Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Smak jak Warka strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • spider74
    Gość
    • 12-2004
    • 77

    Smak jak Warka strong

    Juz niebawem czas na pierwsze chmielenie. Chcilabym zrobic cos w smaku zblizonym do Warki strong, jak uzyskac cos podobnego?
  • Skubi
    Member
    • 11-2004
    • 47

    #2
    Myślałem że to tylko kobiety piją

    Comment

    • spider74
      Gość
      • 12-2004
      • 77

      #3
      Nie wiele sie pomyliles Chce uwazyc dla kobiety...ale paru moich kolegow tez gustuje, a ja tez wybredny nie jestem, tym bradziej ze to wlasne bedzie.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Źle trafiłeś. Tutaj Warka Strong uchodzi za stratotyp badziewia.

        Comment

        • Chris
          Senior
          • 05-2004
          • 812

          #5
          Krzysiu napisał(a)
          Źle trafiłeś. Tutaj Warka Strong uchodzi za stratotyp badziewia.
          Krzysiu,widzisz że kolega Spider jest jeszcze młodym użytkownikiem i być może nie wpadł na obelgi które sie rzuca na piwa z wielkich browarów.A Ty Spider czytaj wiecej na forum,a wtedy sam sobie bedziesz odpowiadał na takie pytania.Poza tym z czego chcesz zrobić to piwko z ekstraktów czy słodów? czy owe piwko ma być słodkie? i czy ma być mało chmielone? Nie wiem jak warka strong smakuje
          Last edited by Chris; 18-12-2004, 10:23.
          chickkiller :)

          Comment

          • mapajak
            Senior
            • 12-2002
            • 1187

            #6
            Odp: Smak jak Warka strong

            spider74 napisał(a)
            Juz niebawem czas na pierwsze chmielenie. Chcilabym zrobic cos w smaku zblizonym do Warki strong, jak uzyskac cos podobnego?
            Zacieraj w wyższej temperaturze około 68 st.C 15-20 min, potem podnieś do 74 i poczeaj do negatywnej próby jodowej (ok 20 min)
            Chmiel 20g marynki 60 min
            5g lubelski 1 min
            Stężenie brzeczki ustal na 15-16 Blg
            Nie wiem czy wyjdzie Warka Strong, ale otrzymane piwo będzie solidne, ciężkie, przyjemnie słodkie i delikatnie nachmielone.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Przecież kolega na początku wyraźnie napisał, że chodzi o "pierwsze chmielenie". Ja to rozumiem jako rezygnację z brewkitów i samodzielne chmielenie ekstraktów. W związku z tym ciężko mi coś polecać, bo drożdże i tak zeżrą słodycz z ekstraktów.

              Comment

              • mapajak
                Senior
                • 12-2002
                • 1187

                #8
                Twilight_Alehouse napisał(a)
                Przecież kolega na początku wyraźnie napisał, że chodzi o "pierwsze chmielenie". Ja to rozumiem jako rezygnację z brewkitów i samodzielne chmielenie ekstraktów. W związku z tym ciężko mi coś polecać, bo drożdże i tak zeżrą słodycz z ekstraktów.
                Jeśli tak, to można jedynie polecić zastosowanie szczepu drożdży płytko odfermentowującego brzeczkę, tak aby zostało w niej trochę słodyczy.

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Ja choć zdecydowanie nie lubię (p)Stronga, to niestety uzyskałem smak bardzo zbliżony do niego w mojej pierwszej warce, o czym więcej tutaj Natomiast w skrócie: użyj ekstraktów z WESa, i mało chmielu, tzn. troszkę aromatycznego, a goryczkowego max. 10g (granulatu). Oczywiście efektem nie będzie piwo zbliżone woltażowo do Stronga, podobny będzie tylko smak. Jak chcesz wzmocnić to kup na 20l tak około 0,75l spirytu i domieszaj przed butelkowaniem Co prawda jest ryzyko, że alkohol wywoła szok u drożdży i nie wytworzą piany, ale ryzyko przy wysokich napięciach jest duże
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • spider74
                    Gość
                    • 12-2004
                    • 77

                    #10
                    Dzieki. Gdybym gustowal w piwach z wielkich browarow to bym nie zaczal ich robic. chodizlo mi o uzsyaknie piwa bardzije slodkiego niz gorzkiego w wraunkach domowych, o mocy piwa wogole nie myslalem. Z drugiej strony to ciekawe ze na forum jest dzial kopie piw przemyslowych. Choc fakt faktem Warka to nie Guiness...

                    Comment

                    • slado
                      Gość
                      • 07-2003
                      • 1072

                      #11
                      Dziwi trochę krytycyzm pod adresem W Strong.
                      Właśnie pośród wielu przemysłówek, właśnie te piwko jest bardziej godne powielenia niż inne. Przynajmniej pod względem smakowym.
                      Czasami czytając recenzje szanownych forumowiczów dochodzę do zaskakujących wniosków: jak różne mogą być preferencje smakowe.
                      W wielu przypadkach miewam całkowicie odmienne odczucia niż inni.
                      Dla mnie WS jest znośnym piwkiem, tylko trochę gorszym od moich własnych

                      Comment

                      • TomX
                        Senior
                        • 09-2004
                        • 1035

                        #12
                        Krzysiu napisał(a)
                        Źle trafiłeś. Tutaj Warka Strong uchodzi za stratotyp badziewia.
                        Liberum Veto! Warka Strong to było pierwsze piwo, jakie piłem, i na całe życie bedę dobrze wspominał ten smak. Az mi ślinka zaczęła ciec
                        Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                        I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          #13
                          No ja nie piję tej marki piwa.Jest dla mnie nie do przyjęcia smakowo.Słodycz,słodycz i jeszcze raz słodycz .Nie wypiję już nigdy


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • emes
                            Nadszyszkownik Chmielowy
                            • 08-2003
                            • 4275

                            #14
                            Ktoś tu całe życie będzie miał spaczone smakowo

                            Comment

                            • oryks
                              Senior
                              • 01-2002
                              • 297

                              #15
                              Kiedy jeszcze nie robiłem własnych piw Warka Strong podobała mi się za odmienność od większości nierozróżnialnych piw przemysłowych.
                              Kiedy jednak teraz trafiło mi się skosztować tegoż piwa byłem kompletnie rozczarowany; pustka smakowa okraszona jedynie ordynarną słodyczą jakby nie mającą nic wspólnego ze słodem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎