Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Łódź, Gdańska 67, Dom Piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Łódź, Gdańska 67, Dom Piwa

    No to wreszcie mamy sklep piwny w Łodzi (o ile się nie mylę nikt jeszcze o nim nie wspominał).
    Przy rogu Gdańskiej i Zielonej - nazywa się dumnie DOM PIWA. Funkcjonuje od grudnia, w środku jeszcze pachnie nowością, ale... nie rzuca na kolana. Lokalik mały, wystrój mało odkrywczy (butelki równiutko stoją na półkach). Asortyment - standard, trudno w zalewie lechowsko-vanpurowskiej znaleźć coś ciekawego, ale owszem, można wypatrzeć Belgię (Kronengold Mocne, Grunengold Export), Wąsosz (Mocne), Jabłonowo (Imperator) czy Lwówek (Książęce). Mam jednak wrażenie, że są to dzieła przypadku, a nie wynik zamiłowania właściciela (zresztą wybór piw "mocnych" i "bardzo mocnych" może co najwyżej świadczyć o zamiłowaniu do szybkiego zbicia kasy). Niemniej trzeba docenić, że sklep w ogóle jest i mieć nadzieję że będzie miał się coraz lepiej.
    Niestety, kompetencja młodej pani sprzedawczyni pozostawia wiele do życzenia. Na pochlebne uwagi dot. piwa lwóweckiego zareagowała dziwnym grymasem, pytając o plany zaopatrzeniowe, w ogóle nie wiedziała co powiedzieć...
    No cóż, tym bardziej trzymam kciuki.
    Blog: Piwna Brytania
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Wypatrzyłem już ten sklepik, ale jeszcze nie udało mi się do niego zajrzeć. Szkoda że taki kiepski asortyment, bo spodziewałem się czegoś lepszego. No i szkoda że taka ekspedientka niekumata. Niemniej może jutro przeprowadzę wizję lokalną.

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Tez tam zajrzalem na poczatku stycznia, wybor nie powalal na kolana. Lwowka jeszcze nie bylo, jak piszecie ze sie pojawil to moze idzie ku dobremu...
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • albeertos
        Senior
        • 10-2001
        • 2313

        #4
        Podobnie zaczynał sklep w Poznaniu. Poza lokalną Fortuną nic ciekawego nie było, na pytanie o różne piwa to nic nie widzieli kiedy i ile, trochę działali, po czym przenieśli lokalizację i skończyli jako bistro. Nie chciałbym być złym prorokiem, ale nazwa "Dom Piwa" i sprzedający który nie ma za dużo powiedzenia w temacie piwa dobrze nie wróży. Bo jak tu dogodzić klientom niszowym (no bo chyba takie jest założenie sklepu z taką nazwą )skoro nie ma o czym z nimi rozmawiać...
        (_)>
        Nigdy się nie poddawaj!!!
        Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
        Lech jest tam gdzie jego wiara
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Dreamer
          Senior
          • 05-2003
          • 1576

          #5
          Taak... historię poznańskiego przybytku piwnego znam z opowieści na Forum i rzeczywiście, oby nie skończyło się tak samo. No, chyba że ktoś wpadnie na dobry pomysł i otworzy w Łodzi lokal dorównujący Brovarii... Ale to już inna bajka...
          Blog: Piwna Brytania

          Comment

          • Dreamer
            Senior
            • 05-2003
            • 1576

            #6
            Łódź - sklepy (temat do edycji)

            O sklepie Dom Piwa na Gdańskiej 57 (przy rogu z Zieloną) sam pisałem tutaj. Zdecydowany przerost formy nad treścią (czego się zresztą obawialiśmy). Sklep piwninen nazywać się Dom Piwa Koncernowego. Nie ma tam nic godnego uwagi, poza starszą panią, która obsługuje ten interes, nic nie wie o piwie i lepiej jej o nic nie pytać, bo wtedy się stresuje i robi bardzo nieszczęśliwa...
            Last edited by Maggyk; 07-10-2005, 08:01.
            Blog: Piwna Brytania

            Comment

            • o_slon
              Junior
              • 05-2005
              • 24

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
              O sklepie Dom Piwa na Gdańskiej 57 (przy rogu z Zieloną) sam pisałem tutaj. Zdecydowany przerost formy nad treścią
              Czytałem to ale ten "dom piwa" odwiedziłem już dawno i uznałem że nie warto o nim wspominać. Wkurza tylko to ze nazwa moze być myląca - ale tylko raz. Drugi raz wiadomo żeby tam nie wchodzić bo nie ma po co.
              naturalnegeny.pl

              Comment

              • Sokół83
                szynkarz
                • 12-2004
                • 1598

                #8
                wybór się trochę po poprawił, zastałem dziś:
                - wszystkie 4 Ciechany
                - Grudziądzkie 6,8% (czerwone) - nie dojrzałem czy niepasteryzowane
                - Heban i 1795 jasny

                jednak na miano domu piwa sklep nie zasługuje, zdecydowanie lepiej pójść około 500 metrów na Kopernika 19 http://www.browar.biz/forum/showthre...969#post718969
                Last edited by Sokół83; 25-10-2007, 15:06.
                Z INNEJ BECZKI

                www.fotopolska.eu

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎