Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Creemore Springs, Premium Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    Creemore Springs, Premium Lager

    Creemore Springs Brewere Limited, Kanada, 130 km na płn-zach od Toronto.

    Według nas, jest to piwo, które powinno znaleść się na OBOWIĄZKOWEJ liście każdego piwosza. Szkoda, że jest to mało realne.My swój egzemplarz otrzymaliśmy od kolegi, który wychował się w Kanadzie.
    RE-WE-LA-CYJ-NE! Charakryzuje się ono barwą starego złota, białą ciężką pianą i słodowo-chmielowym przecudnym aromatem. Smak - czysta poezja: wyraźna słodowość połączona z głęboką goryczką tworzy kompozycję godną podziwu. Stosunkowo niski poziom nagazowania nie przeszkadza, a wręcz podnosi walory smakowe tego piwa. Długi, chmielowy posmak jeszcze czujemy na języku
    Według opowieści znajomego, sam browar prezentuje postawę godną pozazdroszczenia. Handlowcy bowiem domagali się od browaru zwiększenia ilości warzonego piwa. Odpowiedź browaru była jednak odmowna, gdyż obawiali się, że zwiększenie mocy przerobowych browaru może się odbić negatywnie na jakości piwa (szkoda, że u Nas tak nie ma). Dlatego piwo to, może trudno dostępne, jest tak doskonałe, jak napój chmielowy doskonałym być potrafi...
    Attached Files
    Last edited by Małażonka; 06-01-2005, 23:38.

  • Noriusz81
    Senior
    • 11-2008
    • 388

    #2
    Prezent od kolegi, który 3 tygodnie gościł w kraju klonowego liścia...

    Ja miałem okazję kosztować wersji 341 ml, z kapslem dedykowanym. Po rozeznaniu wśród polonii i tubylców postanowił przywieźć mi właśnie TO piwko. I powiem, że trafił w dziesiątkę! Podwójna radość, bo Creemore Springs Premium Lager to marka piwa Nr 1000, które skosztowałem.
    Co do walorów - mogę potwierdzić słowa Małażonki. Po spróbowaniu wyczuwalna słodowość, aby po chwili wzięła górę wspaniała goryczka Dodatkowo, może nadinterpretuję, ale wyczuwałem delikatny poziomkowy aromat...
    Ogółem 6 na 6 - polecam Piwoszkom i Piwoszom
    Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
    Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
    2286 ze 162 krajów
    Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎