Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przemyśl - co pić i gdzie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ArturŁ
    Senior
    • 11-2004
    • 374

    Przemyśl - co pić i gdzie?

    Może będę wybierał się w ferie na Ziemię Przemyską.Czy jest jakieś piwo,które powinienem koniecznie spróbować tam będąc?.Jeśli tak - to gdzie je można nabyć?.Nie znalazłem niestety w dziale "sklepy z piwem" żadnego sklepu przemyskiego.
  • peter_1000
    Senior
    • 05-2003
    • 583

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ArturŁ
    Może będę wybierał się w ferie na Ziemię Przemyską.Czy jest jakieś piwo,które powinienem koniecznie spróbować tam będąc?.Jeśli tak - to gdzie je można nabyć?.Nie znalazłem niestety w dziale "sklepy z piwem" żadnego sklepu przemyskiego.

    Jako chyba jedyny przedstawiciel Ziemi Przemyskiej na forum czuję się przywołany do odpowiedzi.
    Przemyśl mimo że pięknym miastem jest, nie zachwyci Cię jeśli chodzi o folkor piwny oraz wybór piw. Delikatnie mówiąc to piwna pustynia. W knajpach najczęściej dostępne są produkty koncernowe. Ostatnio coraz więcej Tyskiego, które zaczęło wypierać z rynku nawet piwa żywieckie. Jedynym znanym mi chlubnym wyjątkiem jest niewielki bar na ul Leszczyńskiego, gdzie dostaniesz bardzo dobre piwo Janowskie.
    Jeśli chodzi o sklepy sytuacja jest troszeczkę lepsza jednak i tu coś ciekawego można znaleźć od przypadku do przypadku. Nie nabędziesz tu niestetu piw regionalnych bo takowych po prostu już nie ma (wyjątek to podrzeszowski a niedostępny u nas Romus) Godnym polecenia jest sklepik w Rynku obok budynku Muzeum Ziemi Przemyskiej oraz monoplowy sklep Juwena na Kazimierzowskiej (50 metrów dalej) gdzie można kupić coś innego niż Żywiec, Okocim Tyskie i Lech.
    Taki stan rzeczy bardzo mnie smuci między innymi dlatego iż Przemyśl szczyci się być miastem szwejkowskim; od paru lat urządzane są tu Manewry Szwejkowskie a w zeszłym roku wytyczony został szlak szwejkowski biegnący z Radoszyc przez Sanok właśnie do Przemyśla. Nie idzie jednak za tym wzrost kultury i świadomości piwnej. Może także dlatego że wśród potentatów łatwiej znaleźć chętnych do sponsorowania tychże przedsięwzięć.
    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

    Comment

    • ArturŁ
      Senior
      • 11-2004
      • 374

      #3
      Dzięki serdeczne za informację!Będę wiedział od razu w którym kierunku się udać.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎