Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Forumowicze a historia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mikołajj
    Senior
    • 01-2005
    • 106

    Forumowicze a historia

    Pojawiały się już na forum tematy dotyczące historii, ale tylko jej kawałków. Jestem wielkim miłośnikiem historii (XVII wiek) i chciałbym zaszczepić to też w innych. Myślę że, na tym forum najlepszym argumentem będzie to że niesamowity klimat ma picie piwa w ruinach zamków Napiszcie jakie okresy historii lubicie? Jeżeli ktoś nie lubi to dlaczego? A jeżeli będziecie zainteresowani przyjechaniem na jakiś turniej to też napiszcie, znam pare dat w czasie wakacji to je zamieszcze jak ktoś będzie chciał.
  • may
    Senior
    • 01-2002
    • 1508

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mikołajj
    Napiszcie jakie okresy historii lubicie? Jeżeli ktoś nie lubi to dlaczego?

    Historię uwielbiam - szczególnie okres dwudziestolecia międzywojennego i początki II Wojny Światowej (Kampania Wrześniowa 1939). Na studiach specjalizowałem się w badaniu i ściganiu zbrodni hitlerowskich i sowieckich dokonanych we wrześniu 1939 r.
    Oczywiście okresem mniej lubianym są lata po 1945 r. A tak pozostałe okresy historyczne są znośne.

    Comment

    • mikołajj
      Senior
      • 01-2005
      • 106

      #3
      Historia XX wieku jest mi bliska z powodów rodzinnych, uczestnictwa moich przodków po mieczu w najważniejszych wydarzeniach wojennych dla Polski XX wieku, ale XVII wiek ma w sobie coś "bajkowego", niesamowicie oryginalnego. Każde dziecko powie że w Średniowieczu walczyli rycerze w "wielkich ciężkich zbrojach". A niewiele osób powie o XVII wieku coś poza negatywnymi stereotypami dotyczącymi szlachty. Mnie pociąga Ukraina, tamtejsza wolność i waleczność. Wielki wpływ na moją wyobrażnię mają rozległe stepy na których walczono konno. Odzywa się we mnie tatarska krew

      Comment

      • may
        Senior
        • 01-2002
        • 1508

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mikołajj
        ...ale XVII wiek ma w sobie coś "bajkowego", niesamowicie oryginalnego. Każde dziecko powie że w Średniowieczu walczyli rycerze w "wielkich ciężkich zbrojach". A niewiele osób powie o XVII wieku coś poza negatywnymi stereotypami dotyczącymi szlachty. Mnie pociąga Ukraina, tamtejsza wolność i waleczność. Wielki wpływ na moją wyobrażnię mają rozległe stepy na których walczono konno. Odzywa się we mnie tatarska krew
        Faktycznie Rzeczpospolita Obojga Narodów ma w sobie coś bajkowego.

        Comment

        • ArturŁ
          Senior
          • 11-2004
          • 374

          #5
          Historia to bardzo ciekawa,inspirująca nauka.Wszak jest nazywana "nauczycielką życia".Nie ukrywam,że sam jestem jej pasjonatem.A interesuje mnie każdy jej okres w każdym świata regionie,historia każdego ludu.I tak ciekawi są dla mnie mistrzowie oblężeń - Asyryjczycy,prawa Hammurabiego,Górny i Dolny Egipt,Sparta,Kartagina (ukochana moja Kartagina...),Rzym,Słowianie,Wikingowie,początki naszego kraju,tudzież innych państw (patrzcie na tysiące lat istnienia Chin...) i dalej i dalej wszystkie okresy historii,aż do historii najnowszej.Zliczyć by tego nie można.Pożeram każdą publikację historyczną jaka wpadnie w me łapki drżące.

          Comment

          • Pawcik
            Senior
            • 08-2003
            • 108

            #6
            Mnie najbardzie interesuje okres II W.S. a szczegolnie uzbrojenie niemieckie i rozne ukryte w czasie wojny glownie przez Niemcow skarby i to co ukradli w okupowanych krajach i dotad sie nie znalazlo.

            Comment

            • cyborg_marcel
              Senior
              • 03-2003
              • 3467

              #7
              Cyborg lubi poczytać, aczkolwiek nie zawsze koduje wszystkie szczegółowe daty... ostatnio wczytuję się w historię Chin w XX w. , a zawodowo ponoć zajmuję się Egiptem Starożytnym
              Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

              Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                1. wojny śląskie (1741 - 1763)
                2. francuskie wojny rewolucyjne i napoleońskie (1791 - 1815)
                3. wojna domowa w USA (1861 - 1865)
                4. wojny europejskie (1864 - 1866)
                5. historia fortyfikacji (1740 - 1914)
                6. historia okrętów pancernych (1861 - 1945)
                7. historia przemysłu piwowarskiego (1786 - 1945)
                8. historia Świdnicy (1244 - 2005)
                9. i parę jeszcze innych historii, których chwilowo nie potrafię sobie przypomnieć.

                Comment

                • Standarte
                  Gość
                  • 08-2003
                  • 467

                  #9
                  I ja się zgłaszam do grona "historyków". Moje koniki to głównie średniowiecze (z naciskiem na h. Polski i ruch krucjatowy) oraz Austro - Węgry/XIX wiek/I Wojna Światowa.

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    II Wojna Światowa i historia lotnictwa.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      #11
                      Muszę się przyznać, że choć interesuję się historią, nie mam szczególnie ulubionych okresów. Mam natomiast zamiar poznać lepiej historię Żydów i Izraela. W tym celu napisałem pracę magisterską o wojnie Yom Kippur, a teraz czytam "Historię Żydów" Paula Johnsona.
                      Last edited by arcy; 01-02-2005, 07:40.

                      Comment

                      • sloniatko
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1014

                        #12
                        Mnie też można zaliczyć do historyków Główne zanteresownie to polskie średniowiecze (wojny polsko-krzyżackie, dzieje zamków). Swego czasu też interesowałem sie bronią pancerną (niemiecka II wojna światowa)
                        Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                        Comment

                        • bury_wilk
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 2655

                          #13
                          Starożytność, średniowiecze, Rzeczpospolita szlachecka, II Wojna Światowa (również pod kontem broni pancernej, lotnictwa i marynarki wojennej).
                          Lubię kiedy się zieleni
                          Lubię jak się piwo pieni...

                          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                          Comment

                          • zythum
                            Kot Makawity
                            • 08-2001
                            • 8305

                            #14
                            Okres Średniowiecza (cóż Krzyżacy Forda kiedyś zrobili swoje) oraz historia powojenna. Poza tym niezależnie od okresu czasu nazwijmy to historia praw pracowniczych i praw człowieka, systemy polityczno społeczne w kontekście danego okresu historycznego, wszelkie ważne wydarzenia, rewolucje, bunty itp. Ogólnie historia interesuje mnie jako poznanie pewnych wydarzeń które miały wpływ na rozwój i kształtowanie społeczeństw, różnych praw oraz na powstawanie idei społeczno-polityczno-humanistycznych.
                            Last edited by zythum; 01-02-2005, 09:42.
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • arcy
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 7538

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bury_wilk
                              Starożytność, średniowiecze, Rzeczpospolita szlachecka, II Wojna Światowa (również pod kontem broni pancernej, lotnictwa i marynarki wojennej).
                              Ale żeby tak od razu pancernym w konta zaglądać?

                              FCJP
                              Last edited by arcy; 01-02-2005, 09:51.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎