Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwiwśka Pywowarnia, Wysokyj Zamok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter_1000
    Senior
    • 05-2003
    • 583

    Lwiwśka Pywowarnia, Wysokyj Zamok

    Piwo zakupione niedawno na Ukrainie. Jego parametry to
    Ekstrakt 13%
    alkochol 5,4 % obj.

    Na etykiecie oprócz loga producenta i nazwy piwa zamieszczony jest także napis "Lagier" (postaram się zamieścić skany).
    Po ekstrakcie widać że na Ukrainę nie dotarł jeszcze krwiożerczy kapitalizm i browary nie oszczędzają na surowcach wmawiając później konsumentom że piwo pełne to 11,5 % ekstr.
    Piwo o dosyć jasnej barwie i niskiej pianie, która po opadnięciu zamieniła się na resztę konsumpcji w ładny biały kożuszek. Zapach przyjemny bardziej słodowy niż chmielowy. Nagazowanie odpowiednie, jednak tyci więcej by piwu nie zaszkodziło. W smaku za to Wisokij Zamok jest bardzo przyzwoitym piwem. Wyczuwalna mocna goryczka (czemu nie udzieliła mi się w zapachu??). Poziomem nachmielenia jest podobna do głubczyckiego Braxa, jednak jest dużo, dużo bardziej przyjemniejszą. Akcenty słodowe także dobrze wyczuwalne. Dobrze wyważone (lub wawarzone )w stosunku do silnego nachmielenia. Pełność tego piwa wyczuwalna jest na języku i na podniebieniu. Ja ze swojej strony bardzo polecam to piwo z Browaru Lwowskiego. Moja ocena: 4,5
    Last edited by peter_1000; 31-01-2005, 22:02.
    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia
  • Regent
    Senior
    • 10-2002
    • 512

    #2
    Piana gruboziarnista, szybko zanika, kolor złoty, klarowne. W moim przypadku mocno gazowane. Smak - pierwszy łyk i wyczuwam alkohol co dziwne bo aż tak wiele go nie ma, pozatym goryczka na przyzwoitym poziomie. Zapach chmielowy i jakby przekwitłych owoców. Bardzo przyjemny posmak w ustach po wypiciu.
    Termin przyd. do spożycia 14.07.05 4 mic. i teraz nie wiem czy wypiłem piwo przeterminowane czy też ważne ono jest 4 miesiące od wydrukowanej daty?
    Attached Files
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • djkynek
      Senior
      • 03-2005
      • 122

      #3
      A to dopiero podbic temat sprzed 6 lat. Ukraincy podaja date produkcji. Trzeba doczytac na kontrze ile do tego doliczyc. Zazwyczaj, jak w Polsce wszystkie pasteryzowane 6 m-cy.
      Teraz na Ukrainie taka sama faza, jak w Polsce - kazdy browar robi tez piwa niepasteryzowane, o krotszym terminie przydatnosci.

      Comment

      • djkynek
        Senior
        • 03-2005
        • 122

        #4
        Przede mna "limitowana wersja" "limitowanij swiatkowij sort" - ponoc na 755-lecie starego, ukrainskiego miasta Lwowa. Parametr, jako jedyny to zaw. alk. - 5 %. Potem sie zabiore za konsumpcje i dorzuce foto.

        Comment

        • djkynek
          Senior
          • 03-2005
          • 122

          #5
          obiecane foto - wrazenia z degustacji pozniej
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎