Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwa z Ukrainy offtopic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Piwa z Ukrainy offtopic

    Z poniższego tematu zostały wycięte opisy piw i wklejone do odpowiednich wątków. Krzysiu opisywał Sławutycz Pivo (Premium), Obołoń Premium, Lwiwskie Switłe i Lwiwskie Switłe. Z tegoż tematu wyciąłem też opis piwa Obołoń 2000 e-prezesa.
    T_A




    Skromniutki przegląd czterech popularnych piw naszego południowo - wschodniego sąsiada. W porównaniu z tym, co pamiętam z lat osiemdziesiątych – ogromna zmiana. Ładne butelki, zaopatrzone w całkiem przyzwoite etykiety, kontretykiety i krawatki, firmowe kapsle. Cecha charakterystyczna – na etykietach i kontrach bardzo dużo informacji: zawartość ekstraktu, zawartość alkoholu, wartość energetyczna, informacje o producencie (nazwa, adres, telefon, e-mail lub www) oraz króciutka bajka, czemu akurat to piwo jest takie świetne.

    a poniżej: cztery piwa w cztery kolejne dni.
    Last edited by Twilight_Alehouse; 29-09-2005, 22:00.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Z powodu trudności obiektywnych (czwartek - Mordownia, piątek - nocna jazda autem) następne wpisy będą opóźnione o dwa dni. Zainteresowanych proszę o wyrozumiałość

    Comment

    • Gambrinus
      • 06-2001
      • 696

      #3
      Ja czekam niecierpliwie, albowiem lubie Slawutycz i Obolon, i ciekaw jestem czy masz jakies ich piwa i co o nich sadzisz.
      Popieraj małe browary!!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Mam właśnie na dzisiaj i jutro

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Z czterech przedstawionych tutaj piw najbardziej do gustu przypadł mi "Obołoń". Przyjemne, orzeźwiające piwo, dobre na upały, mimo, że najmocniejsze z grupy, sprawia wrażenie lekkiego.
          Piwa Lwowskie to solidne, dobrze wychmielone pilznery. Oceniam je wysoko, z tym że bardziej do gustu przypadł mi "Obołoń" z racji tego, że jestem zwolennikiem piw lekkich i łagodnych.
          Zdecydowanie pod kreską Sławuticz, ale nie wiem, czy to przypadek jednostkowy, czy prawidłowość. Kiedyś pewnie to sprawdzę.
          Ogólnie - jestem bardzo mile zaskoczony poziomem piw ukraińskich. Pamiętam te śmieszne produkty sprzed kilkunastu lat, to była tragedia. Kolega kiedyś przywiózł te wynalazki, nie mogliśmy w czterech zmęczyć jednej butelki. Ale jak widać, wpływy cywilizacji łacińskiej przeważyły nad cywilizacją bizantyjsko - turańską i na Ukrainę można jechać bez obawy śmierci z pragnienia

          Comment

          • skandal
            Senior
            • 05-2002
            • 1439

            #6
            Witam i chyle czoła przed znawcami!
            Będąc w tym roku na Krymie i w Odessie piłem kilka ich piwek.Najbardziej mnie zaskoczyła spora ilość piwek w sklepach naprawde sporo marek.Najlepsze które piłem (może mi sie tylko tak wydawało ze najlepsze bo ostatnie 2,5 tygodnia spędziłem w górach na Krymie w mało komfortowych warunkach bez piwka) to Czarnomorske, piliśmy je na jednej z alei w Odessie nigdy tego nie zapomne: namiot,bar,kufle jakich w Polsce w takim barze ze świecą szukać (miałem ochote podwędzić bo były świetne ale sie nie dało ) i ceny za 0,6l tak niskie że szok. Bardzo dobre!

            Comment

            • kamyczek77
              Senior
              • 09-2001
              • 458

              #7
              Właśnie wróciłam z Krymu.Piwa Ukraińskie są rzeczywiście bardzo smaczne.Najbardziej jednak podpasował mi browar Obolon-pycha.
              Przywiozłam też Pjęknikowi Bile niefiltrowane(pszeniczniak!).
              Pozostawię mu pole do popisu i zdradzę tylko,że wypiłam ich ok 10.
              Od piwa z puchy bolą nas brzuchy!!!

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎