PDA

Wersja pełna: : Westerplatte 13, Magiel (d. Rutyna) [zamknięte]

kubciu
14-01-2005, 16:47
Byłem wczoraj w tej knajpce i szczerze mówiąc więcej tam moja noga nie postanie. Pamiętam ten lokal z czasów,gdy nosił nazwę "13". Wtedy była to naprawdę fajna knajpka. Teraz lokaz zaczyna przypominać spalunę.Siedzą tam same żule,zdemontowali część starego wystroju(zresztą bardzo fajnego). Z piwa lany Żywiec i Tyskie po 4.50zł i butelkowy Heniek,ale nie dopatrzyłem ceny.Mineralnej nie posiadają, a na pytanie o jakieś soki,pani wymieniła mi 4 rodzaje, z czego się później okazało,że 2 i tak już nie było.Natomiast połowa barowych półek była zastawiona szampanami(chyba po sylwestrze im jeszcze zostało:D ).Tak ogólnie atmosfera nieciekawa i zimno(sama barmanka chodziła w płaszczu).
Adres:ul. Westerplatte(chyba 13,bo stąd najprawdopodobniej stara nazwa lokalu) zaraz koło Domu Turysty idąc w stronę Dworca Głównego.

e-prezes
22-01-2005, 11:32
Pub dawniej nazywał się "13" i ma złą sławę - zabito tam gościa przy piwku. zmieniono nazwę, ale wraz z tym przestał być interesujący pod względem piwnym, choć wystrój jest OK.

kubciu
22-01-2005, 14:05
e-prezes napisał(a)
Pub dawniej nazywał się "13" i ma złą sławę - zabito tam gościa przy piwku. zmieniono nazwę, ale wraz z tym przestał być interesujący pod względem piwnym, choć wystrój jest OK.

Racja przypominam sobie tę sprawę.Pewnie masz rację prezezsie,że z tego powodu knajpka podupadła.

kiszot
23-01-2005, 00:23
kubciu napisał(a)
Teraz lokaz zaczyna przypominać spalunę.Siedzą tam same żule,zdemontowali część starego wystroju(zresztą bardzo fajnego). Z piwa lany Żywiec i Tyskie po 4.50zł i butelkowy Heniek,ale nie dopatrzyłem ceny.

To żule piją teraz piwa po 4.50? I do tego takie ekskluzywne? Swiat na głowie staje :rolleyes:

kubciu
23-01-2005, 14:51
kiszot napisał(a)
To żule piją teraz piwa po 4.50? I do tego takie ekskluzywne? Swiat na głowie staje :rolleyes:

Pisząc żule nie miałem na myśli tych pospolitych,co ciągną jabole na mieście,tylko chodziło mi o tych,którzy przychodzą stale do jednej knajpy i nie interesuje ich nic,poza tym żeby się nawalić do upadłego.

e-prezes
01-10-2005, 10:28
lokal zwie się aktualnie RUTYNA i ma w planach imprezy muzyczno-poetyckie :rolleyes: pierwsze były wczoraj i dziś również.

Maggyk
01-10-2005, 11:38
Skoro to Pub rutyna to tutaj (http://www.rutyna.pl/) można się o nich dowiedzieć więcej.
A leją tam: Żywiec (5 zł za 0,5 l); Okociim (3,50 promocja) Tyskie (4, 50).

Nad pubem tym objęła honorowy patronat Latająca Tawerna. Skupia ona osoby, które kiedyś imprezowały w Tawernie pod Jagnięciem. Szczegóły tu (http://www.tawernapodjagnieciem.com/)

e-prezes
24-10-2005, 12:23
wpadliśmy tam po uroczystościach 10 lecia BP i jest to kolejny lokal ze Smoczą. cena bodajże 4 zł za 0.5 litra.

slawekkazek
08-11-2005, 22:39
Pamiętam ten lokal z czasów,gdy nosił nazwę "13". Wtedy była to naprawdę fajna knajpka. Pub dawniej nazywał się "13" i ma złą sławę - zabito tam gościa przy piwku. Nie mogę się doczekać wizyty w tak fajnej knajpce :D . A tak na serio pamiętam ją (źle) z dawnych lat. Pięć minut przed 23 sprzedano nam piwo, a o 23 poinformowano, że lokal się zamyka i musimy się wynosić. Ktoś tam wylał nie wypite piwo na stolik, no i mieliśmy kłopoty.

Maggyk
09-02-2006, 09:34
Skoro to Pub Rutyna to tutaj (http://www.rutyna.pl/) można się o nich dowiedzieć więcej.
Hmm przy okazji przygotowań do wizyty w Krakowie okazało się, że link do ich strony już nie działa.

Maggyk
09-02-2006, 10:08
Najbliżej skrzyżowania Westeplatte z ? mamy poszukiwać Rutyny, bo jakoś nie potrafię zlokalizować na mappie Domu Turysty?

e-prezes
09-02-2006, 10:37
Jak tam trafić? Wychodząc z dworca do przejścia podziemnego, skręcić w boczny (na lewo) korytarz i wyjść koło sklepu zabawkowego na ul. Westerplatte. podążać nią 500 m i się trafi.
Jeśli samochodem to inna bajka i na tym się nie znam, ale w pobliżu na ul. Kopernika jest parking strzeżony.

Shlangbaum
10-02-2006, 17:57
Najbliżej skrzyżowania Westeplatte z ? mamy poszukiwać Rutyny, bo jakoś nie potrafię zlokalizować na mappie Domu Turysty?
Oto i mapa :D

Pogoniarz
10-02-2006, 21:58
Z dworca to rzut beretem.Piwko smaczne(oczywiście piszę o Smoczej),wystrój też w porządku,gościu polewający piwko bez zarzutu.Nic tylko przybywać :stout:
Fakt jest troszkę "miejscowych chłopaków";) ,ale jak byliśmy nic ,a nic nie nie przeszkadzaliśmy sobie nawzajem.Można dla rozgrzewki wypić n.p Grzańca Galicyjskiego :)

sardaukar
08-03-2006, 12:29
Z dworca to rzut beretem.Piwko smaczne(oczywiście piszę o Smoczej),wystrój też w porządku,gościu polewający piwko bez zarzutu.Nic tylko przybywać :stout:
Fakt jest troszkę "miejscowych chłopaków";) ,ale jak byliśmy nic ,a nic nie nie przeszkadzaliśmy sobie nawzajem.Można dla rozgrzewki wypić n.p Grzańca Galicyjskiego :)

Fajny lokal, ale zadymiony czasem ponad miarę. Piw do wyboru jak nigdzie indziej. Czasem jednak brak tego krakowskiego :(

e-prezes
23-03-2006, 14:08
wczoraj jak zwykle nie było tam Smoczej Głowy ani z nalewaka, ani z butelki i jak zwykle zacap dymu tytoniowego pozostawał długo na moim ubraniu, mimo, że mój rozmówca nie palił a w lokalu było raptem parę osób (w tym stały skład przy barze).

e-prezes
13-04-2006, 16:31
Racja przypominam sobie tę sprawę.Pewnie masz rację prezezsie,że z tego powodu knajpka podupadła.

i znów podupada. lokal jest nieoficjalnie na sprzedaż.

e-prezes
03-10-2006, 20:46
Byłem dziś w pobliżu i wygląda na to, że coś się będzie działo... Zniknął co prawda szyld, ale jest remont w środku. Jak będą o czym pisać to dam znać.

e-prezes
13-11-2006, 16:35
Byłem dziś w pobliżu i wygląda na to, że coś się będzie działo... Zniknął co prawda szyld, ale jest remont w środku. Jak będą o czym pisać to dam znać.
no i otwarto nowy lokal, pod nową nazwą (cholera zapomniałem w drodze do domu jaką).

tytułem komentarza do poprzedniej działalności - właściciel dostał lokal w spadku od kogoś z rodziny i zwyczajnie nie umiał się nim zająć, dlatego padł. teraz jest nowy właściciel, więc o Smoczej można zapomnieć.

Shlangbaum
15-11-2006, 23:26
no to szkoda :kac:

e-prezes
14-01-2007, 09:22
Przed wejściem napis "Magiel. Pub dla bab". Lokal zmienił wystrój, sam bar też trochę inaczej wygląda. Nie ma już loży przy kibelku, ale jest za to druga salka w głębi, na końcu. Wszystko bardzo jasno oświetlone i takie bezpłciowe. Kibelek jeden, koedukacyjny, w lepszym stanie jak w Rutynie. Z piw Żywiec i Leżajsk po 5 zł.
Towarzystwo gówniażerskie z sąsiedniego uniwerku. błeeee...

e-prezes
25-10-2007, 18:25
Nie jest tak źle. Piwa bez zmian, ale dodatkowo jest gastronomia i sam lokal prezentuje się dużo lepiej niż 3 poprzednie w tym miejscu.

e-prezes
27-05-2008, 13:29
Ostatnio widziałem tam Tyskie, więc powrót do korzeni... :p