródełko lokalnych, okołowarszawskich piw made in Konstancin. Po kilku nieudanych próbach (zawziąłem się, a co!) w desperacji użyłem zdjęć satelitarnych i zlokalizowałem budynek o adresie Stryjeńskich 19.
          Gdy już go obiegłem i odnalazłem rzeczone "Delikatesy", okazało się, że obiekt ten funkcjonuje na tym portalu pod alternatywnym adresem "Moczydłowska" i był mi wcześniej znany...
          W każdym razie - ciekawy asortyment piw, nabyłem tam w przyzwoitych cenach "Warszawiaka Mocnego", "Mazowieckie Mocne", "Konstancin Mocne" (wszystko bączki), "Zwierzyniec Pils" (granaty), olsztyńskiego "Max'a Mocnego"... i coś jeszcze, ale już nie pamiętam.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Moje dzisiejsze poranne odwiedziny zostały uwieńczone nabyciem następujących butelek 0,5l: Grudziądz Gotyckie Stout (PLN 2,49), Grudziądz Gotyckie Krzepkie (PLN 3,19), Grudziądz Dziewiątka Mocna (PLN 2,89), Ciechan Pszeniczny (warka nr 3, PLN 4,39 ), Ciechan Wyborny (PLN 2,59), a w bączkach z Konstancina: Mazowieckie (PLN 1,69), Warszawiak Mocny (PLN 1,89), Konstancin Mocny (PLN 2,09), Bardzo Mocne (PLN 2,09) i Mazowieckie Mocne (PLN 1,79).
            Były jeszcze inne napoje z Grudziądza, Ciechan Mocny i coś zza wschodnich granic, ale nie pamiętam...
            Zawartości koncernowych lodówek taktownie przemilczę...
            Poza tym - całkiem niezły asortyment pieczywa i garmażerki .

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #7
              Wczoraj skoncentrowałem się na najlokalniejszym browarze (w linii prostej jakieś 8 km od sklepu , jaki tam mają.
              Zakupiłem sześciopak własnej kompozycji, czyli: Mazowieckie, Mazowieckie Mocne, Warszawiak Mocny, Konstancin Mocny, Bardzo Mocne i Dawne Niepasteryzowane. Wszystko w stylowych bąkach, jedynie Dawne się wywyższa .
              Z tego, co pamiętam, jak zwykle sporo było także piw z Grudziądza, Bielkówka oraz od współgospodarzy Euro 2012. Były też jakieś napoje typu "kwas chlebowy", ale się bałem...
              Poza tym, oprócz wspomnianej już garmażerki, polecam szeroki wybór pieczywa.

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                #8
                Jeżeli Gubernija to się nie bój tylko kup, wg mnie bardzo przyjemny
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9732

                  #9
                  Po raz kolejny opisuję ten miły sklepik, dla mnie wyrósł on na "sklep ostatniego ratunku".
                  Nie mając czasu lub siły taskać szkła z centrum na moją wieś często tam zawijam i raczej się nie zawiodłem.
                  Dziś wpadłem tam w lekkiej panice, bo nieco dłuższy weekend i kolejne mecze Polek i Polaków w siatkówkę ante portas, a w lodówce puchy (mojej).
                  Przyzwyczaiłem się do dobrego wyboru piw niekoncernowych w tym sklepiku, ale dzisiaj i tak mną lekko tapnęło.
                  W lodówce m.in. grudziądzkie "białe kruki", bodajże "Gotyckie", "Grudziądzkie Lekkie", "Grudziądzkie Dobre", "Kujawskie Żywe", a oprócz tego "Mazur", "Kasztelan NP" i długo przeze mnie szukane konstancińskie "Zdrojowe" w wersji pasteryzowanej oraz "unplugged" (to ostatnie po PLN 2,79, inne ceny też strawne).
                  W zasadzie w ciągłej sprzedaży jest tam ulubiony przez tzw. ślubną "Zwierzyniec Pils" w granatach (nic to, że ostatnio w jednej butelce znalazła zrolowany kapsel - edycja dla kolekcjonerów?).
                  Dla porządku dodam, że jest tam także niezłe pieczywo i małosolne, a dla preferujących na upały inne napoje - portugalskie "Vinho Verde" .

                  Comment

                  • Maidenowiec
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 2287

                    #10
                    E tam długo szukałeś Przecie po sąsiedzku na pasażu natolińskim w Sklepie Marcin masz też dobry wybór piw (między innymi jest piwo orkiszowe, tylko patrz na datę przydatności niepasteryzowanego Zdrojowego. Jakaś nowa dzierlatka jest w zastępstwie i ja nadziałem się na przeterminowane o 2 tygodnie. Ale kwas ) oraz na Lanciego 11A masz Grubego w którym ostatnio jest bardzo dobry wybór piw, między innymi Stout z Ciechana. Obrócenie autem to chwila moment
                    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                    Thou shallt not spilleth thy beer!

                    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9732

                      #11
                      Dwie informacje - lepsza i gorsza.
                      Najpierw gorsza - już od paru ładnych tygodni zwierzynieckich granatów niet .
                      Teraz lepsza - kiedyś, przy wejściu były wystawione w gablotce za szkłem butelki piw aktualnie będących w ofercie.
                      Od niedawna są tam butelki z etykietami z lat (nie jestem ekspertem, moge znaleźć się w mylnym błędzie ) 60. i 70. ubiegłego stulecia (tak myślę, bo ja wtedy to, wiecie, oranżadę...).

                      A poza tym, normalka - w zasadzie pełna oferta Ciechana i Konstancina (choć bywają wahania) i coś tam jeszcze, głównie ze wschodu.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9732

                        #12
                        Po roku przerwy muszę znów nieco poreklamować ten sklepik .

                        Oprócz tego, co jest wszędzie, można tam kupić w zasadzie pełną ofertę Ciechana i Konstancina (także "egzotyki", jak Żytnie czy czarny Dąb).
                        Jest również większość piw z Kormorana, a ostatnio pojawiło się (specjalnie wyróżnione żółtą metką z opisem) Core Beer. Dziś wypatrzyłem także Lipcowe NP. Są też "niezwierzynieckie" Zwierzyńce w butelkach i puszkach.

                        Jak już wspominałem, dla mnie jest to sklep "pierwszego wyboru", kupując tam piwa konstancińskie i olsztyńskie do "bieżącego spożycia", nie mam więcej wymagań .



                        I jeszcze, mały OT a propos Konstancina:

                        W sobotę "zwiedzałem" towarzysko nowy dom/willę/rezydencję mocno zamożnych znajomych w Konstancinie właśnie.
                        Byłem kierowcą, więc z kamienną twarzą wysłuchałem dialogu jednego z gości z panem domu:

                        - Czego się napijesz?
                        - E..., na początek może piwo?
                        - A jakie? Żywiec czy Miller?

                        Kolo wybrał Millera i pił go z butelki...


                        Tytułem komentarza:

                        Comment

                        • Piecia
                          Senior
                          • 02-2002
                          • 3307

                          #13
                          mam w pracy koleżankę - mieszkanka Konstancina "z dziada - pradziada". Zdziwiła się ostatnio, że browar coś jeszcze warzy.... najciemniej jak widać pod latarnią.
                          Koniec i bomba,
                          Kto nie pije ten trąba !!!
                          __________________________
                          piję bo lubię!

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2292

                            #14
                            Wygląda na to, że trzeba w samych Oborach mieszkać, żeby wiedzieć o istnieniu browaru

                            Comment

                            • Sezer
                              Junior
                              • 04-2010
                              • 5

                              #15
                              Poniewaz mieszkam nieopodal tegoz sklepiku postanowilem dzisiaj (30.04.10) dokonac zakupow:
                              Ciechan Wyborne - 3.49 pln
                              Ciechan Mocne - 3.75 pln
                              Stout ciechanowski - 5.35 pln
                              Warnijskie - 5.99 pln
                              Czarny Dąb - 5.09 pln

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎