Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

termometr

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    termometr

    podczas ostatniego warzenia zauważyłem że termometr podczas gotowania brzęczki wskazał 110*C .czy to możliwe ? czyżby awaria sprzętu
    Last edited by anteks; 30-12-2004, 13:06.
    Mniej książków więcej piwa
  • Hannibal
    Senior
    • 03-2004
    • 1426

    #2
    Może ciśnienie znacznie wzrosło
    "All the good things for those who wait"

    Comment

    • biziel
      Member
      • 10-2004
      • 53

      #3
      Brzęczka to nie woda i może wrzeć w innej temperaturze inż. 100*C. Jak chcesz zrobić kontrolę sprzętu to sprawdź w jakiej temperaturze wrze czysta woda.

      Comment

      • kangurpl
        Senior
        • 03-2002
        • 2660

        #4
        Brzeczka FJCP to nie woda ale wodny roztwór, nie ma prawa wrzeć w temperaturze 110 oC. Sprawdź lepiej termometr.
        Mi ostatnio piwo odfermentowało do 0 BLG !!!
        Ponieważ uznałem że to niemożliwe sprawdziłem balingometr.
        I faktycznie oszukiwał mnie
        Pasek papieru z nadrukowana skalą przesunął się w rurce.
        Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
        "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

        "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Comment

        • EDWIN
          Junior
          • 01-2005
          • 21

          #5
          Brzeczka to wodny roztwór wielu substancji oraz cukrów. Jego temperatura wrzenia rośnie wraz z wzrostem zawartości cukrów. Więc temp 110 st.C jest jak najbardziej możliwa!!!!!
          Najłatwiej sprawdzić termometr wsadzając go do garnka z czystą wrzącą wodą. Jeżeli pokaże Ci temp. powyżej 100 st.C to go wywal, a jeżeli trochę niżej to znaczy że jest sprawny.
          Dlaczego niżej zapytacie????
          Aby prawidłowo termometr wskazywał temperaturę to musi być CAŁY nie tyłka zbiorniczek z rtęcią lub alkoholem zanurzony w danej cieczy. W innym przypadku trzeba brać poprawkę zależną od temp. otoczenia.

          Comment

          • kangurpl
            Senior
            • 03-2002
            • 2660

            #6
            1. A ile tego cukru by musiało być aby temperatura wrzenia wynosiła 110oC?
            2. Nie wydaje mi się aby cały termometr należało zanurzać w cieczy, skalujac termometr na pewno producent uwzględnił fakt, że jego część będzie miała temperaturę otoczenia.
            Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
            "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

            "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

            Comment

            • EDWIN
              Junior
              • 01-2005
              • 21

              #7
              kangurpl napisał(a)
              1. A ile tego cukru by musiało być aby temperatura wrzenia wynosiła 110oC?
              2. Nie wydaje mi się aby cały termometr należało zanurzać w cieczy, skalujac termometr na pewno producent uwzględnił fakt, że jego część będzie miała temperaturę otoczenia.
              A więc tak:
              1. na temperaturę wrzenia brzeczki oprócz stężenia cukrów wpływ mają także wszystkie inne rozpuszczone w wodzie substancje, więc konkretnej odpowiedzi na to pytanie nie jestem w stanie udzielić, ale podrąże w niedziele temat i jak znajdę jakieś dane liczbowe to zaraz je tu umieszczę.
              2. Skąd producent przy kalibracji termometru ma wiedzieć ile będzie on znużony w cieczy i jaka będzie temperatura otoczenia. W końcu jeden termometr morze być używany na setki sposobów. Do określenia błędu przy pomiarze temperatury gdy w czasie wykonywania pomiaru część słupka rtęci znajduje się w innej temperaturze stosuje się wzór:
              t= k(tw-tl)l gdzie : k - to względny współczynnik rozszerzalności słupka rtęci (lub innej cieczy), tw – temperatura słupka przy wzorcowaniu, tl – średnia temperatura słupka o długości l, l – długość słupka cieczy wyrażona w stopniach skali termometru.

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10737

                #8
                sprawdzałe we wrzącej wodzie pokazuje 100 oC
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • mark33
                  Idę po piwo do piwnicy.
                  • 04-2005
                  • 3283

                  #9
                  Trochę z innej beczki ale nie warto tworzyć nowego wątku, bo nazywać musiał by się tak samo.

                  Zdecydowałem się na zrobienie termometru do warzenia na DS18B20, układzik jest bardzo
                  dokładny ( 0,5*C) i bogato udokumentowany. Całość pracuje na kompie za pośrednictwem RS 232 i jest dość tania ( 20zł) . Gotowy termometr z alarmem 60zł i bez możliwości dalszej rozbudowy.


                  na tej aukcji znajduja sie 2 sznurki do dokumentacji i programów.

                  Możliwości pomiarowe to, zaprogramowanie alarmu dla minimalnej i maksymalnej temperatury z sygnałem dźwiękowym lub przyszłościowo sterowaniem podgrzewania.

                  Gdzies czytałem o podobnych mini projektach

                  Comment

                  • Infam
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 715

                    #10
                    [QUOTE=mark33](...)zrobienie termometru do warzenia na DS18B20, układzik jest bardzo
                    dokładny ( 0,5*C) (...)

                    Z tą dokładnością to bym nie szalał
                    Wysłodek wie najlepiej to może coś "zaprezentuje"
                    "Dużo to nie znaczy Dobrze
                    Dobrze znaczy dużo"

                    Comment

                    • Infam
                      Senior
                      • 05-2005
                      • 715

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
                      (...)Zdecydowałem się na zrobienie termometru do warzenia na DS18B20, układzik jest bardzo
                      dokładny ( 0,5*C) i bogato udokumentowany.
                      Te 0,5*C błędu ma w ograniczonym zakresie pomiarowym (nie pamietam ale chyba od -20 do 80*C). Sprawdzałeś może w wodzie 0*C i 100*C. Mnie nie wyszły te testy zbyt dobrze (nawet jeśli uwzględnić wpływ ciśnienia atm.)
                      "Dużo to nie znaczy Dobrze
                      Dobrze znaczy dużo"

                      Comment

                      • mark33
                        Idę po piwo do piwnicy.
                        • 04-2005
                        • 3283

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Infam
                        Te 0,5*C błędu ma w ograniczonym zakresie pomiarowym (nie pamietam ale chyba od -20 do 80*C). Sprawdzałeś może w wodzie 0*C i 100*C. Mnie nie wyszły te testy zbyt dobrze (nawet jeśli uwzględnić wpływ ciśnienia atm.)
                        Wiele się nie pomyliłeś szczegóły tutaj, co do testów zauważyłem prawidłowość 99*C zaczyna się gotować, w 100*C się gotuje czyli chyba dobrze

                        Comment

                        • Infam
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 715

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33
                          (...)99*C zaczyna się gotować, w 100*C się gotuje czyli chyba dobrze
                          Aż za dobrze
                          Ja działam na trzech DS18S20, które wg katalogu mają identyczną dokładność jak DS18B20. W zerze zawyżały o ok. +1,6..2*C , w 100*C o ok. -1,5..-2,3 więc nawet jeśli brać pod uwagę skrajne (ale możliwe) ciśnienia atm. to i tak nie trzymają klasy dokł.
                          Trzeba jednak zaznaczyć, że ze względu na niskie poziomy napięć w RS232 mojego laptopa musiałem zrezygnować z trybu "parasite-power" (nie działało pow. 70*C, często zrywało komunikację) i wyprowadziłem sobie z tego RS zasilanie na Vdd.
                          Poza tym nie rozgryzłem prawdę mówiąc korekcji błędu w programiku Lampomittari (OFFSET, T zero_slope, Alpha) - w zał.
                          Przy odrobinie czasu może pobawię się tą korekcją (a może ktoś to już ćwiczył?),
                          jak nie pomoże to spróbuję podziałać na DS18B20.
                          Attached Files
                          Last edited by Infam; 13-04-2006, 09:56. Powód: brak załącznika
                          "Dużo to nie znaczy Dobrze
                          Dobrze znaczy dużo"

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎