Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ekspres do kawy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    Ekspres do kawy

    Jak już wpisałam w temacie "Forumowa kawiarenka" od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu ekspresu do kawy. Warunek: musi to być dobry ekspres ciśnieniowy (przepływowy do mnie nie przemawia). Jako, że w marcu oczekuję tzw. trzynastej pensji – pomyślałam sobie, że byłaby to dobra okazja do zakupu takiego ekspresu. Na rynku jest ich jednak sporo, a ceny wahają się od 300,00 do 5 000,00 złotych. Niby wszystkie są 15-sto barowe, wszystkie mają dysze do spieniania mleka, czasem pojemność jest różna (ale dla nas, do użytku domowego, nie jest to bardzo istotne). Na co więc mam zwracać uwagę? Jakie firmy są dobre w produkcji tego typu sprzętu? Może ktoś z Was byłby w stanie mi pomóc?

    PS. Bądźmy szczerzy – wydaje mi się, że wydatek 600-800,00 złotych ogranicza moją ochotę zakupu takiego sprzętu, czy więc powinnam szukać, czy lepiej na samym początku dać sobie z tym spokój?

  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Bardzo dobre pytanie - też jestem zainteresowana odpowiedziami. Ostatnio połasiłam się na taki śmieszny ciśnieniowiec w Makro, za niecałe 200 zł, ale niestety, jak tam przyjechałam wieczorem pierwszego dnia promocji, to już był wykupiony Nie pamiętam, jakie miał parametry, ale jak go trafię to i tak go kupię, bo za takie pieniądze warto wypróbować, co jest z nim nie tak

    P.S. Na otarcie łez po wykupionym ekspresie kupiłam sobie parowar i komplet garów
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • pieczarek
      zwykle cham i prostak
      • 06-2001
      • 5011

      #3
      Oczywiście nie na temat, ale jak sobie czytam, że dostajesz "13", która pozwala Ci rozważać ewentualność zakupu ekspresu do kawy w granicach do 5 tysięcy złotych, to normalnie ściska mnie w dołku. Cieszę się, że są w naszym kraju urzędnicy właściwie doceniani. Sam bym tak chciał.

      A co ekspresu w promocji za 200 zł, to wydaje mi się Marusiu, że nie masz czego żałować. Takie urządzenie nadaje się zwykle tylko do tego, aby się zorientować na co zwracać uwagę w docelowym sprzęcie. Nie sądzę, aby ekspresy miały być jakimś wyjątkiem wśród urządzeń elektronicznych i agd.

      Comment

      • zbysia
        Senior
        • 09-2004
        • 907

        #4
        Cześć dziewczyny - jako namiętny "pijaciel"espresso wydawałem kupę kasy na najlepszą kawę po tej stronie Alp - oczywiście w Częstochowie , a w zaciszu domowym pozostawała tylko mocca. Działo się tak do świąt, kiedy to moja druga połowa po spędzeniu miesiąca w sieci zrobiła mi super gwiazdkę i wiem nawet ile zapłaciła - 150 zł. Jest to trochę starszy model Rowenty Adagio. Super łycha ze stopniowanym dociskiem i dźwignią do wyrzucania fusów. Ręczne obsługiwanie - to oczywiście podstawa - mogę regulować tak zwaną "wysokość" wody.
        fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

        Comment

        • Małażonka
          Senior
          • 03-2003
          • 4602

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
          Oczywiście nie na temat, ale jak sobie czytam, że dostajesz "13", która pozwala Ci rozważać ewentualność zakupu ekspresu do kawy w granicach do 5 tysięcy złotych, to normalnie ściska mnie w dołku. Cieszę się, że są w naszym kraju urzędnicy właściwie doceniani. Sam bym tak chciał.(...)
          Pieczarku, czytaj dokładnie: napisałam, że interesuje mnie przedział cenowy 300,00-800,00 złotych, a nie 300,00 - 5 000,00
          To, że i takie ceny osiągają ekspresy ciśniniowe, nie oznacza wcale, że zamierzam tyle forsy na nie wydawać...

          Comment

          • may
            Senior
            • 01-2002
            • 1508

            #6
            Pięknie - na Żelaznej szykuje się nowa inwestycja sprzętowa. Chcesz porad to proszę:

            W pracy używam ekspresu ciśnieniowego marki DeLonghi, a dokładniej CAFE FIRENZE z czterema opcjami parzenia kawy: 1.Light; 2.Medium; 3.Strong; 4.Cappuccino. Z tego co wiem sprzęcik kosztował ok.300 zł. Jego możliwości moim znaniem są wystarczające.
            W domu natomiast posiadam ekspres przelewowy - ślubny prezent i choć jest bardzo prymitywny ( np. posiada pojemnik na papierowy filtr) - również jestem z niego zadowolony. Jeżeli zależy Tobie na dobrze parzonej kawie to raczej powinnaś się skupić na dobrym doborze gatunków kawy.
            Sa też inne opcje parzenia i tu najlepiej jednak kawa smakuje parzona w tyngielku (np. po turecku) i oczywiście w koffieterze. Wybór należy do Ciebie.

            Comment

            • zbysia
              Senior
              • 09-2004
              • 907

              #7
              May zwraca uwagę na gatunki kawy i przy chęci wypicia czegoś zbliżonego do "un caffe" na to fundamentalne znaczenie. Sam kupuje "essere" po 12,50 za puszkę 250 g, choć ostatnio zdradzam ten gatunek dla "segaffredo" w dwupaku za 12,60, gdy obok na półce leży ten sam gatunek kawy po 13 z hakiem za jedną paczkę . W sobotę dostałem zakupioną przez internet "Lavazza" po 7 zł robioną na rynek francuski - okazało się, że jest to kawa do ekspresów przelewowych i nie daje normalnego produktu z ekspresu ciśnieniowego.
              fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

              Comment

              • Małażonka
                Senior
                • 03-2003
                • 4602

                #8
                Że sama kawa ma fundamentalne znaczenie - to wiem. Już dziś (mimo, że nie mam ekspresu) kupuję tylko i wyłącznie 100% Arabicę. Żadne tam mieszanki nie wchodzą w rachubę, a i tu się zdarza, że kawa kawie nie równa....

                Comment

                • may
                  Senior
                  • 01-2002
                  • 1508

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka
                  Żadne tam mieszanki nie wchodzą w rachubę...
                  Oj nie wiesz co piszesz . Mieszanki tzw. rubusty są niczego sobie i oczywiście skomponowane z dobranych gatunków dają świetne efekty smakowe.
                  Wracając jednak do tematu: poszukaj wśród ofert ekspresów właśnie włoskiej marki DeLonghi - są to moim znaniem najlepsze sprzęty.

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #10
                    Na Allegro jest całkiem spory wybór ekspresików
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #11
                      Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczegotego nikt nie kupuje?
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • yendras
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 2052

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika may
                        [...] poszukaj wśród ofert ekspresów właśnie włoskiej marki DeLonghi - są to moim znaniem najlepsze sprzęty.
                        Przez jakiś czas byłem posiadaczem ekspresu DeLonghi i niestety nie mogę powiedzieć, że byłem szczęśliwym posiadaczem. Nie pamiętam co to za model, ale właśnie jakiś taki za mniej więcej trzy stówy. Był beznadziejny i nie wytrzymał porównania z ekspresami, które były i są u mnie w pracy (a wcale nie były to jakieś wypasione sprzęty). Kawę stosowałem taką samą.
                        Teraz przymierzam się do kupna porządnej zaparzarki z tłokiem-filtrem.

                        Comment

                        • Małażonka
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 4602

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                          Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczegotego nikt nie kupuje?
                          No, właśnie....
                          A swoją drogą znalazłam inny ekspresik, o jakże zachęcającej cenie
                          Last edited by Małażonka; 31-01-2005, 14:51.

                          Comment

                          • Małażonka
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 4602

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yendras
                            (...)z ekspresami, które były i są u mnie w pracy (a wcale nie były to jakieś wypasione sprzęty). Kawę stosowałem taką samą.
                            Teraz przymierzam się do kupna porządnej zaparzarki z tłokiem-filtrem.
                            Yendras, mógłbyś napisać z jakiej firmy korzystasz w pracy?
                            Uzasadniam swoje pytanie tym, że ogólnie do włoszczyzny nie mam zaufania..

                            Comment

                            • Rolek
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 1038

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                              Czy ktoś może mi wyjaśnić, dlaczegotego nikt nie kupuje?
                              A bo to jest aukcja prywatna.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎