Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pytanie o rozcienczanie brzeczki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marceli
    Senior
    • 10-2002
    • 127

    pytanie o rozcienczanie brzeczki

    witam,mam pytanie obecnie trwa u mnie fermentacja burzliwa i jutro najprawdopodobniej zleje wszystko na fermentacje cicha,chodzi mi o to czy moge w jakimkolwiek czasie tego procesu dodac wody aby nieco rozwodnic to piwko,bo wiem ze jest za mocne.prosze o pomoc,czy dodac wody po zakonczeniufermentacji burzliwej czy cichej albo zostawic tak jak jest.dzieki za pomoc
  • CarlBerg
    Senior
    • 09-2003
    • 968

    #2
    W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, aby dolać do cichej (lub przed butelkowaniem) kilka litrów przegotowanej, schłodzonej wody. Jednak jak zapewne wiesz, każde dodatkowe kombinowanie to możliwość zainfekowania i stracenia warki. Ale jeżeli bedziesz ostrożny to nie powinno być problemu.

    Moja osobista rada - zostawić to piwo takim jakim jest, porządnie wyleżakować kilka długich miesięcy w chłodnej piwniczce.
    Na wakacyjne ogniska będzie jak znalazł
    Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
    Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

    Comment

    • marceli
      Senior
      • 10-2002
      • 127

      #3
      dzieki bardzo Carlberg,chyba zrobie jak radzisz bo przeca piwo moc posiadac winno

      Comment

      • CarlBerg
        Senior
        • 09-2003
        • 968

        #4
        Jeśli można zapytać - ile w/g pomiaru ma to piwo obecnie, że chciałeś je rozcieńczać ? 15% alk ?
        Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
        Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

        Comment

        • marceli
          Senior
          • 10-2002
          • 127

          #5
          nie mierzylem alkometrem lecz moimi kubkami smakowymi na ktorych bardziej polegam i wydalo mi sie bardzo esencjonalne(wiem oczywiscie ze smak sie zmieni po fermentacji cichej ale pomimo tego wydalo mi sie mocarne)no nic zobaczymy czego nawarzulem

          Comment

          • bikfior
            Junior
            • 03-2003
            • 1

            #6
            Cześć!!
            Jesteś chyba pierwszym któremu piwo wydaje się za pełne

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎